Zorlu dönem başlıyor "ygs-lys" 2016

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.089
Bisiklet
Kron
(Sayisal)
Bende bu hafta lys ye gircem(okul eyup al)
Sunu diyim nerdeyse hic calisamadim ygs ye son 2 hafta baktim 160.000 geldi ardindan bi ciddi bi boslama evresine giriyosun ta ki sinav kapiya dayanincaya kadar sonra yine bosver diyosun sokarim sinavina yeter ulan yeter mal mal sinavin gelmesini bekliyosun suan tek istegim bitsin de kurtulayim butun arkadaslarimin tek istegi
Taktik tavsiyesine gelirsek
Ygs yi yazin hallet hallederken de deneme coz
Sonra 9. Ayda lys ye basla ezber olmayan konulara yine ygs denemesine devam bu arada
Ygs ye kadar heyecan yapicaksin devaminda bi bikkinlik burda ders calisabilirsen olay kopar evet bunlari yaparsan 30 .000 banko

• Beğen
Tepkiler: SerdarK.
Scudo

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@gmfaruk Okuduktan sonra bisikletimi alıp çok uzaklara hiç kimsenin olmadığı yere gidesim geldi. :(:agla::acpsnr::okyrm:

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.089
Bisiklet
Kron
@mehmet ulaş
Suan mal mal sinavi bekliyorum hic bisey yapasim yok yilbasinda trigonemetriyi ciddi hatmettim simdi bi daha unuttum yarin mat calismaya baslicam napcagimi merak ediyorum hedef 28 30 bir haftada olur bence

@serdarkoc
Bende ayni konumdayim ramazan aradan ciksin direk londraya INSALLAH

E.E

Forum Demirbaşı
Tepki
265
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
Ben tekrar gireceğim.

Eğer tmci isen edebiyat değil matematik kas.

bu seneki ygs 1-2 = 220

ygs 3-4= 305

ygs5: 280

ygs 6: 259

Kötü değil ancak istediğimi yapamadım. Lysyi çalışamayı bıraktım , seneye 2 senelik sağlık ile ilgili bir bölüme gidip tekrar hazırlanmayı düşünüyorum

ysf.ozt

Üye
Tepki
12
İsim
Yusuf ÖZTÜRK
Bisiklet
Merida
İnşallah bende iki hafta sonra tümüyle kurtuluyorum sınavlardan :) Hepinize başarılar diliyorum :)

• Beğen

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.089
Bisiklet
Kron
@mehmet ulaş @serdarkoc
Ben kendime ygs de guveniyodum 100 net fiks geliyodu sinavda butun akp ye cemaate iyi kufurler ettim ayrica sinavda sallamaktan cekinme ufak bi fikrin varsa bos 1 net goturuyor yanlis 1.25 en kotu ihtimalle 4 tane attigindan bi tane tutsa kardasin
Kufretmenin en buyuk sebebi sinavdan once kurdugum o korkunc teorinin gerceklesmesi oldu
Sinavi bu sene zor yapicak seneye basit olucak sebebi ise dersane varken ogrencilerin basari oraninin seneye olucak ygs den daha dusuk olmasi sonucta muhtemel sunu dicekler bakin dersaneleri kapattik basari orani yukseldi
GOD DAMN

• Beğen

Berkay*

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Salcano
Bir aksilik olmazsa seneye ben de giriyorum sınavlara. Bizim seçme şansımız yoktu direk sayısalcı olduk. :D Hedefim ilk 3.000. 11. Sınıfım iyi. 10. Sınıf şöyle böyle. 9. Sınıf boş gibi. 11. Sınıf konularından tüm sorularınızı çözebilirim. Matematik-Geometri ne olursa çözerim. Buradan soru paylaşsak sorsak, çözsek güzel olur aslında.
Benim esas derdim temel lise mi yoksa okul mu. Temel liseye gitsem sadece sınava çalışmak ve ygs tekrar edeceğimiz iyi. Okulda kalırsamda fen lisesi mezunu ve bildiğim ortam. Ayrıca okulda yapamadığın bir soruyu illaki birisi çözüyor hoca aramıyorsun.

fahritus

Üye
Tepki
36
İsim
Fahri
Bisiklet
b'Twin
@gmfaruk artik hukumetinde degismeye baslamasiyla bu teori gercekligini yitiriyor ayrica eger sinav zorsa o sinava giren herkese zordur.onemli olan puan degil siralamadir sinav zor da olsa kolay da olsa siralama hemen hemen ayni olur cunku herkes ayni sinava giriyor

