Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zinciri geri takma sorunu

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında berktx tarafından paylaşıldı.

1. berktx

berktx Aktif Üye

Adı:
    Berk Toksoy
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    İyi günler. Yardımınıza ihtiyacım var.

Bugün yaklaşık iki saat üzerine düşerekten didik didik bisikletimi temizledim çekiş sistemini zinciri sökerek temizledim. Şu an geri taktım ve taktığım bakla çok düz, yani bir zincir gibi rahat edemiyor aktarıcının oradan geçerken sorun yapıyor.

Tam anlatamadıysam zincir dönebilirken o bakla dümdüz kalıyor dönemiyor acaba zincir arasındaki ince çubuğu ters falan mı taktım şimdi atmye gitmem gerekiyor gidemiyorum

2. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Baklayı sök ve sert bir cisim ile arasini biraz ac. Sanirim sıkışmış. Biraz araladiktan sonra tekrar tak, sorun cozulur.

Diye dusunuyorum. Tabii kesin cozumu onermek icin olayi canli canli görmek gerekiyor.

berktx ve SerkanH bunu beğendi.
  3. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Zinciri kendi baklasına taktıysanız sıkışmış olabilir. Bu zincir montajlarında olur bazen. Eliniz ile az esnetirseniz sorun düzelir.

berktx bunu beğendi.
  4. Ceyhun Özkan

Ceyhun Özkan Aşık Olmak Gibi

Adı:
    Ceyhun Özkan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Tekrar sökmenize gerek yok, sıkışan baklanın yanındaki baklalardan tutarak esnetmeye çalışın.İlgili video

berktx bunu beğendi.
  5. smclk89

smclk89 Aktif Üye

Adı:
    semih
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    baklanın pimini hissederek takman lazım. diğer taraftan azıcık bu tarafa sıkıştır diğerlerinden eksiksiz olana kadar bir o taraftan bir bu taraftan o baklanın pimini kusursuz şekilde ortalı takacaksın. yoksa yakın zamanda zincirin kopar.

berktx bunu beğendi.
  6. berktx

berktx Aktif Üye

Adı:
    Berk Toksoy
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Videodaki bir dışa bir içe yöntemini bilmiyorum şimdi sizin de dediğiniz gibi bunu yapacağım gerçekten çok ama çok teşekkür ederim her birinize hemen yapmaya çalışıp durumu yazacağım

@Kuzey Ege @smclk89 @Ceyhun Özkan @SerkanH hepinize çok tesekkür ederim sorunu an itibari ile sayenizde çözdük, keyfim mükemmel yerinde tekrardan teşekkürler

Ceyhun Özkan, SerkanH ve edge35 bunu beğendi.
  7. Ceyhun Özkan

Ceyhun Özkan Aşık Olmak Gibi

Adı:
    Ceyhun Özkan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @berktx Sorunu çözmenize sevindim, keyifli pedallar:)

8. berktx

berktx Aktif Üye

Adı:
    Berk Toksoy
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Yine bir sorunla baş başayım yine zincir. Bu zincir taktigim yerden yamularak çıktı. Yamulmus ve kullanılamaz halde olduğunu görünce o baklayı bağladım ve sürüşe çıktım.

1 gün sonra yani bugün tam evimizin yokusunu cikarken taktigim yer yeniden yamularak koptu ve bu sefer bir bakla daha çıkarmak istemedim direk buraya geldim.

Anlamadığım kısım aletle takiyorum taktigim yer sıkıntı mi çıkarıyor bir çıkan bir daha girince eskisi gibi olmuyor mu ?

Hani 2.bakla kullanılamaz duruma geldi su an ben bu zinciri değiştirmek zorunda mıyım ?

Şimdi konu konu gezince sertleştirilmiş pimden bahsediliyor ve ben ondan bihaberdim.

Benim 2 bakla bulmam mi daha kolay ve uygun olur yoksa yeni bir zincir almam mı? Internette 10s bakla çok bulamadım türk sitelerinde