ZOnguldak-Bartın-Amasra yol durumu

Tepki
1
Bisiklet
Specialized
Merhabalar arkadaslar. Aşağıdaki güzergahı bisikletle geçmek için yorumlar mısınız? Engebe, tenhalık, yol durumu bakımından vs.. Bir kaç arkadaş gitmek istiyoruz ama o taraflara pek hakim değiliz. Yardımlarınızı bekliyoruz

(link)

Scudo

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

3 günlük Safranbolu-Amasra-Zonguldak-Safranbolu turundan Pazartesi akşamı geldik. (2 kişi) Bu rotayı (kısmen) tersten kat ettik.

Sizin gideceğiniz yönde yol çok sıkı rampalarla başlıyor. Filyos'a kadar da öyled devam ediyor. Dana sonra Filyos çayı kıyısından çok keyifli bir şekilde devam ediyor. Saltukova'da biz ana yoldan gelmiştik. İç yolu bilmiyorum ama MapMyRide daha eğimli gösteriyordu. Bartına'a kadar o kesim düz sayılır ama Bartın'dan Amasra'ya eski yoldan da yeni yolsan da geçseniz epeyce rampa var. Amasra'dan geri dönecekseniz yeni yoldan gidip eskisinden geri gelin. Çakra'a devam edecekseniz eskisinden gidip yenisinden devam edin.

Tur yazı ve fotoğraflarını yakında foruma koyacağım

Size de bizimki gibi kazasız ve keyifli turlar dilerim.

five

• Beğen
Tepkiler: mehmet emin tuna
Tepki
19
benim çocukluğum bu yollarda geçti :). kilimli-filyos arası defalarca turladık. zonguldak merkez, kadırga yokuşundan başlar rampalar-filyos a kadar bayağı bayır vardır, çok yorar ama harika doğası vardır. hiç abartısız söylüyorum karadeniz kıyısının en güzel rotalarınındandır çünkü denize sıfır falezlerin üstünden geçtiğiniz kısımlar var. Yolun tenhalığı normal, köylerin içinden geçeceksiniz, fena sayılmaz. Filyos kalesine uğramanızı tavsiye ederim, kaleden indikten sonra yol düzleşiyor ki zaten anayola bağlanacaksınız. diğer kısımları bilmiyorum ama amasra girişinde gömü baya diktir, çıkarken inmeyi düşünün :), güzel parkur kolay gelsin..

• Beğen
Tepkiler: mehmet emin tuna
Tepki
1
Bisiklet
Specialized
Eyw arkadaşlar güzel bilgiler olmuş, sağolasınız. Kazasız belasız gittik geldik çok şükür ama görüyorum ki düşüncelerimiz ortak paydada birleşiyor. Parkurdan çok zevk aldım. Gömü yokuşu hariç tabi :) Tam oralara gelmeden, yokuşların kabak tadı vermeye başladığı bir anda, turda ilk defa, inip biraz bisikletle mi yürüsem acaba derken yol kenarında şarıl şarıl akan bir su gördüm ve orada yaklaşık 45 dk geçirdim. Bir an serap gibi göründü cidden. Yokuşta, yol kenarında, güneşin hafiften ısıttığı, önünde yatmalık bir alan olan ufak bahçeli bir ev gibiydi. Buz gibi soğuk su ile kafamı yıkayarak iyice kendime geldim. Asıl yokuş öncesi tam enerji depolamalık bir yerdi.. Orayı bisikletçiler için düşünmüş olmalılar diye düşünüyorum ;) Sağlıcakla, iyi sürüşler herkese..

• Beğen
Tepkiler: five