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.089
Bisiklet
Kron
@fahritus
Hocam bu hukumetin umrunda degil onemli olan baraji gecen kisi sayisinin yukselmesi hic kimse sinava basit diye laf edemez

fahritus

Üye
Tepki
36
İsim
Fahri
Bisiklet
b'Twin
@Berkay* mehmet ulas in yonetici oldugu bir whatsapp grubu kurduk istersen numarani ona at alsin seni gruba
Bence fen lisesi gibi bir secenek varken temel liseye gecmek cok da mantikli olmaz

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.089
Bisiklet
Kron
Bosverin sinavi dolar koptu gidiyo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben de fikirlerimi yazayim. Lys ye calisiyorum suan. Yazdiklarim esit agirlikcilarin isine daha cok yarar.
3 yil sayisal okuduktan sonra radikal bir kararla esit agirliga gectim. Ama tum lise hayatimda edebiyat notlarim iyiydi. Cografya hic bilmiyordum, gectigimiz yil bu donemlerde baslayip agustos ayinda cografyayi bitirdim. Bir daha calismadim. Matematigim goreceli daha zayifti, gectigimiz yil mayis ayindan itibaren final kolay matematik ile Ygs temeli attim. Yazin ufaktan karekoke basladim. Karekoku yarilayip finalin mavi cilgin bir kitabi var, onu bitirdim sinava 2 ay kala. Sinava 2 ay kala her gun 3 matematik 3 turkce denemesi cozdum. Lysye hic bulasmadim. Okula sadece 3 gun gitmemezlik yaptim ve sonra lys icin 5 nisandan itibaren okula gitmeyi biraktim.
Sizin burada yapmaniz gereken, yazin ders yukunuzu hafifletmek. Hem pratik yaparak sinava psikolojik olarak hazirlanirsiniz hem de konulari ogrenmeye baslarsiniz. Yila nasil baslarsaniz oyle gider, surpriz yapan cevremde cok az oldu.
Yayin olarak, karekok gencler. Bir de finalin mavi kitabi. Kolay yayinlarla vakit kaybetmeyin. Piyasadaki en zorlari cozun.Kimya icin guvender konu anlatimli, dershanede bana fen dersi verirken onu kullanmislardi. Denemelerde ekstrem (11li) ve fem yeterlidir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmet ulaş
Dostum orasi oyle ama cozmek zorundasin, ben bizim okuldaki psikopatlari gordukce gaza geldim. Sen cozmedigin zaman, adam o zor sorulari cozup onune geciyor, ufku aciliyor. Bir de soyle dusun, istedigin okulu iyi bir ygs yaparsan ygs ile bile kazanirsin. Ben ygsye yuklendim. Istedigim yerin cok uzerinde yaptim. Simdi lysye rahat bir psikoloji ile girecegim. Olayi ilk sinavda kapatmak var, sonraki sinavlara hatta sonraki seneye birakmak var.

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.089
Bisiklet
Kron
@OzzMan@mehmet ulaş
Sinav zordu ama daha cok fantastik hocam cok zor seylerle ugrasmaya gerek yok bence ki mehmetinde temele ihtiyaci var
Benim tanadigim yuksek derecedeki basarili arkadaslarim ise zordan cok hep ortalama kaynaklar cozdu ha siz hobi olarak absurt sorularla ilgileniyorsaniz o da gereksinimden cok hobiye,hirsa kacar

Edit:ygs de 10.000 iken lys de 80.000 e gerileyen arkadasim var

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@gmfaruk

Sinava iki milyon insan giriyor, osym aralarindan secmek zorunda. Ben demek istediginizi anliyorum. Spesifik dususler ve cikislar oluyor dediginiz gibi ama cok az, iyi adam zaten birakmaz o siralamayi. Okulda sinif arkadasim 900. cu oldu, servis arkadasim 300. cu oldu birincimiz 56. ci oldu sira arkadasim 2000. Oldu.. Ben gordum arkadaslarimin nasil calistigini ve soyluyorum sizlere. Ortalama kaynak adi ustunde ortalamadir ama ogrencinin yorum yapmasi da gerekir. Bu da zor kaynak cozerek olur. Ben de bir yildir calisiyorum, ortalama kaynak antrenman icin cozdugum oldu ama kisiyi gelistiren zor kaynaktir.