zincir yağı

TravellerSeko

Aktif Üye
Tepki
32
İsim
Serkan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
arkadaslar en iyi zincir yagı nedir acaba?yalniz kati olanlardan istemiyorum uzerine hersey yapısiyor ve cikmiyor.Würth yada Finish Line Cross Country Wet urunlerinden birini tavsiye edermisiniz?

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
2 si birden de tavsiye edilebilir ama çok pahalı buluyorum fiyatlarını..

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben wurthün dry blu modelini tavsiye ederim. Yeşil bisiklette bulabilirsin. Fiyatı 35 YTL. civarıydı.

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
Finish Line ürününü kullanıyorum oldukça memnunum. Tavsiye ederim. Würth içinde iyi diyorlar. İkiside olabilir. Tercih Senin

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Ben finish line dry teflon kullanıyorum kuru koşullar için ideal bir yağ toz,toprak diğer yağlara göre daha az topluyor.Yağmurlu havalar için de bahsettiğin Finish line wet'i kullanabilirsin.

Emirhan Gördebil

Daimi Üye
Tepki
75
Adını bilmiyorum ancak wrüth ün bi modelini kullandım üzerindeki pislkleri falan temizliyor ve tozu toprağı falan çok az çekiyor.Sanırım Emir Alacanın bahsettiği finish line dry teflon.

guneeymurat

Aktif Üye
Tepki
86
@europeseko

ben makina yağı kullanıyorum süperr abartmamak lazım :)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@güneysanat

Selam bununla ilgili Halil Öztürk başka bir başlıkta açıklama yapmıştı.

Arkadaşlar finish line ve wet için bilgi veya link var mı? Şahsen ben bu yağdan biraz uzak kalmışım.

selfpower

Daimi Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
bende en incesinden po motor yağı :)

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
@! ! ! K I N G ! ! !

Finish Line ile würth farklı markalar.Finish line marka adı.

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Finish line dry gerçekten çok güzel bir yağ oldukça zor toz tutuyor ve fiyatıda makuldu en son hatırladığım..

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
Finish Line Dry Teflon 10-12 USD civarında. Bilginize...

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
bende finishline kullanıyorum ama wax lubricant ürününü. dry ve wet olanlara göre çok daha akışkan su kıvamında bir ürün. ilk damlattığınızda su gibi olmasına rağmen sonradan kuruyor ve tamamen kupkuru bir hal alıyor ve sıfır kir tutuyor. ama dezavantajı kısa ömürlü olması, sadece 100km civarı yapabiliyorum yağlamadan yağlamaya. sonuçta wax bu, yağ diil tabi bu kadar olması normal bence.:rolleyes: tavsiye edermiyim derseniz, çekiş sistemlerinin tertemiz kalmasını isteyen ve bütçesine güvenen arkadaşlara öneririm, sürekli kullanmak gerekiyo hemen bitiyo kutu masraflı oluyo sonuçta..:(

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
ince motor yağı kullanıyorum.ve memnunum.
dip not:kullandıınız yağ ne olursa olsun,kıvamı ve tutuculuğu kadar kolay temizlenebilme olayı da önemli. dikkatinizi çekerim.

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
@soneryen

Aşağıdaki linketen ürünü videoları ile birlikte inceleyebilirsin.

(link)

togi

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Amoeba
konuyla alakalı olarak yardım istiyorum,bisiklet gezisi sırasında lastik patladı buldugum bir derme çatma bisikletçide yaptırdım adam zinzirler kurumuş diyerek aldı bi fırça yagladı:(gel gelelim tertemiz zincir ertesi gun yaglı bi hal aldı ve zincirin rengi koyulaştı,aynakol yaglandı,ben bu zinciri eski haline getirmek için nasıl bir temizlik yapmalıyım,çif türü deterjan malzemeleri kullanmam dogrumudur,yoksa özel bir sıvı varmı?

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
@Technetium

Sanırım o ürün bir yağla birlikte kullanılınca daha verimli oluyor yağın zincir üzerinde kalmasını sağlıyor, yanlışım varsa düzeltin

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
@Ozan Güven

Ozan benim bildiğim kadarıylada senin dediğin wax spreyler için geçerli, yani normal yağı zincire sürdükten sonra üzerine wax sprey sıkılıyor buda zincire toz kir yapışmasını engellediği gibi pasa karşıda koruyor. Ama benim kullandığım ürün diğer finishline ürünleri gibi şişede ve direk yağ gibi zincir üzerinde uygulanıyor. Zaten şişenin üzerindede sadece wax değil, wax lubricant yazıyor. Merak edip finishline'ın sitesine baktım, orada da dediğim gibi sadece tek başına kullanıldığını gördüm. Zaten şişenin arkasındada uyarı yazmışlar, sadece temiz zincire kullanın diyerekten. Diğer finishline ürünlerinde böyle bir uyarı görmemiştim. Valla geçen gittim normal teflon olandan da aldım, bu wax olan bitince teflon olanı denicem.:rolleyes:

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
@tt44

ah be abicim, aynı hata benimde başıma gelmişti zamanında, ne canım sıkılmıştı:( neyse, senin derdine burdan uzun uzun anlatmaktansa link veriyim, işine yarayacaktır ************* , kolay gelsin:rolleyes:

hpeker58

Üye
Tepki
41
arkadaşlar ben petrol ofisinin 20\50 yağini kullanıyorum.arabamda kulandığım yaği.uzun süre ses çıkarmıyor zincir.bundan önce 444 sprey kullanmıştım saolsun zinciri yağlamıyor aşındırıyormuş.corratec expert deki zincirim 3000 km den sonra kopmaya başladı.bu olay başıma 4 kez geldi ve 4 ündede yeniden taktım biraz çekiç darbesiyle perçinleri şişiriyorum.sram pg911 ne zinciri var.kötü yağ kullandığıma pişmanım.aman dikkat