Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

zincir yaglama hakkinda

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında metin kuzeyoglu tarafından paylaşıldı.

1. metin kuzeyoglu

metin kuzeyoglu Yeni Üye

Seviye:
    merhaba

gecenlerde bisikletciye gittim.benim bisikletimi kuran kisiye.kullandigi yagi sordum zincir icin.bir yer onerdi.o yerdeki kisi zincir icin castrol rx vs gibi bir yag verdi :) bildigimiz araclar icin kullanilan yagi verdi galiba.

bu normal mi ? cidden bu yagi kullanmali miyim :)?

tesekkurler

2. Muzaffer YILMAZ

Muzaffer YILMAZ Kıdemli Üye

Seviye:
    Sakın! Sanırım önerdiği motor yağı. En kötü 0.75-1.00 tlye satılan ince makine yağlarından kullanın. Eğer 15-20 lira düşünürsenizde Erdoğanlar Bisiklet'e bir bakın derim.;)

3. metin kuzeyoglu

metin kuzeyoglu Yeni Üye

Seviye:
    Peki neden kullanmamam gerekiyor :)? bu bisikletci bisan umit bisiklet kurulumlari yapiyor bakimlarini yapiyor.servisligini yapiyor.

4. Muzaffer YILMAZ

Muzaffer YILMAZ Kıdemli Üye

Seviye:
    O motor yağı çok pis bir şeydir. Böyle kara, koyu. Mahfeder bisikletinizi.

Bisan, Ümit gibi bisikletleri yapan bir bisikletçi diyorsunuz, sanırım küçük esnaf. Yani mahalle bisikletçisi.

Sanırım İstanbul'dasınız. Orada kaliteli bisikletçi dolu, onlardan birine uğrayın, ellerinden geldiğince yardım ederler.;)

5. metin kuzeyoglu

metin kuzeyoglu Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba
    Su an Tarsus dayim.Mersin in kucuk bir ilcesi :) Burda istanbuldaki imkanlar yok maalesef. Umit bisikletin servis islerini yapiyor resmi olarak.Mahalle bisikletcisine goturmemek icin ona goturuyorum.anlasmali serviscisiymis. :)

ne anlamda mahveder ne tur bir zarar verir aciklar misiniz?

6. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba,
    Zincir de çeşitli yağlar kullandım. Son kullandığım yağ Finish Line kuru ortamlar için olanını kullanıyorum. Kırmızı kutuda.İstanbul da fiyatı 8 dolar size kargo ile toplam maliyeti 20 TL civarını bulur.
    Çok memnunum. Fazla yağlamamak şartı ile toz,toprak toplamıyor, kararmıyor.
    Ancak yağlarken mutlaka eldiven kullanmalısınız yoksa yağ'ın elde bıraktığı etki bir hafta boyunca çıkmıyor.
    Kolay gelsin.

7. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
  8. metin kuzeyoglu

metin kuzeyoglu Yeni Üye

Seviye:
    Castrol RX in kir toplama zincire nufuz etme cevirme ozelligi ne kadar var bilmiyorum acikcasi.bu linki daha once gormustum.arastirdigim castrol rx in neden zinciri mahvettigini dusunuyorsunuz ? su ana kadar kir tutmadi 2 haftada bir yagliyorum sorun cikmadi hic.

9. hakan sancaktar

hakan sancaktar Kıdemli Üye

Seviye:
    ağır yağlar yoldaki tozu toprağı tutar bırakmaz. bir süre sonra da rubrede, arka makinada ve aynalarda katran tabakası oluşturur. bu hem dişlileri daha çabuk aşındırır ve hem de zincirin akıcılığını azaltır. bence spey yağlardan şaşma, onu da çok sıkma ve sık sık tüm sistemi temizle ve tekrar yağla. bu sayede sisteminin ömrünü çok uzatırsın ve daha rahat edersin.

10. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Mantık olarakta doğru tespit. Ben arabaya en ince ve kaliteli yağ sorum. Herkes Castrol dedi. Çünkü birçok yağ ismi bilirim. Bu seçeneğin olması şaşırtmıştı. Cidden yağ performansı iyi.

Pahalıda olsa bence her zaman kaliteyi araştırıp seçmek gerekir.(İmkanlar dahilinde) Bilgi ve konular için herkese çok teşekkürler.

Recep TOPAL bunu beğendi.