Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zincir değişimi?

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Mert-Demir tarafından paylaşıldı.

1. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar bisikletimin zincirinin ne zaman değişmesi gerektiğini bilmiyorum bununla ilgili yardım rica ediyorum bisiklet 3000km'ye yakın ve vitesleri çok nazik kullanmadım.

Yardım eden herkese teşekkürler:)

2. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İlk Zincirimi Yanlış Hatırlamıyorsam 6 7 Binde Değiştirmiştim.Km Fazla Olunca Rublede Değişmesi Gerekiyor.İkincisini 7 8 Bin Arasında Değiştirdim.Şimdi Kullandığım 5 bin Km'de.

3. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Degistir gitsin.3000 km.demek ruble dislilerini yemeye baslamistir demek. Cok merak ediyorsan bir kac yerde aciklanmisti; büyük ayna disliye tak, zincirin ayna dislinin öntarafina gelen kismini iki parmaginla tut ve öne cek. Eger disli ile zincir arasi aciliyorsa zincir zaten bitmis demektir.

özcan yılmaz ve Ali Demir bunu beğendi.
  4. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    çok hafif bir esneme var ama çekince geliyor demek ki değiştirmek lazım artık teşekkür ederim :)

5. Umut V.

Umut V. Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    arkadaşlar mrb bende bugun işe gıderken zıncırımı koparttım eskı bır bısıkletcıye kadar yurudum dandık bır zıncır baklası taktı gerıye kalan 5 km yı bıtırdım işe geldım.Ama geri 10km kadar uzaklıktaki evime gıtmeye cesaret edemiyorum zıncır önerınız varmı yarın sundu bısıklette taktırmayı düşünüyorum saygılar..

6000km yaptım yaklaşık bısıkletım ile ılk kez başıma bu şekil bısey geldı.40 tl ye shımano zıncır takabıleceklerını soyledıler.zatı suan kullandığım zıncırde shımano.. degerlı yorumlarınızı bekliyorum

6. Mert-Demir

Mert-Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    zincirin markası shimano olabilir ama birçok farklı modeli var onu siz karar vericeksiniz kalitesine göre fiyat değişiyor mtb den anlamadığım için ürün önerisi yapamayacağım.