Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zonguldak'tan merhaba

Konu, 'Karadeniz Bölgesi' kısmında Koray Uyanık tarafından paylaşıldı.

1. Koray Uyanık

Koray Uyanık Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Selam bisiklet severler. Ben Koray yaş 27 1.5 sene önce Zonguldak'ta işe başladım. Halen burada ikamet etmekteyim

Bu güzel spora verdiğim uzun aradan sonra iki hafta önce Ereğli'den sıfır 2012 model bisiklet aldım.

Aldığım bisiklet Kron Tourer 24 (28") . Çoğu kişinin bildiği üzere bir şehir bisikletidir.

Orjinalinde takılı olan rubena lastikleri Schwalbe land cruiser lastiklerle ayrıca selesinide daha rahat bir markayla değiştirdim. İlk hevesle bir sürü aksesuar aldım.

Ön arka aydınlatma, alyan seti, sele altı çantası, kask, eldiven, pompa, matara-matara kafesi, hız-km ölçer ... Bana bisikleti almamda gaz veren arkadaşımda benden bir hafta sonra - bu arada oda mtb tutkunudur- kendisine kron xc 500 aldı. Gayet hoş bir bisiklet fakat orjinaliyle gelen ön amortisör biraz dandik tam kilitlemiyor boşluk kalıyordu. Tam kitlenebilen sertlik ayarı yapılabilen bir başka modelle değiştirdi.Gidondan kitlemede taktırdı. Biraz kıskanmadım değil :D
    Bir iki tur attım ve izlenimim genel olarak çok rahat dengeli bir sürüşe sahip.

15. gün sonunda bisikletimle toplamda 190 km yol aldım. Daha dün 15 km bakımı için aldığım yere götürdüm. Sağolsun arkadaş çok hafif yalpalayan lastiklere ince ayar çekip vites ve fren ayarlarınıda yaptı.

Bir bisiklette aradğım birinci özellik kullanıcıyı minimum düzeyde yorarak maksimum yolu kateden bisiklettir. Buda hafiflik , az sürtünme , aerodinamik ile ilgili sanırım. Zonguldak merkezden Bartın merkeze veya ereğli ye bisikletle gitmeyi düşünüyorum. (Bartın-Zong 90km - Zong-Ereğ 45 km) ama halen gözüm yemiyor:D
    Kondisyonum yeterli seviyeye gelmedi ve kendime güvenemiyorum :D

Facebookta Zonguldak Bike club adında bir grup kurduk arkadaşımla . Hepinize kapımız açık :D

2. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Zonguldağın neresinden annem devrekli

3. Koray Uyanık

Koray Uyanık Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Aslen Anne tarafından Bartın lıyım. Zonguldak merkezde yaşıyorum. Devreğe gitmişsindir illaki sakin biyer. Lakin merkez için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Bisiklet kullanmaya kozlu tarafına kaçıyorum o derece

4. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Bilmezmiyim benim eniştem kozluda kömür madeninde çalışıyor :) her sene giderim

5. yiğit acar

yiğit acar Yeni Üye

Seviye:
    abicim ben dğup büyüme ereğliliyim 1 ay önce lise için ankaraya geldim bende de kron xc 500 hd var yani ereğlide hep tepe var keşke amasörlü bisiklet alsaydın daha avantajlı olurdu

6. Koray Uyanık

Koray Uyanık Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    valla arkadaşın xc 500 ünü kullanıncam bende öyle düşündüm fakat ben pek farkedemezemde arkadaş benim bisikletin daha akıcı olduğunu söyledi. Bakalım mtb ye geçiş yaparım belki birkaç aya. dediğinde haklısın zonguldak ylları rampaları tam mtb ye uygun. Ama 24 altus tourerım hiç zorlamıyor rampalarda onuda söyleyeyim.Sadee bazen amortiör olsun istiyorum ağırlık yapcak diye almıyorum. Biraderin çin le bağlantıları var uygun fiyata getirtmey düşünüyorum hafif parçalar. Shimano xtr veya ultegra jant ve göbek almayı düşünüyorum akıcılıkta iyiymiş

omerkabul bunu beğendi.
  7. omerkabul

omerkabul Aktif Üye

Seviye:
    mrb lar koray bey ömer kabul ben 10 senden beri bisikletttimle gezginlik yapıyorum türkiyede karabükte ikamet ediyorum bu aralar gelemiyom zonguldak a niye derseniz karabükten zonguldak a bisikletle7 veya 8 saat sürüyoduu akşam trenniylen de geri dönüyodum her hafta şimdi ise tren seferleri ni kaldırmışlar o yüzden antıramanlarmı ya eflani ya bolu gerede kastamonu yenice gökcebey daha cok herhafta biyerlere gidiyorum sizin anlıyacagınız en kısa zamnda sizleri ziyaret ederim saygılarım la facebook tan beni kolayca bulursunuz telefonum orda yazılı isteğiniz zamn beni arıyabilirsiniz karabükten saygılar ömer kabul

8. Erhan 67

Erhan 67 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    arkadaşlar bende doğma büyüme zonguldak merkezliyim fakat vanda görev yapıyorum

9. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bende ereğliliyim buralar tam mtblik :D

10. Erhan 67

Erhan 67 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    karadenizin doğası gereği düz yol bulamazsın zaten :)

11. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    aynen öyle

12. abdullah keleş

abdullah keleş Aktif Üye

Adı:
    Abdullah Keleş
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    zonguldak / merkez den merhaba. şuanda kozlu-ihsaniye-102-istasyon-şehir merkezi-kozlu 15 km lik turlar yapıyorum. bölgemizde hafta sonlarında yapılacak turlara katılmak isterim. havalar güzel olur ise 2-3 hafta içinde bir ereğli turu yapacağım.(dönüşte deli hakkı rampasını araçla çıkmak planlıyorum.)

13. cüneyt ünver

cüneyt ünver Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Vay be koray biz bisikletleri ilk aldığımızda siteye yazmis.ben daha yeni goruyorum.tourer i satti simdi xc 4000 aldi arkadas :) bende hala xc 500 var ama gecen sali yada carsamba gunu delta merkez subeden bi cannondale bad boy aldim kargoyu bekliyorum bakalim :)bayram sonrasi bi bartin yapicaz merkezden yeni bisikletimle gitmeyi planliyorum iyi bi eglence cikicana eminim simdiden .yeterli kondisyona ulastik gibi :)gezi donusu yeniden yazicam buraya.90+90 180 km gidis gelis...

Remzi YOL bunu beğendi.