Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ZOOM 26" CH-580S nedir? ayarı nasıl yapılır?

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Emre Taylan Duman tarafından paylaşıldı.

1. Emre Taylan Duman

Emre Taylan Duman Yeni Üye

Seviye:
    1 hafta kadar önce aldım bu maşayı bianchi rain de kullanılan maşanın aynısı sanırım yeterli bilgi edinemedim havalı mı yoksa yağlı mı bilmiyorum bisikletçimin yaptığı bir sürprizdi bana :D tam olarak verim alamadım kafasına göre bazen esniyor bazen esnemiyor gibi. bisikletçime sordum olur öyle dedi :D sol taraftan ayar yapmayı denedim baya gevşettim ama fark etmedi acaba yağının falan değişmesi lazım mı diye düşünüyorum bu maşayı kullanan biri varsa bana bilgi verebilir mi sorun nerdedir nasıl çözüm bulunur ve daha da önemlisi nasıl bir maşadır?

2. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    75mm çalışma mesafesinde, sıfırı yaklaşık 80TL değerinde, 2,35 kg ağırlığında alüminyum takviyeli alaşımdan üretilmiş giriş seviyesinde havalı olmayan yağlı maşadır. Sertlik ayarı olmayıp, tepki ayarı vardır + - diye. Bu da performansı çok çok az etkiler. Bazen çalışıp bazen çalışmıyorsa kilidinde bir sorun olabilir. Yeni takıldıysa yağı ile ilgili bir sıkıntısı yoktur büyük ihtimal. Sen onu bir bilene göster istersen...

Emre Taylan Duman bunu beğendi.
  3. Emre Taylan Duman

Seviye:
    teşekkür ederim öncelikle tepki ayarı tam olarak nedir peki? ön freni sıkıp amotisöre asıldığımda ilk bikaç sefer düz maşadan farksız davranıyor sonra yaylanıyor. bazen ilk seferde yaylanıyor bazen 5. 6. seferde. kaldırımlardan falan inerken pek hissetmiyorum esnediğini değiştirmeyi düşünmeye başladım

4. fatih karali

fatih karali Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    o maşa yaylı bir maşadır üzerindeki ayar sertlik ayarıdır ama genelde çalışmaz ayrıca rebound sistemi yoktur

5. Emre Taylan Duman

Seviye:
    evet zaten boşa dönüyor gibi bir süre sonra değiştirmeyi düşünüyorum ama zaten şehir içinde kullanıyorum aldığımdan beri gerek var mı emin değilim maşa yeni de olmayabilir bir rainden sökülmüş uzun süre rafta kalmış gibi yağını falan değiştirsem faydası olur heralde biraz çünkü sağ kapağı açınca anormal derecede pis bir koku geliyor

6. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Boşa dönmez, yaklaşık bir 10 turu vardır sonra durur. Elinle çeviremeyecek kadar sertleşince sonuna gelmiştir ama sorun oradan kaynaklanmıyor anlaşılan. Ya yayı cortlamış, ya da kilidi takılı kalıyor, bazen salıyor yaylanıyor bazen kilitliyor kalıyor. Yakında kilit kırılır zaten merak etme...

7. Emre Taylan Duman

Seviye:
    dün denedim yaklaşık 30 tur döndürdüm daha da dönerdi baktım az bişey sertleşme var yayda tekrar gevşettim yaklaşık 30-40 tur kadar yumuşadı birazcık. hafta sonu yayını çıkarıp temizleyip tekrar yağlamayı düşünüyorum. kokunun sebebi ne olabilir peki?