Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zincirlere süreceğim yağ nedir? yardım

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Abdullah Cimis tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah Cimis

Abdullah Cimis Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar elimde bulunan bu spreyi kullanabilir miyim? Yardım ederseniz sevinirim.

[​IMG][​IMG]

2. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Elinizde spreyin vd40 gibi bir ürün olduğunu tahmin ediyorum. Bu tip ürünler yağ,pas sökmek için ve yağmurdan korumak için kullanılıyor. Hareketli alanlarda tavsiye edilmiyor (zincir gibi) .Bu yüzden sadece temizleme amaçlı kullanılır bu sprey.

3. Abdullah Cimis

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Doğru tahmin etmişsiniz. Temizleme amacıyla kullanabilir miyim yani? Tiner, mazot gibi işlevi var mıdır?

4. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Evet zincir gibi yağlı yerleri temizlemede çok iyidir ama temizlik sonrası zincirlere özel üretilen yağları kullanmakta fayda var.

5. emir arıca

emir arıca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben kendi uygulamamı söyleyeyim. Zinciri resimde gösterdiğiniz gibi bir sprey ile temizliyorum. Sonra rubleyi temizleyebilirse aynı spreyle temizleyemezse balata spreyi ile temizliyorum. En son aracım için aldığm yağdan artanı yağdanlık kullanarak rubleyi üzerine zinciri döndürmek suretiyle yağlıyorum.
    Elbette zincir yaklaşmak için daha uygun evsafa sahip yağlar vardır ama 1500 km.dir bir sıkıntı yaşamadan kullanıyorum. Bu arada yaklaşık 100 km. de bir ya da ayda 1 defa bu işlemi uyguluyorum. Profesyonel olmadığım için bu bakım usülü beni fazlasıyla idare ediyor. Yalnız yağlamadan sonra bisikletin fazla gelen yağını bir bez ile silmeniz ve yaklaşık 1-2 saat beklenmeniz lazım. Hemen sürüşe geçerseniz fazla kalan yağı sprey gibi her tarafa yayıyorsunuz.

Soner Közen bunu beğendi.
  6. Abdullah Cimis

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tamam spreyi temizlik için kullanacam. Peki sıkıp öyle olurunamı bırakacam yoksa silecek miyim?