Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

zevkli bi sahil turu resimlerle

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında beverly tarafından paylaşıldı.

1. beverly

beverly Forum Demirbaşı

Seviye:
    fotograf makinamida alip soyle guzel bi keyif turu yapayim dedim havada guzelken. okyonusa dogru gitmenin en kestirme yolu su kanallari. asagidaki resim terminator 2 nin cekildigi kanaldan.yaz gunleri kanalda hic su olmuyo ve cok daha temiz oluyo. kanalin icini bmx ciler ve kaykaycilar dolduruyo(biraz geride rampalarida var) hatta yasak olmasina ragmen jiplerle girip offroad culuk oynayanlar bile oluyo.

okyonusa yaklastigimda aniden sis basti, sehir ici gunluk guneslik iken sahil bayaa ruzgarli karanlik ve soguktu. havada ufak bi firtinanin sinyali vardi hatta yelkenliler suratle marinaya dogru ilerliyordu.

hava biraz usutmeye basladi hatta acaba devam etsemmi diye teredute bile dustum ama sonra daha once hedefledigim yere kadar gitmeye karar verdim birazda yeni jant setimmin ve gobek takminin gaziyla :)
    sahilde boylu boyunda uzanan bu yol sadece bisikletlere ayrilmis( bazi noktalarda yayalarlada paylasmak gerekiyo ama kesinlikle motorlu hic bi aracin girmesine izin verilmiyo. tahmin edin bu sahili tam ortadan yaran ve kiyiyi boylu boyunca takip eden yol kac km?

yolun toplam uzunlugu yaklasik 100 km ve hic bi sekilde motorlu tasit yoluyla bulusmuyo. cok guvenli bi yol ve seninle beraber yuzlerce bisikletci yolda. yol bazen kucuk kucuk sahil kasabalarindan geciyo. bu kasabalar surfculer ile unlu. bu surfculer dunya derdinden uzak ( hatta bazilari gunduz yemek yemek icin sokakta dileniyo.karnini doyurur doyurmaz yine surf yapmaya geri geliyo) :) hayati kendi kafalarina gore yasayan rahat insanlar. cogu cok fakir. cunku butun hic bi is yapmayip sahilde takiliyor dalga bekliyolar gece ise part time islerle ev kiralarini cikarmaya calisiyolar :))

bi de sahil kenarindaki cok gosterisli evler var. film sektorunde calisanlarin arasinda bu bolgede ozellikle okyanusa sifir ev sahibi olmak cok moda.

yol boyunca onlarca sahil guvenlik kulesi var. bunlarin gorevi sonraki bi kac saat boyunca gelecek dalga yuksekliklerini insanlara duyurmak.( okyonus surprizlerle dolu aniden 5 metrelik bi dalga gelip seni kiyilardan aciklara surukleyebiliyo.) buyuk dalgalar geldiginde aniden srenler calmaya basliyo insanlari denizden cikarmak icin

birde boyle enteresan aletler var burda.ne hikmetse nerde bu tarz enteresan alet var hep japonlar kullaniyolar. bi teknoloji hastaligi var bu adamalrin genlerinde :)

cadilar bayrami yaklasiyolar simdi evleri susleme yarisi basladi. amerikalilar bu ev susleme olayini cok ciddiye aliyor. hatta ciddi ciddi komsusu ile yarisan insanlar var. bu da sahilde gordugum evlerden biri sade ama dikkat cekici bi susleme yapmis. cok hosuma gitti

bu da insanlarla paylasilan yola ornek.ozellikle hafta sonalri insanlar buaralara gelerek yuruyus yapmayi tercih ediyor. hatta rada sirada unlu gorme sansiniz bile var, ben gecen sene jackass teki heriflerden bi kacini gormustum burda.

yaklasik 30 km yaptiktan sonra aniden hava kapadi berbat bi ruzga basladi. bende donmek zorunda kaldim

ilginc olan sahilden sadece 5 km ic kesimlere ilerleyince hava birden normale donuyo. 30 derece civari kuru can SIKICI los angeles los angeles havasi....

