Zincirsiz şaftlı Bisiklet Ben Gördüm

Gürsel BARANLI

Daimi Üye
Tepki
180
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar zinciri olmayan ayna mahruti düzeneginde çalışan bisiklet gördüm.Tabi o an yanımda fotograf makinası olmadığı için belgeleyemedim.Şu an bayram için Ankara'dayım dönüşünde sizlerde görmek isterseniz arar bulur resimler sizinle paylaşırım.=Yok arkadaş sen buralarda acemisin yenisin biz ne zincirsiz bisiklet gördük senin haberin yok =olabilir başından beri acemiliğimizi kabul ediyoruz.konuyu hemen kapatırız.saygılar:D

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bu bebek 1908 model;
http://i253.photobucket.com/albums/hh58/haliliozturk/1903Tribune.jpg

Tamami icin;
(link)

Gürsel BARANLI

Daimi Üye
Tepki
180
Bisiklet
Specialized
ya biz canlı canlı gördük.ihtiyar bir amcamda.istiyen varsa arayıp bulup satın alıp hediye edeyim.bendesiniz...

Ali AKTAŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
993
Biri zincirsiz bisikletin çalışma prensibini açıklayabilir mi ? Kafam karıştı biraz :)

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
Bisiklette şaft/dişli kombinasyonunun fazla kullanılmamasının temel sebebi sürtünme kayıplarının zincire göre daha fazla olması bildiğim kadarıyla. Göbekten vitesler de keza..

• Beğen
Tepkiler: Ali AKTAŞ

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.202
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@PROCYCLİST

Pedaldan dişliler yardımıyla şaft borusuna aktarılan güç şaft borusundan tekrar tekerlere aktarılır. Arkadan itişli arabalar gibi düşünün.

Gürsel BARANLI

Daimi Üye
Tepki
180
Bisiklet
Specialized
=Tech. Türk;451328]Niye hava atıyorsun ki şimdi abi. Gören var, görmeyen var. Canımız çeker, bir yerimiz şişer...

Gürsel BARANLI

Daimi Üye
Tepki
180
Bisiklet
Specialized
Hoşuna giderse sana alıp gönderirim hemşerim senin canın sagolsun hiç bir yerine bir şey olmasını istemem abin olarak

harunkenan

Üye
Tepki
56
Bugün internet sitelerine düşen bir haber vardı, belki rastlanmışsınızdır. Adapazarında bir amcam zincirsiz bisiklet yapmış.
(link)
Memleketim diye söylemiyorum Adapazarında bisiklet kullanımı gerçekten çok yaygın. Şehir merkezi genelde düz olduğu için halk ulaşım aracı olarak bisikleti tercih ediyor. Yağmurlu havalarda bir elinde gidon diğer elinde şemsiyeyle bisiklet süren yaşlı amcaları görmek mümkün.