Zinciri geri takma sorunu

berktx

Aktif Üye
Tepki
200
İsim
Berk
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
İyi günler. Yardımınıza ihtiyacım var.

Bugün yaklaşık iki saat üzerine düşerekten didik didik bisikletimi temizledim çekiş sistemini zinciri sökerek temizledim. Şu an geri taktım ve taktığım bakla çok düz, yani bir zincir gibi rahat edemiyor aktarıcının oradan geçerken sorun yapıyor.

Tam anlatamadıysam zincir dönebilirken o bakla dümdüz kalıyor dönemiyor acaba zincir arasındaki ince çubuğu ters falan mı taktım şimdi atmye gitmem gerekiyor gidemiyorum

Scudo

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@berktx
Baklayı sök ve sert bir cisim ile arasini biraz ac. Sanirim sıkışmış. Biraz araladiktan sonra tekrar tak, sorun cozulur.

Diye dusunuyorum. Tabii kesin cozumu onermek icin olayi canli canli görmek gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: berktx ve SerkanH

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Zinciri kendi baklasına taktıysanız sıkışmış olabilir. Bu zincir montajlarında olur bazen. Eliniz ile az esnetirseniz sorun düzelir.

• Beğen
Tepkiler: berktx
Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tekrar sökmenize gerek yok, sıkışan baklanın yanındaki baklalardan tutarak esnetmeye çalışın.İlgili video

• Beğen

smclk89

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
semih
Bisiklet
Giant
baklanın pimini hissederek takman lazım. diğer taraftan azıcık bu tarafa sıkıştır diğerlerinden eksiksiz olana kadar bir o taraftan bir bu taraftan o baklanın pimini kusursuz şekilde ortalı takacaksın. yoksa yakın zamanda zincirin kopar.

• Beğen

berktx

Aktif Üye
Tepki
200
İsim
Berk
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Videodaki bir dışa bir içe yöntemini bilmiyorum şimdi sizin de dediğiniz gibi bunu yapacağım gerçekten çok ama çok teşekkür ederim her birinize hemen yapmaya çalışıp durumu yazacağım

@Kuzey Ege @smclk89 @Ceyhun Özkan @SerkanH hepinize çok tesekkür ederim sorunu an itibari ile sayenizde çözdük, keyfim mükemmel yerinde tekrardan teşekkürler

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@berktx Sorunu çözmenize sevindim, keyifli pedallar:)

berktx

Aktif Üye
Tepki
200
İsim
Berk
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Yine bir sorunla baş başayım yine zincir. Bu zincir taktigim yerden yamularak çıktı. Yamulmus ve kullanılamaz halde olduğunu görünce o baklayı bağladım ve sürüşe çıktım.

1 gün sonra yani bugün tam evimizin yokusunu cikarken taktigim yer yeniden yamularak koptu ve bu sefer bir bakla daha çıkarmak istemedim direk buraya geldim.

Anlamadığım kısım aletle takiyorum taktigim yer sıkıntı mi çıkarıyor bir çıkan bir daha girince eskisi gibi olmuyor mu ?

Hani 2.bakla kullanılamaz duruma geldi su an ben bu zinciri değiştirmek zorunda mıyım ?

Şimdi konu konu gezince sertleştirilmiş pimden bahsediliyor ve ben ondan bihaberdim.

Benim 2 bakla bulmam mi daha kolay ve uygun olur yoksa yeni bir zincir almam mı? Internette 10s bakla çok bulamadım türk sitelerinde