Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zincir yağlamak

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Birtan Kolburan tarafından paylaşıldı.

1. Birtan Kolburan

Birtan Kolburan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Aradaşlar selam forumda aradım ama bulamadım zinciri yağlamak için zefal dry yağ aldım. tam olararak nasıl yağlama yapacağım ne kadar yağ kullanmam lazım ve nerelere yağ dökeceğim yardımcı olursanız sevinirim .

2. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
  3. Birtan Kolburan

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    teşekkürler Ebubekir

4. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hocam aldığınız yağ "dry lube" kuru havalarda kullanım için tasarlanmış bir yağdır öncelikle bunu bilin, yoldaki tozu pisliği tutmaması için kuru olarak yağlama özelliği taşıyan bir ürün. Shimano'nun dry lube ürününü temizlenmiş çekiş sistemine akşamdan döküp, peçete veya bir bez ile hafifce zincirden yağın fazlasını alıp sabaha kadar kurutmaya bırakılması öneriliyor. o yağı bisiklete sürüp kurumasını beklemeden yola çıkarsanız büyük ihtimalle arka jant leş gibi olacaktır(fren yüzeyi veya disk yağ ile kaplanır aman dikkat). Aldığınız yağın sadece kuru havalarda kullanılması gerektiğini unutmayın sağanak yağışa maruz kalırsa veya çekiş sistemine su tutulursa yağ özelliğini büyük ölçüde kaybedecektir.

Savaş Acıboz bunu beğendi.
  5. Birtan Kolburan

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    hocam teşekkürler bilgilendirme için zaten kuru havalarda cıkıyorum yağmurlu havada kullanmıyorum bisiklet.bisiklet temizliğinide kuru veya nemli bezle silerek yapıyorum su değmiyor yani.

6. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kadroyu silerken bezdeki ıslaklıktan bir şey olmaz zaten :) önemli olan o yağı sürmeden önce çekiş sisteminizin tamamen temiz olması, eski yağından hiç eser kalmayacak pırıl pırıl metal görünecek sonra aldığınız yağı uygulayıp kabasını alıp kurumaya bırakın. Uzunca bir süre zincir temizliğine ihtiyacınız olmadan binersiniz. Olurda yağmura yakalanırsanız aynı işlemleri tekrarlayıp kullanmaya devam edin.