Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ZOOM marka süspansiyon sistemi ile ile ilgili bir sorun

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Aytuğ Berke Arıcan tarafından paylaşıldı.

Geçen gün bisikletimi temizlerken süspansiyon sistemimin içine su kaçtı ve ondan sonra kilitlendi. Artık çalışmıyor.Bisikletçilere falan gidip sorduğumda bunun herhangi bir tamirinin olmadığını söylediler.Yeni bir maşa almam gerketiğini söylediler.Sizce maşamın tamir edilmesi söz konusu mu? Eğer maşamı değiştirirsem ne marka bir maşa tavsiye edersiniz? (FİYAT ARALIĞI=50-100 TL) Lütfen yardım edin...:(

1. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Zoom maşanın yayı sağ taraftadır(sertlik ayarı yapılan taraf,üstünde genellikle küçük bir vida olur).Oradaki bakalit somunu 23-24 anahtarla dikkatlice sök,maşanın içini ve yayını temizle..Sonra da beyaz kuru gress ile yağlayıp tekrar kapatıp,kullanabilirsin.

Aykut Subaşı ve Onur Kahraman bunu beğendi.
  2. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    O bisikletçiye burdan teşekkürler yanlış bilgilendirme için.Sedat abinin dediğini yapabilirsin ki en doğrusu bu zaten.Eğer kafana yattıysa "zaten bozuldu yenisini alayım" diyorsan al Suntour XCT veya XCM.
    Not: Önerilerimi yaparken bisikletini 26" mtb bisiklet olarak aldım.Değişikse affola.Buradan belirt.Tekrar bır onerme yaparız...

3. Yorumlarınız için çok teşekkürler. Zaten performans açısından zoom dan hiç memnun değildim. Bu vesile ile değiştiriyim. Geçen bisikletçide bir maşa gördüm markası suntourdu çok hoştu. En iyisi biraz araştırıp iyi bir şey almak.Bisikletim 26'' MTB BİANCHİ.

4. Soner YAMAN

Soner YAMAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Zoom maşaların çok alt seviye bir maşa olduğunu düşünürsek ve sudan kilitlendiğini düşünürsek ( sanırım bu natural lock out özelliği oluyor :D )
    arkadaşın dediği gibi sök içerisini iyice temizle ve yağla

Ama gres yağı kullanma derim ben çünkü gres zaten katı ve tozlanma daha çabuk ve fazla katılaştıracağı için daha beter maşayı kapatır bence 30 luk yağ ile yağla ve temizle

Teşekkürler