Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zirvenin Yeni Sahibi GALATASARAY

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında İbrahim Aslanhan tarafından paylaşıldı.

1. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aslan'ın hızını yağrmu da kesmedi !!!

Spor Toto Süper Lig'de yılın son derbisinde Galatasaray, evinde konuk ettiği Fenerbahçe'yi 3-1 mağlup etti ve ligde liderlik koltuğuna oturdu. Sarı-kırmızılı ekip, bu sonuçla ezeli rakibini ligde 6 maç aradan sonra mağlup etmeyi başardı.

Aslan'ın hızını yağmur da kesmedi
    7 Aralık 2011 20:47 | NTVSpor.net

Spor Toto Süper Lig'de yılın son derbisinde Galatasaray, evinde konuk ettiği Fenerbahçe'yi 3-1 mağlup etti ve ligde liderlik koltuğuna oturdu. Sarı-kırmızılı ekip, bu sonuçla ezeli rakibini ligde 6 maç aradan sonra mağlup etmeyi başardı.

Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray, Türk Telekom Arena'da konuk ettiği ezeli rakibi Fenerbahçe'yi Eboue, Elmander ve Melo'nun golleriyle 3-1 mağlup etti ve ligde liderlik koltuğuna oturdu.

Futbolda 'şike soruşturması' nedeniyle belki derbi heyecanı, maçtan günler önce yaşanmadı ancak başlama vuruşu ile Türkiye'de hayat durdu ve herkes Galatasaray-Fenerbahçe derbisine kilitlendi.

Maç öncesi ilk 11'ler açıklandığında Fatih Terim ve Aykut Kocaman'ın sürpriz tercihleri dikkati çekti. Sarı-kırmızılı ekipte, Emre Çolak'ın ilk 11'de olmasının yanında, Baros-Elmander ikilisinin aynı anda sahada olması Fatih Terim'in sürpriz tercihi oldu.

Fenerbahçe'de ise son haftaların formda ismi Miroslav Stoch, yedek kulübesinde yer alırken, sahada Caner Erkin vardı. Ayrıca Emre-Cristian ve Selçuk üçlüsü ile Arena'da güçlü bir orta sahayı ilk 11'de oyuna sürdü Aykut Kocaman.

İlk tehlikeli atak 6'ıncı dakikada Galatasaray'dan geldi. Bilica'nın ters pası ile soldan hareketlenen Elmander'in kale sahasına ortasında Baros, topa dokunamadı. Bu pozisyonun ardından, maçın ilk yarım saatlik bölümü adeta Galatasaray'ın hücum oyuncuları ve Volkan Demirel arasında geçti.

Bilica'nın inanılmaz hataları ile yüzde yüzlük pozisyonlar yakalayan Sarı-kırmızılı ekip, Baros, Elmader, Kazım ve Emre Çolak ile net gol fırsatlarını değerlendiremedi. Sahasından çıkmakta zorlanan Fenerbahçe'de ise ayakta kalan tek isim Volkan Demirel oldu. Volkan'ın inanılmaz kurtarışları, Fenerbahçe'nin sahasından bile çıkamadığı dakikalarda kalesinde gol görmesine engel oldu.

Arena'da dakikalar süren Galatasaray baskısı, 33'üncü dakikada sonuç verdi ve Emmanuel Eboue'nin şık golüyle Sarı-kırmızılı ekip 1-0 öne geçti. Elmander'in ara pası ile Fenerbahçe savunmasının arasından hareketlenen Eboue, önce Yobo'yu çalımladı, sonra da çok sert vurdu ve Volkan Demirel'i bu kez avladı.

Ancak Fenerbahçe'de Bilica'nın hataları bitmek bilmiyordu. Brezilyalı oyuncu ceza sahasının sağ çaprazından topu Elmander'e kaptırdı. Johan Elmander, kontrol etti ve çok sert vurdu. Volkan'ın da hatasıyla top, ikinci kez Fenerbahçe fileleri ile buluştu.

Derbide ilk yarı, oyunun büyük bölümüne hükmeden Galatasaray'ın 2-0 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarıya ise Fenerbahçe, Bienvenu-Stoch ve Emre-Semih değişiklikleri ile başladı. Bu hamle, ikinci yarının başlaması ile sonuçlarını da verdi. Oyunda dengeyi kuran Sarı-lacivertliler, 54'üncü dakikada Gökhan Gönül'ün yarattığı karambolde topu önünde bulan Stoch'un vuruşu direkten döndü.

Oyundaki üstünlüğünü yeniden ele geçiren Galatasaray, 66'ıncı dakikada farkı üçe çıkardı. Sağ taraftan kullanılan köşe vuruşunda Bilica'nın arkasında yükselen Felipe Melo, topa diziyle vurmasına rağmen golü yapmayı başardı ve Sarı-kırmızılı ekibi Türk Telekom Arena'da 3-0 öne geçirdi.

Maçın uzatma dakikalarında ise sağ kanattan gelişen Fenerbahçe atağında Alex, kale sahası içinde sarı lacivertlilerin tek golünü kaydetti. Bu gol, Fenerbahçe için teselliden öteye gidemedi ve Sarı-kırmızılılar, sahadan 3-1'lık galibiyetle ayrıldı.

