Zigana Kulat Camiboğazı Acısu Maçka Trabzon (2009)

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.701
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yaylaları beğenen herkese teşekkürler. Ben de sizin gibi böyle gezilerin hayaliyle yanarken ve askerlikte gelmişken 2 ay erkenden ayrıldım işten. En son 2004 yılında yaz tatili yapmıştım, 2005 yazında ağustosta 1,5 ay kadar biraz gezdim o kadar. Nasıl burnumda tütüyordu anlatamam. Gece rüyamda köprü trafiğinin sesini bizim yayladaki dere sanıp orada uyuyorum sanarak uyanınca kararımı verdim. Tüm birikimi yedim ve 0'dan başladım askerlik dönüşü ama nasıl değdi anlatamam. hazıra dağ dayanmıyormuş ama bu dağlar için değdi.
Herkese tüm içtenliğimle hayattan şöyle bir 3 ay çalıp oralarda yaşayın diyorum. Ortalama ömrümüzü 70 yıl kabul etsek 1/280 ediyor. Çok az bir zaman. İşimden, eşimden hiç geri kalmadım, korkunuz buysa içiniz rahat olsun.

Ama içinizde ömür boyu sönmeyecek bir ateş yanar, uyarmadı demeyin.
Ben karadenizi bildiğimden oraları diyorum, çok hatıram var oralarda. Her taşın altında benden bir parça var, yarı dağ adamıyım. Sizin için bağlandığınız, bağlanacağınız yer neresiyse orasıdır karadeniz.

Scudo

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Hüseyin kardeşim çok şanssız gördüm kendimi senin yanında, ve senin yaşlarında bunları yaşayamadığım için. Şimdi ucundan da olsa yakaladığımla mutlu olmaya çalışıyorum. Gönülden tebrikler. Bir aksilik olmazsa bu yaz programım memleketin (Memleketimiz) olacak. Sağlıkla kal kardeşim.

• Beğen
Tepkiler: delibalta

Yokuscu

Forum Demirbaşı
Tepki
186
yeri gelmişken scott'ın iyi bir bakıma ihtiyacı var:) temizlik acısından :)

• Beğen

Göksun Özkirişçi

Forum Bağımlısı
Tepki
1.035
Bisiklet
Scott
doğanın içerisinde çok güzel bir gezi olmuş.resimler çok güzel.ayaklarınıza sağlık...

• Beğen

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
sizinkine gezmek denirse bizimkine emeklemek denir kardeş...bravo!:in:
mükemmel bir tabiat sanki ordaymışım gibi gerçekten muhteşem :in:

• Beğen

onur onur

Üye
Tepki
17
Merhaba. Çok güzel bir gezi, hatta içsel bir yolculuk olmuş sizin yayla turunuz. Fotoğraflar harika. Tebrik ederim.
Karadenizi gezmek isteyen arkadaşlar biraz acele etmeli diye düşünüyorum. Bizim 'akıllı' yöneticilerimizin doğal güzellikleri yok etmek konusundaki tavırları ortada... Hele hele su gördüklerinde dayanamıyor bu yöneticiler. Fotoğraflarda görüldüğü gibi: dere görseler HES yapmaya kalkarlar, göl bulsalar etrafına duvar örerler (Uzungöl), yol yapacaz diye deniz doldururlar. Bir zamanlar denizinde yüzdüğüm Trabzon Beşikdüzü sahili şu an arabaların tekerlekleri altında eziliyor...
Hayat, hayallerimizi erteleyecek kadar uzun değil. Herkesin hayallerini biran önce gerçekleştirebilmesi dileğimle.

• Beğen

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
karadenizin essiz doğasında pedallamak çok güzel olsa gerek

ayaklarınıza sağlık

• Beğen

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
Hüseyin kardeşim, sen nerelere aldın götürdün bizleri böyle... Bu nasıl bir gezidir, anlamadım. Çok beğendim manzaraları ve çabanı. :in:
Fotoğrafların hepsi harika, mutlaka devamı olmalı bu gezinin. :) Tırmanmaya başladığın ve son ulaştığın rakımlar nelerdi, tam öğrenebilir miyim?

• Beğen

irfancan

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Doğa ve manzaralar harika,doğa katliamını çok iyi tespit etmişsiniz çok teşekkürler.

• Beğen

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
ellerinize ayaklarınıza sağlık gözümüz gönlümüz açıldı gerçekten bu yaptığınız bisiklet turu ise biz ne yapıyoruz acaba :)
merakla diğer turları bekliyorum...

• Beğen

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.701
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ahmet Salih Özenir
Teşekkürler, darısı başınıza.
Tırmanmaya zigana tünelinden başladım, 1800 metre civarından 2500 metrelere kadar. Klasik sezon açılışı :) Kondüsyon az, istek çok iken tavsiye edeceğim bir rota.

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
süper bir geziye ev sahipliği yapmışsınız sizi tebrik ediyorum.
kar resimleri ve dere resimleri çok güzel oralar hayalimdeki gezi yerlerim umarım bir gün bende bisikletimle doğu karadenizin bu eşsiz tabiatında gezi fırsatı bulurum...

• Beğen

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
Anlatılamayan ancak yaşanabilen bir diyar Karadeniz.Bir yıl Rize'de kaldım hayatımın dünyada ki cennetlik günleriydi.

• Beğen

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
@Hüseyin Çelebi

Hüseyin kardeşim, sana tekrar teşekkür ederim, bu güzel geziyi hepimiz adına yaptığın için. Bizim buraların (Mersin) Toros dağları da çok güzeldir ama doğrusu buzullar arasında bisiklet sürmek gerçekten çok heyecan verici. Bununla birlikte çıtayı o kadar yükselttin ki bizim geziler artık fındık fıstık kalacak yanında. :p

• Beğen

gökhan aksoy

Forum Demirbaşı
Tepki
532
mükemmel. bu sene de biz 4 arkadaş doğu karadeniz turu planlıyoruz, temmuz ortalarında. resimleri ve şiir gibi anlatımı görünce şevkimiz kat kat arttı.
ayrıca tur konusunda tecrübelerinizden de faydalanmak isteriz.

• Beğen