Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zincir yağı için PRO WAY likit gres

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında çimtay tarafından paylaşıldı.

1. çimtay

çimtay Aktif Üye

Adı:
    Hakan ÇİMTAY
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Bugün mobilya atölyesinde PRO WAY marka sıvı gres ile karşılaştım. Makine zincirlerini yağlıyorlar. Kullanan var mı? Tecrübelerinizi rica ederim.

Ekli Dosyalar:

2. Kara Kartal

Kara Kartal Yalnız Konvoy

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Gres kelimesini görünce korkar oldum, acemilik zamanımda 1 kere sıktım, tüm Çanakkale yollarında ki tozu toprağı eve getirir oldum 20 günde zincir simsiyah ve yapış yapış... gözümde canlandı yine. Motorlu cihazlardaki zincir ile bisiklet zinciri arasında dağlar varmış sonradan anladım. Bisiklet zinciri özel yağlar varken maceraya girmenin gerek olmadığını düşünerek uzun zamandır rahat ettim o konuda.

çimtay bunu beğendi.
  3. İzmirlioğlu

İzmirlioğlu Yeni Üye

Adı:
    Mustafa
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Gres yaglarinin temel ozelligi yapiskanliktir. Genel kullanim alani endüstriyel disli ve zincirlerdir. Kapali devre sistemler de yuksek devir hızına bagli isinmaya karsi dayanikli olduklari icin kullanilir. Yani kisacasi bisiklet icin hic uygun bir tercih degildir. uzerine toz vb materyellerin yapismasi disli ve zincire zarar verebilir. Gres yerine bisiklet ve motorsiklet zincirkeri icin uretilmis toz tutmayan sprey yaglari kullanabilirsin. konu hakkindaki bilgim shbi oldugum akaryakit istasyonunda edindigim tecrubelerime dayanmaktadir :)

çimtay, Merickagantek ve sametutuncu bunu beğendi.