zonguldak-magoda-bartın-amasra

freewolf

Üye
Tepki
1
Gecikmelide olsa batı karedenize gezimizi gerceklestirdik. Kendimizi fazlaca cekmemize ragmen dogayı pek cekmemisiz...Makinayı cantadan cıkarmanın usengecligi olsa gerek.....
baslangıc resmi...zonguldak sahil cafe önu
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
amasrada salata yememek olmaz dı
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Not: amasrada çok kotu yemegi yapan ve fahiş fiyata satan AmasRA Sofrası....aynı şekilde odalarını çok pahalı kiralayan pansiyon sahiplerini anlamış degiliz ve tahtacı pazarında artık amasranın, arıt koyunun degil istanbulda yapılan urunlerın satılması artık gelenleri kandırmaktan başka birsey degil, sanıyorum amasra kendini yitirmiş......
Mustafa amcanın yerinde(amasra) yedigimiz balık kalamar ve salata mukemmeldi(Boyle yerler yakışır amasraya)

• Beğen
Tepkiler: Kemal Tecimen
Scudo

fakiyeteyran

Aktif Üye
Tepki
187
ozgurum seninle yol planımız hep vardı ve netıcelemekte guzeldı...sayende havanın sıcak zamanlarında korkmadan bısıkletlerımıze bırsey olmusmu korkusu olmadan dere kenarlarında uyumakta benım ıcın buyuk sanstı...:)
seneye aklımızı kemıren sınop gezısınde bulusmak uzere yenıden.Fotograf makınasını manuel kullanmak adına cok sey ogrendım. Tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: yavuz

Tuncer Bayık

Daimi Üye
Tepki
308
Geçen ay ve ondan önceki haftalarda da biz gitmiştik Amasra ve Mogoda'ya.(Bize yakın olduğu için).Ayrı bir bakış açısıyla tekrar gezmiş olduk. Ayaklarınıza sağlık. Konaklamaları nerelerde ve nasıl gerçekleştirdiniz(o çadırı oraya açmak için ben izin istemeye çekinirdim doğrusu)

fakiyeteyran

Aktif Üye
Tepki
187
Geçen ay ve ondan önceki haftalarda da biz gitmiştik Amasra ve Mogoda'ya.(Bize yakın olduğu için).Ayrı bir bakış açısıyla tekrar gezmiş olduk. Ayaklarınıza sağlık. Konaklamaları nerelerde ve nasıl gerçekleştirdiniz(o çadırı oraya açmak için ben izin istemeye çekinirdim doğrusu)
çadırı açabilecegimiz yer sorduk ve gorduk ki orada herkes her işi yapıyor. Hemen buraya açabilirsiniz...çay, yemek...hersey saglanır dediler bizde actık . iyide oldu boylece denize girerken çadır ve malzemeler için gözümüz arkada kalmadı...:)

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
Hocam keske usenmeseydinizde daha cok fotograf gorebilseydik :D
guzel gezi olmus ama :)

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
Dejavu oldum :D

Geziyi yapanların Allah ellirinden gidonu ayağından pedalı kaydırmasın...

Geziyi yapanlara bir sorum olacak : Amasra´ya tırmandıktan sonra yorgunluk kaldı mı o mazaradan sonra ? ;)

Bunu gelenek haline mi getirsek de topluca gitsek :)

Özledim valla keşke bir daha yapabilsek...

• Beğen
Tepkiler: fakiyeteyran

fakiyeteyran

Aktif Üye
Tepki
187
Sanıyorum biz o geziyi yapmadan 1 hafta kadar önce siz aynı yolu yaptınız..yol arkadasım otobusle giderken amasraya amasranın son rampasında rampalara isyan eden bir kaç bisikletçi görmüş....Bir alakanız olsa gerek o rampayı çıkanlarla :) .....
Amasraya oncelerde giden birisi olarak bu gidşimden hiç haz duymadım malesef...Sanıyorum artık daha ilerilere gitmek lazım....Akkonak, çakraz, kapısuyu .....hem guzel hem çok uygun konaklama, yeme içme.....
Tum foruma selamlar

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
@fakiyeteyran

Bartına otobüsle gidip amasraya güzel bir tırmanış yapıp Akkonak,çakraz,kapısuyuna yolcuk yapalım haftasonu bir gün...

Cuma akşamı çıkış cumtesi geziye başlar pazar sabahı,öğlen dönüş...

Birde mavi kasklı mavi bisikletli olan bendim :D Hatırladğım kadarıyla sondan 2.

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
@fakiyeteyran

Ta kendileri oluruz :)
Rampaya degilde sitemimiz Bartin a inerken ruzgardan pedal cevirmek zorunda kaldik .10 saatin sonunda pedli sort giymemistik cogumuz,yani isyanimiz baska taraflara idi ,artik seleye oturamz olmustum birde rampa cikti ,ben terli,hava soguk ama cok guzeldi

aurora79

Daimi Üye
Tepki
518
Çok güzel olmuş.. ayaklarınıza sağlık.... Amasra için söylediklerinize aynen katılıyorum... Bariz bi şekilde benliğini yitirmiş..

saygılar..

• Beğen
Tepkiler: Ziya Yurdakul