Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zincir atma sorunu

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında meseduzu tarafından paylaşıldı.

1. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Arkadaşlar ayna koldaki en büyük dişliye aldığım zaman zincir içindeki yuvarlaklardan Dişlilerin en ucundan tutunuyor ve o şekil en büyük dişliye çıkıyor sonra yerine oturucağına dışarı çıkıyor ve pedaltarafına zincir atmış oluyor vites ayarından değil çok takip ettim ön aktarıcı ilk hamleyi yaptıkdan sonra zincir tamamen kendisi hareket ediyor aktarıcıya değmeden olanlar oluyor.

2. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    vites ayarlarında olmadığını yazmışsınız ama okuduklarımdan ön vites değiştiricide ki sınırlandırıcı vida ayarı bozuk gibi geldi bana . hiç cevap gelmeyince yazayım dedim. Diğer kişilerden gelcek önerileri beklemenizde yarar var.

3. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ben de aktarici ust sinirlandiricida sorun oldugunu dusunuyorum. Attirici disa dogru fazla acildigi icin zincir bosluk bulup kendini disari atiyor olmali...
    Vitesinizi yeniden ayarlayin ve sinirlamayi yapin. Sinirladiginiz halde attirici disa fazla acilarak zincirin disa atlayacagi bir bosluk yaratiyorsa on attiricinizi degistirin veya bir bilenin / tamircinin gorsel olarak kontrol ederek sorunun attiricidan mi baska bir seepten mi oldugunu onaylamasini saglayin.
    Ancak sebep attirici ayari veya sinirlandirma ayari ile ilgili gorunuyor...

4. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Orta göbek mesafesin dende olabilir vites ayarin danda arka vitesi en asagi getirin ön normal olsun aynakoldan arka vitese hiza alin paralel mi bakin birde

5. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    şimdi dediklerinizi hepsine baktım vida sınırlamasından değil orta göbekden de değil benim sorunum ayna kolun en büyük dişlisine doğru hizada çıkıyor ama dişliler zincirdeki yerine girmeden çıkyor yani dişlinin uçlarında yerine oturmadan duruyor ve tamamı o şekilde oluyor sonra bende az bişey pedalı çevirince zincir dışa düşüyor ve sonra çevirince pedalı çizerek yerine takılıyor busayede ayna kol pedalıda bayağı çizildi.