Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zincirden Gelen Ses

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında okyanus123456 tarafından paylaşıldı.

1. okyanus123456

okyanus123456 Yeni Üye

Seviye:
    Ben 2-3 hafta önce Salcano'nun NG650'sini aldım ve daha aldığım ilk günden itibaren sorun yaşamaya başladım. Vitesi 1'den 2'ye geçiriyorum, pedal çevirdiğimde zincirden ses geliyor. Sonra 2'den 3'e alıp tekrar 2'ye getirdiğimde ses gidiyor. 2x7 yola devam ediyorum. Sonra çok yavaş geliyo, 3'e almak istediğimde çok zorlanıyorum. Yani 3'e geçiyo da hep ses çıkıyo. Arada şansa bala 3'e geçtiğinde ses çıkarmıyo ama son 2 gündür bir türlü 3'e geçirdiğimde ses gitmiyo. Çok kötü bi ses çıkıyo ve bu yüzden bisikleti kullanamıyorum. Bunu nasıl halledebilirim?

aykutkarasac bunu beğendi.
  2. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    2-3 haftalık bir süre için normal gibi.

Salcano'da ücretsiz ilk bakım olayı var mı bilmiyorum ama varsa ordan yararlanarak, yoksa da artık paralı falan bir bakıma götürün. Bisiklet yeni olduğu için bazen ayar kayması olabiliyor.

okyanus123456 bunu beğendi.
  3. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    aykutkarasac, mammoth ve okyanus123456 bunu beğendi.
  4. okyanus123456

okyanus123456 Yeni Üye

Seviye:
    Yani ben bisikleti alırken ayarlarını yapmıştı ama herhalde eksik olmuş. Ücretsiz ilk bakım da var diye biliyorum kitapçıkta öyle yazıyordu.

Bu arada şu videoyu kafam algılamadı. Yarın bir daha izleyeyim.

Teşekkürler cevaplar için :)

5. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Eksik olması değil de, sonradan kayma yapabiliyor ilk sürüşte.

En son hazır halde, markalı bir bisikleti 1998'de almıştım. Kitapçığa göre ilk alındığı gibi (yani sürmeden) ve bir de 1 hafta sonra servise götürüp (ikisi de ücretsiz olarak) kontrol ettirmem gerektiği yazıyordu. Hakikaten de 1 hafta sonunda bazı vidalarda gevşeme ve yerine oturma falan olmuştu.

6. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:

Bak arka vitesin tepesinde kablonun bittiği nokta da ayar vidası vardır yukarı doğru kıvırırısan teli gerginleştirirsin ,vites yukarı doğru hareket eder,(adamın kıvırdığı yerden bahsediyorum) tersinde aşağı doğru sen arkadaki dişliyi en ufağına düşür sonra vitese bir tık attır(vites kolundan) eğer sorunsuz 2. dişliye geçiyorsa tamamdır yok cırcır ediyorsa o dediğim ayar yerini yukarı doğru çevir taa ki zincir 2. dişliye tam oturuncaya kadar ,bu arada ayar yaparken tekeri çeviriyorsun 2. dişliye oturduktan sonra tamamdır her dişe ayrı ayar gerekmez eğer vitesin sorunlu değilse ,vites ayarının sistemi budur telin gergin yada gevşek olması, onuda dediğim yerden ayarlıycaksın . Bunu kendin öğrenmek zorundasın, yoksa her seferinde mahallenin bisikletçisi seni görünce ellerini sıvazlamaya başlar, benimki geliyor diye.:D

aykutkarasac ve Oğuz Budumlu bunu beğendi.
  7. aykutkarasac

aykutkarasac Aktif Üye

Seviye:
    Bisikletlere ilk ayarlar yapıldıktan bir süre sonra ayararı bozulmaktadır (fren, vites vs.vs.). bu nedenle 2. bakım kuponu verirler alınan bisikletle ve bununla salcano servislerinden ücretsiz 2. bakımı yaptırırsın. Sorununun vites ayarıyla düzeleceğini zannediyorum..