zeytinburnu,na neler oluyor

i.akbay

Daimi Üye
Tepki
106
Arkadaşlar 5 gündür zeytinburnu akşamları savaş alanı oluyor neyi paylaşamıyorlar

Scudo

GokmenOzyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
703
Bisiklet
Cube
ben de anlamıyorum
servis ile geçerken herkesin burnu gözü yanıyor :( :(

Tepki
111
Sırrı Süreyya Önder Zeytinburnu'nda

Zeytinburnu’nda hafta başı başlayan yasadışı gösterilere tepki gösteren vatandaşlar yine sokağa döküldü. 5 gündür gerginliğin devam ettiği mahallede çevik kuvvet polisi geniş güvenlik önlemi aldı. Polis, dağılmayan göstericileri biber gazı atarak dağıttı. Olay yerine gelen BDP’li milletvekili Sırrı Süreyya Önder emniyetten bilgi aldı.
Veliefendi ve Çırpıcı Mahallesi ile 58 Bulvar üzerinde geçtiğimiz günlerde bölücü örgüt yandaşlarının olay çıkarıp çevreye zarar vermesini protesto eden çoğu 18 yaşından küçük çok sayıda çevre sakini genç olay çıkardı. Sokak aralarında ellerinde sopalarla örgüt sempatizanı arayan gençler polise zor anlar yaşattı. Polisin dağılın uyarısına aldırış etmeyen gençler ile polis arasında sokak aralarında kovalamaca yaşandı. BDP’nin ilçe taşkilatı önünde protesto gösterisi yapmak isteyen eylemcilere polis izin vermedi. Çevik kuvvet polisi BDP’nin ilçe teşkilatına çıkan bütün cadde ve sokakları kapatarak, olası bir saldırıyı engelledi. Provokatif olayın çıkmasına mani olmaya çalışan emniyet güçlerine polis helikopteri de yardım etti. Olaylar esnasında mahallelinin arasına karışan bazı alkollü şahıslar ise basın mensuplarına saldırdı.
Olayların sürdüğü esnada BDP’li milletvekili Sırrı Süreyya Önder de partisinin ilçe teşkilatına geldi. Bu sırada yaklaşık 100 kişilik BDP’li kendilerine küfür edildiğini ileri sürerek bölücü terör örgütü lehine slogan attı. Emniyet yetkilileriyle görüşerek kendisinin geçmiş olsun ziyaretine geldiğini ifade eden Önder, BDP’li grubu taşkınlık yapmamaları konusunda ikna edeceğini söyledi. Önder, bugün tüm siyasi partilerin ilçe temsilcileriyle görüşeceğini dile getirdi.
Çevik kuvvet polisinin bölgede bekleyişi sürüyor.

Cihan Haber Ajansı

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
herkes işini yapmalı

terörün bir anlamı da
işin devlete bırakılmaması

teröristleri vatandaş yakalamaya çalışınca
devlet de vatandaş da zarar görüyor

herkes cezayı kendi kesmeye kalkarsa halimiz nice olur

vatandaşın elinde sopa ile tepkisi de doğru değil
zaten tepki verenlerin 18 yaş altında olması da
duygusal hareket edildiğinin bir kanıtı

herşey yasal zeminde olmalı

FB taraftarlarının sahayı basması da terör

sakin kafa ile düşünmek lazım

1980 öncesi yaşananlarda
iki grup oluşturulmuş ve birbirine kırdırılmıştı.

yasa dışı örgüt de bunu istiyor

işi devlete bırakalım

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
işi devlete bırakırsak ülkenin 3 te 2 sini pkklılara veririz :)
İple çekiyorum şu pkklı grubun arabama falan saldırması istiyorum ben içindeyken çünkü s&w biraz konuşmak istiyor son zamanlarda.İki tanesinin kafasını dagıtınca 1000 kere daha düşünürler saldırmadan evel.

• Beğen
Tepkiler: onurcan tokuş
Tepki
111
@mustafa akman

Kesinlikle herkes en iyi bildiği işi yapmalı hem o polisin suçu ne
sanki bu adamlara kollarını açan devletin polisiymiş gibi
keşke polise gösterdikleri tepkiyi asıl suçlulara gösterseler ....

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
@derşan sezer

Allah size hep iyi günler göstersin
ne kadar yanlış bir düşünce