Bu sonucun ardından Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'de liderlik koltuğuna oturdu.

GALATASARAY: 3 - FENERBAHÇE: 1
    Stat: Türk Telekom Arena
    Hakemler: Fırat Aydınus, Serkan Ok, Aleks Taşçıoğlu
    Galatasaray: Muslera, Eboue (Dk. 85 Servet Çetin), Semih Kaya, Ujfalusi, Hakan Balta, Melo, Kazım Kazım, Selçuk İnan, Emre Çolak (Dk. 87 Ayhan Akman), Baros (Dk. 69 Riera), Elmander
    Fenerbahçe: Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Bilica, Yobo, Ziegler, Selçuk Şahin, Emre Belözoğlu (Dk 46 Semih Şentürk), Cristian, Caner Erkin (Dk. 73 Özer Hurmacı), Bienvenu (Dk. 46 Stoch, Alex
    Goller: Dk. 33 Eboue, Dk. 41 Elmander, Dk. 66 Melo (Galatasaray), 90 2 Alex (Fenerbahçe)
    Sarı kartlar: Dk. 3 Eboue (Galatasaray), Dk. 56 Caner Erkin, Dk. 64 Selçuk Şahin, Dk. 75 Semih Şentürk (Fenerbahçe)

Hasan Bildik ve Bora bunu beğendi.
  2. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    bu galatasaray ın bu fenerbahçe nin bisiklet takımları var mı?
    hangi yarışmalarda ne gibi dereceler aldılar?

3. adem er

adem er Kıdemli Üye

Seviye:
    bisiklet sporuna katkı yapmasalarda pek cok alanda varlar... ama bi bisiklet seved olarak bu sporada katkı yapmalarını bekleriz...

Cem Unden ve İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  4. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:

Güncel haberler kısmına her türlü kuzumkurt yazılıyor da bunu yazınca mı olay oluyor.

Galatasaray'ın 13 Dalda Spor kulübü vardır. Bisiklete de geçmelerini cani gönülden isterim.

Hasan Bildik ve soeriut bunu beğendi.
  5. Atıl Güven

Atıl Güven Forum Demirbaşı

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Turkiyedeki ilk bisiklet takimini zaten Fenerbahçe kurmadimi.Fenerbahçe'nin Şu anda bisiklet takimi varmi bilmiyorum ama geçmişte bisiklet sporuna büyük katkilari olmuş

Cem Unden ve İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  6. Raif Korkmaz

Raif Korkmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Mehmet hocam kusura bakma ama güncel haberler bölümünde bu konunun olması normal bence, bisiklet forumda bölümler bulunmasının nedenide bu değilmi? herkes istediği konuyu ilgili bölüme yazabilir...

İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  7. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    ben futbola kitlelerin uyuşturucusu ıolarak baktığım için, pek tasvip etmiyorum. kimse de benim gibi düşünmek zorunda değil. ancak, takip etmek zorunda kaldığım kadarıyla, kavga dövüş bu sporda, şike bu sporda, milyon dolarlık transferler bu sporda, tv yayın hakları en çok para eden spor bu. üstüne üstlük bu kadar para yatırılan spor dalında bir ara tepeleri zorlamamaıza rağmen şimdi hızlı düşüş yine bu sporda.
    bir geyik laf vardır; " bir Türk 5 Japon'a bedeldir. 5 Japon, 50 Türk'e bedeldir." diye. bu söz bile bizim millet olarak takım sporlarında başarılı olamadığımızı, takım olamadığımızı, bireysel egolarımızın, birlikte iş yapmanın önüne geçtiğini özetler. sonuçta, lig şampiyonu her kim olursa olsun kaybeden hep taraftar. lisanslı ürünün alarani bir haftada 90 dakka artı saatlerini harcayan taraftar, belki bir kavganın ortasında kalarak zopa yiyen taraftar. kazanan, kulüpler, futbolcular ve futbolcuların manken sevgilileri ile futbolculara ferrari vs satan tüccar tayfası. gönül ister ki, futbol kadar olamasa da, lance armstrong dışında da en az 10 Türk bisiklet sporcusunun adını ilkokuldaki bebeler de sayabilsin. ama tabiii ki benim ki, hayal.

8. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Mehmet Hoca,

Sen de kendi düşünce bakımından haklı olabilirsin ki kendince de öylesin. düşüncelerine saygı duyarım.

Futbolda şike, kavga, sopa yiyen tarftar , futbolcuların manken sevgilileri , futbolculara ferrari satan tüccarlar.... çoğaltılabilir bu örnekler. Ama inan ki Futbol zevki bambaşkadır ilgilenenler için. Onlar ( ben de dahil ) cebimden takım için çıkan paranın derdinde değilim, 90+dan sonraki kaybettiğim zamanın peşinde değilim. Bazı maç sonlarında ettiğim kavganın stresinde değilim, yediğim sopanın ağrısını unutuyorum.( ki bugüne kadar dayak yemedik , gerekirse attık veya sözle uyardık , çok az olmuştur şahsım oalrak kavga tarzı olanı da olgulukla atlatmışımdır ki ; olgun olan yetişkinlerin de öyle yaptığına inanıyorum )) Hepsi şahsım adına !!!! Aldığım haz da bana ait, çektiğim baş ağrıları da bana ait. Stres de bana ait. Kaybettiğim para ve zaman da bana ait. Ben zevk alıyorum.

