Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zincir vitese neden sürter, teknik bir sorun mu yoksa ayar mı lazım?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Alper A. tarafından paylaşıldı.

1. Alper A.

Alper A. Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Merhaba arkadaşlar,
    Geçen hafta btwin triban 3 bisiklet sipariş vermiştim ve nihayet bugün elime ulaştı. Kurulumunu kolay bir şekilde yapmama rağmen zincir-vites aksamında bir problem var. Aynakolun üstündeki vites mekanizması (ismini bilmiyorum) zincire sürtüyor. Kurulumunu tamamlayıp ilk bindiğim zaman her viteste bu sürtünme sesini duyuyodum. aynakolun üstündeki vites mekanizmasını hafiften sağa sola çevirdiğimde orta viteslerdeki sürtünme kalktı bu seferde vitesi yüksek ya da düşüğe aldığımda bu sürtünme devam ediyor. Bu sürtünme teknik bir problem mi yoksa bir yerden ayar yapıp bunu düzeltebilme şansım var mı? Başıma ilk defa böyle bir olay geliyor önceden bisiklet aldığımda direk kurar ve sürmeye başlardım. Bu sorun nedeniyle vitesi yükseltemiyorum :agla:

Sorunlu olduğu yerin fotoğrafları

2. melih tunalı

melih tunalı Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ön vites 1 deyken arka vitesi sadece 1-2-3 te kullanabilirsin. o şekilde de sürtüyorsa ayar gerekir onuda anlatırım bi kontrol et.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=48024 bak burada detaylı anlatımı var ama çok zordur ayarlamak anlatıldığı kadar basit olmamıştı benim.

3. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
  4. Hakan Beşikçi

Hakan Beşikçi Hakan

Seviye:
  5. Alper A.

Alper A. Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Çok teşekkürler arkadaşlar. Biraz vites ayarı yapmaya çalışmıştım fakat durum hiç değişmeyince vites sisteminde bir sıkıntı mı var diye düşünmüştüm. Konuyu ve videoları iyice inceliyerek bir sonuca varmaya çalışacam. İyiki varsınız :)