Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

zincirdeki atlama problemine yardım

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında özgür barış uçkaç tarafından paylaşıldı.

1. özgür barış uçkaç

özgür barış uçkaç Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    selamlar arkadaşlar bir süre önce bisikletimi kullanırken zincir, pedalı çevirme esnasında hep aynı noktada atlama yapmaya başladı:eek: . Zincirin tozdan vs.den sıkıştığını düşünüp atlama yapan noktayı buldum. Zinciri fırça ile temizleyip o noktaya yağlama yaptım. Tekrar kullandım aynı sorun maalesef ısrarla devam ediyor:mad: .Tekrar inceledim zannedersem zincirin bir baklasındaki mil yamulmuş dolayısıyla o bakla sıkışıp işlevini yerine getiremiyor. Dişlilere zarar vermeden tek baklayı sökersem 1cmlik eksilme vites sistemine olumsuz etki edermi yoksa arka aktarıcıdaki gergi bu işin üstesinden gelirmi?

2. ihsan onur şener

ihsan onur şener Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    1-2 bakladan sorun cıkmaz.

3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    kaçlı sistem zincir kullanıyorsunuz yazarsanız daha uygun cevap verebilirim.Sadece mili değiştirebilirsiniz ayrıca tek bakla da bisikletçilerde bulunur (8 li ve 9 lu sistemlerin zincirleri kolay bulunur tek bakla bile olsa) nacizane benim tavsiyem şu aşagıda anlattığım ürünün hangi sistem zincir kullanıyorsanız ona uygun olanını alarak eksiltiğiniz bakla yerine kullanmanız.Zincir uzunluğu bilimsel bir hesaplamadır ve sökeceğiniz 1 bakla(mecburen 2 bakla oluyor ) 1 inch zincirinizi kısaltacaktır ilk başta sorun yok gibi gözüksede aktarıcınızın yayına ekstra yük binecek çabuk deforme olmasını sağlayacaktır.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=90247

Bu parça ile hem zincirinizi elinizle söküp takma avantajını kazanacaksınız(temizlikte cok faydası oluyor) hemde eksilttiğiniz baklanın kaybını önlemiş olursunuz.Fiyatlarıda 5-10 lir gibi uygun fiyatlar.Alırken tek dikkat etmeniz gereken sizin zincirinize uygun olması.

özgür barış uçkaç bunu beğendi.
  4. özgür barış uçkaç

özgür barış uçkaç Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    ferhat çok sağol çok açıklayıcı cevap yazmışsın. 8'li sistem kullanıyorum. forumdan takip ettiğim bu işle gerçekten profesyonelce uğraşan aarkadaşların engin bilgisine danışmadan iş yapmak istemedim. İyiki de yapmamışım. İlk önce türk yöntemleriyle (usta arttırır çıkart at)taktiği yapayım dedim sonradan sizlere danışmak istedim. Bakalım bodrumda bu parçayı bulabilecekmiyim? Olmadı izmirden araştırım. Sağol arkadaşım.

Ferhat Köse bunu beğendi.