Zeytinburnu-Çanakkale. İLK UZUN TUR

murat aluçlu

Aktif Üye
Tepki
77
Merhaba.yolculuğa hazırlanmam bir ayımı aldı :D ama yolculuğa çıkmaya yolculuğun dünü karar verip birkaç saatde son hazırlıkları yaptım ve uyudum mu uyumadımmı bilmiyorum.heyecana dayalı korkunun yan etkileri olarak sürekli wc ye gidiyordum :D neticede yola çıktım ve ilk resim varoş zeytinburnumdan;

(link)

ekipmanlarımı saymak istiyorum:yazlık çadır(yağmur yağsa nabarım :D)basketbol ayakkabılarım-1.5 kilo:Dçakma isviçre çakım. heybe tekere değmesiz diye ansiklopedi ciltlerinden kaporta yaptım :D
ve zeytinburnundan ayrılıyorum
(link)

sahilden akıyorum yeşilköy florya falan filan devam...ilerde tüyap
(link)

bu saatlerde fazla bi görüntü yok transit geçiyorum yavaşdanda şehir uyanıyor.trafik canlanıyor ama çekmecem tekneler köprü beni bekliyor bir poz vermek için .:D
(link)

(link)

daha istanbuldan çıkmadık devam etttt-ilk tabela
(link)

istanbuldan,şehirden çıktığım işte bu tarlalardan traktörden ve teyzelermden belli oluyor .ohhh
(link)

ve ilk görüntüm-iyi görünüyorum sanırım:D

(link)

ayçiçekleri .
(link)

yokuşlar,tepeler,dağlar,bayırlar başlıyorrrrrrrrrrrrrrrrr
(link)

ben bir istanbuldan çıkim.tabi ne demek :Dhemen yakında ki fabrikadaki işçilerden rica ettim.fotomu çektiler .çaya davet ettiler ama daha çok yolum var ,teşekkür ettim yola devam :D
(link)

(link)

(link)

bir mataramı jant kelepçesiylen kadroya bağlama mecburiyetndeydm.yolda kelepçe koptu.şansa oto sanayinin ordan geçiyordum.2 hediye jant kelepçesi aldım:D

(link)

tarlalarım
(link)

yol emniyet şeridi iken olamazzzzz .emniyet şeridi sıfır
(link)

öğle sıcağında dinlenmek yemek yemek istasyonda
(link)

gümüşyakada .malatyalı emekli karpuzcu hakkı abimle bi sohbet-karpuzuda götürdüm:D
(link)

devamı geliyorr

Scudo

Paslı Bisiklet

Daimi Üye
Tepki
157
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
Ayaklarınıza sağlık. Çok güzel bir tur olmuş

murat aluçlu

Aktif Üye
Tepki
77
(link)

(link)

(link)

(link)

boşnak abimle oturup muhabbet ettik hayattan falan.kimi bulursam hemn tutuorum muhabbet için nabim :D
(link)

(link)

(link)

(link)

tekirdağda ilk kamp yeriime vardım,çoook acıktım.konservemi açtım bi de ekmek.çakma isviçre çakım:D ohh doydum.2 saat sora tonbalığımıda yedim tamam.enerji yenilendi.
(link)

çadırım....
(link)

gece 2.30 da ekipmanlarımı,bisikletimi kontrol ediyorum.adeta tek gözüm açık yatıyorum:)
(link)

güzelde bi yüzmüştüm.serinlemiştim.sabah erkenden yollardayım.hazırlanıyorum
(link)

gözler şişmiş.hadı yollara.çanakkale merkeze.çorbacıya :D
şimdi sabah güneşi owww
(link)

(link)

yolda gördüğüm ve tanıştığım ilk bisikletçi.evine davet etti .bi çay içtim sora yine yola devam
(link)

(link)

ATAM(link)

tekirdağdan teeeeee malkaraya kadar dağlara çıkıpindim beaa.
(link)

(link)