Daha önce takım olduk. Avrupa'da Türk Futbol takımlarımızın başarıları oldu olmadı değil. Ama tabi ki oldukça az. Türk Milli Takımımız Dünya 3.sü ünvanını alırken inan bana çok mutluyduk, eminim ki siz de öyleydiniz.

Bireysel sporlarda da sporcularımızın yetişmelerini ve Avrupa çapında olsun, Dünya çapında olsun başarılara imza atmalarını cani gönülden isterim ve desteklerim. Bunu hangimiz istemeyiz ki !!!!

Ayrıca Bisiklet olsun, Tenis olsun, Kayak olsun , Snowboard olsun, Golf olsun, Bilardo olsun bu örnekleri çoklayabiliriz!!! İlkokuldaki bebeler breysel sporcu isimlerini bilirlerse tabi çok seviniriz. Ama Türkiye geneline bakacak olursanız ; öyle bir ortamda yetişmiyorlar. Futbolla, basketbolla doğup büyüyorlar. Ailesinden çevresinden öyle görüyor çünkü ! Bunu çok iyi biliyoruz. Çocukluktan ellerine top verilir oynamaları için. Belki şanslı bebeler vardır ailelerinden farklı sporlar görerek büyüyen! Onlar bu hayatta zaten şanslı bebeler. Bilerek büyüyorlar, öğrenerekten. !!!! Yurdumuzun dört yanında farklı farklı kültürlerde yetişiyor bu insanlar. Van, Hakkari, Çorum, Sürmene, Çarşamba vs vs.... buradaki bebeler nerden bilecekler? bilemezlerr.... Bu işin temelden İlkokuldan aşılanması gerekir! Olay o zaman yeni nesilde düzelmeye başlar muhtemelen ki öyle olur. O zaman HAYAL olmaktan çıkar....

Saygılarımla....

ender özkan bunu beğendi.
  9. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    sevincinize ortak olmak istiyorum. ayrıca, hiçbir futbol takımını tutmayan biri olarak galatasarayın başarısını da tebrik ediyorum. hem bugünkü yolculuğum sırasında hem radyo spikerleri hem havaalanında kulak misafiri olduğum diyaloglardan, galatasarayın cidden güzel oynadığına dair ve hakederek elde ettiğine dair bu maç sonucunu duyumlar edindim. böylesi elbette çok güzel. genelde, spikerler, işte iyi oynadık ama galip gelemedik, hakemleri yeren vs bir tutumdan dem vurup dertlenirler ya, bu sefer o yoktu anladığım kadarıyla. iyi oynayan kazandı diyebilirsiniz.
    erzuruma universiade oyunları kapsamında ne tesisler yapmışlar anlatamam. buz hokeyineden, atlama rampalarına kadar.
    birakın basketbolu en kolay oynanabilen oyun futbol. icabında bir patlak topla bile oynanabiliyor. buradaki keyfi ve heyecanı ranta dönüştürmek ve kitleleri uyuşturmak için kullanan fırsatçılar yüzünden sopğuduğum bir spor dalı futbol. ben de izledim dünya kupasını, hatta izlerim de.
    ama Türk milli takımı oynarken, meclisten kimsenin haberi olmadan geçiveren yasalara da aynı ilgiyi göstermesini isterim bir futbol taraftarının. üzerinde durduğumuz toprağı altımızdan çeki çeki vermesinler aman diyim futbola dalmışken, zira top oynayacak yer kalmaz sonra mazallah. saplıcaklar kalın,
    galatasaray ı tebrik ediyorum.

10. semih59

semih59 Forum Bağımlısı

Adı:
    Semih Saygın
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bence Futbol muhabbeti bu sitede olmamalı diye düşünüyorum.Yeter ki 2 teker dönsün:)

11. Kerem Demirel

Kerem Demirel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Galatasaray'ın oynadığı muazzam top ve liderliğe yükselmesi ile ilgili bir haberin altında "meclisten kimsenin haberi olmadan geçirilen yasa"cıların olması çokomik.Ayrıca sırf futbolla ilgilenmiyorsun diye kendini uyanık sınıfına sokuyorsan sen bilirsin eyvallah ama gelip şu başlığı baltalama bari.

12. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben sadece Güncel haber diye yayınladım başlığı. Başka yerlere gelmesin en iyisi mi !!!

Dönsün tekerler :)

ender özkan bunu beğendi.
  13. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Önemli olan zirveye çıkmak değil orda kalmak öyle değilmi :) birde zirvedeyseniz gideceğiniz tek yön zirvenin zıt yönüdür :).

Futbolu sevmem takip etmem :) öylesine yazayım dedimm....

14. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Öylesine yazmaksa ben de yazayım ;

Zirvedeyiz.