zincir koptu acil yardımmm

sadri01

Üye
Tepki
1
Bisiklet
GT
arkdaşlar dün gece çok dik bir rampayı çıkıyordum 1.viteste sonra 8.vitese attım attıktan bir pedal sonra zincir çattt die koptu hemen aldım zinciri eve geldim şuanda bisiklete binemiyorum zinciri ben yapabilirmiyim eğer yapabilirsem bana vites attırıcılarından zincirin geçiş yönünün gösteren şemayı eklersenis sevinirim tşkler...özellikle arka attırıcının şeması

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Zincir açma aletin olmadan zinciri evde kendin yapamassın malesef...

sadri01

Üye
Tepki
1
Bisiklet
GT
saol tşkler.. bu aleti nerden temin edebilirim bir bilginiz varmı

toprakec

Daimi Üye
Tepki
69
bence bisikletçiye götür tek halkayı değiştirip düzeltiyorlar yorma kendini alet alıp.boşuna masraf hep yamulmuyor ya alet takımı alasın.benimde kent ormanında tırmanırken yamulmup düşmüştü zincirim taşlarla açıp halkayı zinciri oturturup vura vura 1.5 saatte hallettim sonra tabiki takılıp dönmedi sonra sallandım yokuş aşağı bir kahvane gidip çekiç ve tornavida aldım iyicine oturdum ve sorunusz dönmeye başladı bir bisikletçiye kadar idare ettim:Dçok büyük anıydı 10 km yol vardı ama o halde yüremey dayanamazdım:d.dağda taşla yapmaky ayrı bir zevkti:d

sadri01

Üye
Tepki
1
Bisiklet
GT
arkadaşlar yaptım ve kullandım yeni bir halka aldım 50 krş'a ama 1 saat ewwel gene aynı diklikte bir rampa çıkıyordum 6.dişlideydi 2-3 pedal arada çııt çıt die rubleden atıodu zinciri ve gene koptu diorumki yeni bir zincirmi alsam yoqsa ek yapmaya devammı edeyim hep aynı yerdende kopmuyor farklı farklı yerlerden kopuyor bu son 1 ay içinde 3.kez kopuşu yardım edinnn

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
Rublen atlama yapıyor anlattığın kadarıyla herhalde, zincirinin ömrü bittiği gibi rubleninde ömrü bitmiş olabilir.

sadri01

Üye
Tepki
1
Bisiklet
GT
arkdaşlar götürdüm bisikletçime taktı yeni bir zincir baktım bu sefer daha fazla attırıo arka dışliden zinciri adam bi tane eski dişli taktı arkaya baktım gene aynı arka aktarıcıyı değiştirdi üstüne yeni bir arka dişli taktı sorun çözüldü gibi ama bu sefer de son dişlilere gelince aktarıcı bozuk çalışıo yani düzensiznasıl anlatsam ilk 1. viteste giderken sorun yok saat gibi çalışıyor ama ön ve arka dişliyi birlikte en sona getirince 18.vitese getirince bozuk çalışıyor arka aktarıcı öne gelior arkada olması gerekirken