2. beverly

beverly Forum Demirbaşı

Seviye:
    yine cok buyuk oldu resimler halbu ki kucultymustum, programda bi bozukluk var herhalde. kusra bakmayin tekrar...

3. behcetatinc

behcetatinc Bisikletkolik

Seviye:
    Resimler tarafımca düzeltilmiştir.

beverly bunu beğendi.
  4. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    Çok teşekkürler bu güzel ve ilginç yerleri tanıttığın için.

5. Barbaros

Barbaros Forum Bağımlısı

Seviye:
    Süper eğlenerek okudum ve baktım. Senden ricam bize bu şekilde resimli ve anlatımlı daha bir çok gezi yap. Çok hoşuma gitti. Sanki orda gibi oldum.

Çok teşekkürler... Puan hanene +repleri yolladım :)

Barb.

beverly bunu beğendi.
  6. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Evet gerçekten çok güzel bir gezi ve anlatım...Yeni jant setinide görmüş olduk...Hayırlı olsun...:)

Devamlarını bekliyoruz;)...

7. assan34

assan34 Aktif Üye

Seviye:
    süper bi gezi olmuş

8. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    abi ne kadar degişik yerlerin remini çekmişsin bazı resimler sanki türkiyede degil ellerine sağlık sağolasın

9. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Eline sağlık Beverly, hayaletlere bayıldım :D.
    İsmail, Beverly zaten Türkiye'de yaşamıyor, e haliyle de Türkiye'de fotoğraf çekmek gibi bir şansı yok ;).

10. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Ellerine ayaklarına sağlık abicim. Çok güzel bir sahil turu. Yaklaşan cadılar bayramı için süslenen evler harika.. Çok güzeller gerçekten.

Paylaşımınız için teşekkürler ve bununla kalmaması dilekleriyle. Başka bir Amerika turunda buluşmak üzere. Hoşçakalın.

Sevgiler...

11. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:
    Sonunu okuyunca bianda Serkan da mı gitti dedim Los Angeles'a :D :D :D

Erzincan'dan Antalya'ya, Eskisehir'den taa Los Angeles'a kadar heryerden bisikletseverle ayni heyecani paylasmak cok guzel ;)

Resimler&anlatim icin tesekkurler beverly..;)

12. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Kardeşim daha Erzincan'dan çıkamıyom ki, Los Angeles'e gideyim...:D:D:D:D:D
    İnşallah yazın Türkiye yollarında olurum..

Sevgiler...

13. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:

Insallah dilegine kavusursun da bize de fotograflarina bakmak kismet olur abim iyi gunler:)

14. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    çok zevkli bir turdu benim için sanırım fotoğraflar dışında gitmek nasip olmaz. teşekkürler

15. Lancer

Lancer Kıdemli Üye

Seviye:
    böyle resimler gönderip kıskandırmayalım insanları :D
    hatta ruhsal bir çöküntüyede sürüklenebiliriz neden bizde oralarda yaşamıyoruz diye...
    olan var olmayan var.. dimi yani :D
    şaka bi yana teşekkürler.. yaşanası yerler görmek gerçekten keyifli. biraz içimiz buruluyo ama neyse :)

16. Turhan Evci

Turhan Evci Forum Bağımlısı

Seviye:

:D :D
    Aslında o resimlerin hiç biri Türkiye'de degil, okyanus kıyısındaki evler, yani Amerika'da çekilmiş olan resimler. Arkadaşımız Beverly Amerika'da yaşamaktadır ve inşallah bende ssk dan emekli olur olmaz, Amerika'ya Beverly arkadaşımızın sokağına taşınacağım, o güzel , motorlu araç trafiğine kapalı olan su kanallarında kilometrelerce birlikte seyahat edeceğiz.

17. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    gerçekten bisikletle gezimek için çok güzel bir yer yaa

18. beverly

beverly Forum Demirbaşı

Seviye:
    eyvallah arkadaslar devami gelecek...

19. specialagent

specialagent Forum Demirbaşı

Seviye:
    devamını merakla bekliyorum..o kadar enteresan geldiki resimler.ellerinize sağlık.

20. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Dünyanın öbür ucunda yaptığın gezini bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim.Sağlıklı ve neşeli pedallamalar...