çıkış ve iniş saatlerime bakın .gecen zamana yazık :D 5 dakka da 2800 metre indim .ama değerdi ona :)
(link)

malkaraya 20 km kala solda böle cennet gibi bi lokanta.denemeden geçmeyin derim
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

malkaraya gelirken sola şarköy yolu var.şarköye giderken yol çatala ayrılıyor şarköy değilde diğer yola girince çaprazdan malkaradan geliboluya il yolu yazıyor .çok kestirme bir yol. ben buyola girdim .köylere girmeye başladım.yol kötüleşti. bnden 5 dakka önce yağmur bulutu yagdı geçti.şansa bak..,balabancık köyüne geldim. meydandan geçiyordum,kahveler sıra sıra,köylüler yerlerinden kalkıpkafalarını uzatıp bana bakıyolar şaşkın şaşkın.son kahveye geldiğimde tam gidiyordum kahveci turist olduğumu zannederek el hareketleriylen çay içmemi söylüordu.bende aleykümselam deyip girdiğimde iyice şaşırdılar .oturdum.sohbete giriştik .çay ısmarladılar. bende yol bilgisi aldım. yok betermiş.30 km boyuncada su yok.kamyonlar geçiyor sadece yoldan.bana yardım etmek istediler. seni kamyona bindirip geliboluya kadar git dediler . önce yokdedim ama onlara güvenmekle hata etmedm. yol hakkaten betermişş. oh Allah razı olsun
(link)

(link)

lapsekili şoför abimizlen yolda :D ama aklim hep dorsede bisikletmde .
devamı geliyorrrrrr

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Son mesajdaki resimler görünmüyor, sorun bende mi acaba?

murat aluçlu

Aktif Üye
Tepki
77
(link)

(link)

geliboluda indim .yolculuğun en beter yollarını bölesine rahat geçtiğim için mutluyum:D
(link)

(link)

(link)

(link)

ve eceabatdayım birnevi kutsal topraklarda
(link)

eceabatın girişine çadırı attım :D
sabah erkenden kalkıp eeceabat merkezde çorbamı içip abideye doğru yol aldım
(link)

devamı geliyorrr son mesajım da abideye gidiyoruzz

dalyan öner

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Merida
Yüreğine sağlık Murat kardeşim, on numara bir gezi olmuş fotoların devamını sabırsızlıkla bekliyoruz:)

• Beğen
Tepkiler: murat aluçlu

burak durel

Forum Bağımlısı
Tepki
436
İsim
Burak D.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
tebrikler çok güzel tur olmuş ellerine ayaklarına yüreğine sağlıkk.

• Beğen

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ayaklarınıza sağlık çok güzel bi tur olmuş gerçekten :) Darısı başımıza diyelim, acaba ortalama olarak günde kaç km yol gittiniz?

• Beğen

Serdal Doğan

Aktif Üye
Tepki
75
aynı turu ben de düşünüyorum ama henüz çok yeniyim, kaç kilo ağırlık taşıdın kamp malzemeleri vs ne kadar tuttu ayrıca o tür çakıyı ilk kez görüyorum kaşıklı :) herşeye rağmn güzel geçmiş ayağına yüreğine sağlık...

• Beğen

Ahmet durak bbg

Aktif Üye
Tepki
102
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
valla cok güzel bir tur olmus. cadırı aslında benzikliklere atmak daha guvenli degilmi
? ayagu-ınıza yüreginize saglık.bizlerle paylastıgınız için ayrıca tesekkürler. umarım darısı basımıza. bir kac kşi daha olsa daha eglenceli olurmus.

• Beğen

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
2.263
Karayolları yeni asfaltladığı yollarda emniyet şeridini maalesef asfaltlamıyor. Bunun nedeni emniyet şeridini gidilecek değil, durulacak yer olarak gördüklerinden asfalt maliyetlerini düşürmek olsa gerek. Tekirdağdan sonra yola Kumbağ veya Naip üzerinden devam etseydiniz hem trafikten kurtulurdunuz hemde harika bir manzara eşliğinde pedal çevirirdiniz.
Turlarınızın devamını diliyorum.

• Beğen

murat aluçlu

Aktif Üye
Tepki
77
@burak durel

teşekkür ederim.ramazandan sonra yine bir tur düşünüyorum.kendimi durduramıyorum artık :D