Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zincir Atması ve Vites Ayarı

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Hakan Boz tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Boz

Hakan Boz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Arkadaşlar yıllar sonra yeniden bisiklete başlamak istedim ve kendime salcano astro bisiklet aldım.Bisikleti serviste kurdurduktan sonra eve gelirken yolda zincir attı.Büyük ihtimalle benim vitesleri şuursuzca kurcalamamdan atmış olabilir(çapraza düşme vs.) neyse ben zinciri en küçük dişliye tekrar oturttum ve yoluma devam ettim bi problem çıkmadı ancak bugün uzman tvde zincir atması ile ilgili bi video izlerken, orada arka dişlideki zincir atarsa taktıktan sonra yeniden vites ayarı gerekir gibi birşey duydum.Sizce yeniden vites ayarı yapmama gerek var mı?

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar Hakan,
    Yazdıklarından anladığım kadarıyla vites ayarları tam olmamış gibi ama resimdeki doğru vites kombinasyonunda kullandığından emin olduktan sonra halâ sorun yaşıyorsan servise gitmen gerekecek.

3. Hakan Boz

Hakan Boz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Forumda bir arkadaş şu vites kombinasyonlarını önermişti ona göre kullanacağım.
    1-1 1-2 1-3
    2-3 2-4 2-5
    3-5 3-6 3-7

Resimden anladağım kadarıyla sizin önerdiğinizde bu kombinasyona yakın.Birde rubledeki en küçük dişli 7 nolu vites mi oluyor ? (21 vites için)

Biliyorum amatör kullanıcı soruları hiç çekilir gibi değil ama sabrınız için teşekkürler :)

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Aynı kombinasyon farketmiyor, siz istediğiniz, kafanıza takılan her tür soruyu sorabilirsiniz, buradaki amacımız öğretici bilgiler vermekten başka bişey değildir.

5. Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Numaralara takılmayın bence. Farkettiyseniz aynakol dişlilerini kendi karşılarına gelen arka dişlilerle birlikte kullanmayı öneriyor. Yani sizin başta söylediğiniz gibi zinciri çaprazlamamak gerek.

6. Hakan Boz

Hakan Boz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Anladım yardımlarınız için teşekkürler.