Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

zincir pimi

Konu, 'Eski İlan Arşivi' kısmında murat52 tarafından paylaşıldı.

1. murat52

murat52 Kıdemli Üye

Seviye:
    sml zincir pimi bulunurmu süper ince zincirler için eski pimi takınca tekrarkopuyo yardımcı olabilirmisiniz

2. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bence kmc nin ek baklasını taktır böyle bir sorunla fazla ugrasma derim çünkü kesin ve garanti çözüm ;)!

3. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Shimanonun pimlerinden bahzediyorsanız bulunuyor olması lazım. Kmc'nin kilitli baklaları ise pratik bir çözüm olmasına karşın dikkat edilmesi gerek. Bozuk zeminde hızlı bir iniş sonunda arkada ne olduğunu bile anlamadan bu zincir kilidi yerinden çıkarak zincirin yere düşmesine neden olmuştu. 1km kadar tırmanıp zinciri aradığımızı bilirim.

Berbat bi durum :)

4. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bana bu kmc baklasını takan adam çok güven verdi üstelik uzun süredir kullanıyorum hiçbişey olmadı ne koptu ne attı . O yüzden güven konusunda kmc baklası yerine shimano pimi daha mı iyi oluyor?:rolleyes:

5. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Yazıyı dikkatli okursan illaki kilit yerinden çıkacak diye birşey yok. Fakat başıma gelmiş bir olayı paylaştım ve bu yüzde dikkatli olunmasını tavsiye ettim. Sırf zincir sökme kolaylığından dolayı (ki zaten zincirin yanıdna gelmişti) bende bu kilitten kullanıyorum. Ama arada zincirden bir boşluğun yerine oturmasını andıran ''kaaat'' diye bir ses geliyor. Zincir kilidi '' ben buradayım haberin olsun'' diyor resmen :)

Eğer zincir kilidinin yerinden çıkması için bahsediyorsan evet shimano pimler daha güvenilir;) Bundan sonraki zincirim shimano olacak ve alet takımımdada mutlaka bi kaç tane yedek pimim ve bir adet kmc zincir kilidi olacak. (Zincir anahtarı, her an alyan çakımda hazır zaten :))

Kısaca kmc zincir kilidinin pratikliğinin yanı sıra bir kaç sök-tak'tan sonra buna benzer problemler yarattığını forumda bi kaç arkadaşta teyit etmişti zaten. Bunlarıda göz önünde bulundurmanızı tavsiye edeirm ;)

6. murat52

murat52 Kıdemli Üye

Seviye:
    herkese ilgilerinden dolayı çok teşekkürederim mehmet abi onbeşinden sonra görüşürüz