Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zincir kopması. Şuan zincir esnek değil

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında hakan çelik tarafından paylaşıldı.

1. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba Fren konusunda bahsettiğim üzere bugün yolda iken bisikletimin zinciri koptu. Bu zinciri daha sonra başka birisi perçini hizalayarak çekiç ile vurdu ve düzeltti fakat fazla güç uyguladığına inanıyorum. Çünkü bisikletimin şuanki zincirin hali şu şekilde : ----^^^---- Yani o ortadaki kısım sabit bir şekilde kalıyor ve elle oynanması durumunda oynuyor. Yani Gevşek değil ya da esnek değil malesef. Bu durum zincir için sıkıntılımı size göre. Yeni bir zincir almalımıyım ? Ve son sorum şu: Zincirde aynı dediğim adam ( her ne kadar kızsam uygunsuz kelimeler kullansam çünkü ön arttırıcıma çekic ile orasına burasına vurarak mahfetti şuan çalışmıyor malesef.) zinciri yağladı ve kullandığı ya 30 numaraymış. Sizce bu yağ zararlımı, Zincirde kaç numara yağ kullanmalıyım ? Cevaplarınıza ihtiyacım var gerçekten , iyi günler :)

Arkadaşlar bilen yokmu :(

2. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Kullandığı yağ zararlımı bilmiyorum ama shimano drylube tavsiye ederim. Kışın da wetlube sürersinir. Zincir yağı fazla teferruarı olan bişey değil.

Zincirini değiştirmeni öneririm.

Zincirin o şekil kalması da pimin tam oturmadığını gösterir. Sıkıntı olur. Zincir aleti alıp düzeltmelisin.

3. baris34ince

baris34ince Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    zincir anahtarıyla sıkıntılı olan baklaları çıkart. eğer 2 bakladan fazla değilse o zinciri kullanmaya devam edebilirsin boşuna zincir alma derim ben

4. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    1 tane bakla söküldüydu zincir oradan kopmuştu zaten. Zincir anahtarları pahalımı peki, ve dediğiniz gibi 27 vites sistemde 1 bakla sökülse herhangi bir sıkıntı olurmu ? Bu arada cevaplarınız için çok teşekkürler, bende şimdi netten zincir bakıyordum. 70-80 arası değişiyor fiyatları çok tuzlu. :(

5. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye: