Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zincirden Baklayı Çıkardım Ama...

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Tolga Çelebi tarafından paylaşıldı.

1. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Öncelikle iyi akşamlar.

Teknik konusunda hiç bilgili olmayan bendeniz dağ bisikletimin zincirinin tam olarak "KMC Missing Link" ten kopmasıyla forumdan araştırıp zincir sökme aparatı edindim.Başladım çıkarmaya missing link'i böylelikle 1 tane bakla eksilmiş oldu ama ben pimi kaybedip yanlışkıla 1 bakla daha çıkardım ve toplam 2 bakla çıkmış oldu.

Diyeceğim şu ki şu anda arka vites 5'ten yukarı çıkmıyor. ( toplam 8'li ) ön viteste pek sorun göremedim açıkçası galiba küçük çarkların bulunduğu arka vites baklaların çıkmasından dolayı gerginleşmiş olması ihtimalinin üzerinde duruyorum ama bu işlerle haşır neşir olmadığım için teknik bilgisi olanlardan yardım istiyorum. 2 bakla daha mı almalıyım yoksa başka bir şey mi yapmalıyım ? Teşekkürler.

2. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
  3. sebahattin atalay

sebahattin atalay Üye

Adı:
    Sebahattin
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İzmirdeyseniz bendede bakla ve pim var hocam verebilirim.

4. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @Erdal YILMAZ @sebahattin atalay

Hocam saolun ben bisikletçiden temin ederim zaten şu an İstanbulun biraz dışındayım kargo gelmiyor sanırsam. Yani yapacağım şey bir bakla satın almak. Birde şunu merak ediyorum ben bu missing link,power link olmasını istemiyorum. Normal bildiğimiz zincir baklası alsam sorun olmaz değil mi ?

5. karankabul

karankabul Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben de missing link kurbanlarındanım. Kötü bir bölgede missing linkten kopmuştu ,zincir sökme aparatı imdada yetişti. Ondan sonra bu tip zincir kullanmadım. Zincir temizleme konusunda pratik birşey ama tekrar bağlandığında çok dikkat istiyor.

Normal zincir baklası sorun olmayacaktır ancak 8 li sistem kullandiğınızı söylemişsiniz. Alırken buna dikkat etmeli ,çünkü 8li sistem zinciri daha kalın oluyor.

Bir de, zincirinizi zaten bir süre sonra ,esnemeden dolayı , rutin olarak değiştireceğiniz için, tavsiyem o dur ki, yeni bütün zincir alın. Yeni bir zincir zaten fazla linklerle (yani gerekenden daha uzun olarak) geldiği için , bu fazla linklerden 2 tanesini şimdi kullanırsınız, kalan kısım da zaten esneme sonrası rutin değişiklik için elinizin altında oluverir.

Tolga Çelebi ve Orhan Akarkut bunu beğendi.
  6. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @selim karan

Evet hocam bende yeni zincir alacaktım da dedim biraz teknik bilgim olsun zor durumda kalırmıyım dedim ve öğrendim. Sanıldığı kadar kolay ve kullanışlı değil herhalde missing link yada bize kelek denk geldi :) Ben bir bakla alayım biraz kullanıp yeni zincire geçerim. Saolun.

karankabul bunu beğendi.