Zenginliğini sergilemek için bir hobi edinen tipler

Bicyle

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Salcano
Bu forumda cogu arkadasimiz zengin degil ama 200 tl bisikleti olanda on tane konu aciyor 2000 tl bisikleti olanda 10 tane konu acma haki var aciyorda ama sahsen Ben ogrenciyim ve bisikletimi kendim aldim ve bir sure sonra foruma uye oldum ve burda bisikletlerinin foto larini Atan abilerim oldu hayirli olsun dedim gectim Bence hicte hava atmiyolar maslarindan artiriyolar ogrenci arkadaslarimiz aylarca para biriktiriyor yani bir gun bende bisikletimi degistirdigimde ve mutluluğumu sizle paylasinca bana Boyle denmesi hic hosuma gitmez sahsen :)

Scudo

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@alperK

Aslinda biniliyor... Ama her konuda oldugu gibi bisiklet konusunda bizlerde konformist olduk ve "mumkunse en ideali olsun" kavramina kaydik-kapildik. Nereden mi biliyorum? En basiti oglumdan ve cocuklugum - ilk gencligimden :)

Soyle ki; cocukken bisikletim olmadi, olanlarida sagolsun buyuk erkek kardesim ben haric herkese kullandirir, parcalanip dagilana kadar bana el surdurtmezdi...
Ilk bisikletimi aldim 18'imde; nerelere gittim gezdim gunluk turlar, ulasim vb. icin! Yedek lastik, yama, pompa, alyan cakisi (ki o zaman uzerinde alyan vidasi bile yoktu bisikletlerin :p ) aydinlatma hak getire! Reflektor olurdu gorurdu isimizi. Patladi mi sirtimizda surukler gelirdik. Marka, donanim ivir zivir bilmezdik! Bilyalar ve yaglama bilirdik. Zincir uzamasindan habersiz, pedala asilinca tarama yapana kadar kullanirdik :)
Ter tutmayan forma, bilmem ne seviye ruzgarlik, olmadi goretex yagmurluk, kask, eldiven, spd, km saati, kadans, strada !?!?! bilmezdik...
Ama pedal atar, kahkaha atar, keyif alirdik :harika:
Sonra bisiklet teknolojisi gelisti, iletisim teknolojisi gelisti, bilen bilmeyen herkes atip tutar oldu, "bu kadro materyali, su marka, su komponent (dogrusu komponent degil sabit bileşen veya sabit parça - donanımdır onu bile bilgi veya bazen kulturel sosyal seviye gostergesi olsun diye kullanan var), su malzeme ve kiyafet olmazsa binme daha iyi" diyenler cogaldi.
Ve bisiklete parasiz binilmez oldu...

Ust duzey hobi veya belli bir seviyede yari profesyonel veya profesyonel olarak yapacaginiz her spor parasiz olmuyor maalesef bu gercek!
Ancak bisiklet; agir, basit, isler bir bisiklette olsa alip binmekse gercek amac, hissetmekse ozgurlugu ve ruzgari, ulasmaksa bir yerlere cevreci ucuz bir yontemle kendi gucumuzu kullanarak, cokta para degil acikcasi. Onu pahali hale getiren biz, daha dogrusu cevremiz ve kafamizin icinde olusturdugumuz bisiklet ve bisikletci algisi!

Bizim ufakliga bir bisiklet aldik 16 inc. 4 yildir biniyor ve neredeyse 8 yasinda. "Eskidi" dedi sagini solunu zimparalayip iki sprey sıktık mutlu oldu. Agir celik bisiklet, vitesi yok ve o yasta cocuga vitesli bisiklet olmaz zaten. Cocuk bisikletleri agir, zaten aluminyumunu yapmiyorlar. Okula gidip geliyor, 2 basamak merdivenden inince mutlu oluyor, benimle surmekten, hic gecmedigi bir sokakta pedal basmaktan, "gunler kisaldi okula gidiyor" diye alinan 10 TL lik on arka 2 led isiktan mutlu oluyor. Ter tutmayan formasi, ozel ayakkabisi, sortu yok! Bir tek kaski var gerisi gunluk kiyafetleri. Lastigin markasi belli degil, agirliklar umurunda degil, "komponent" ne demek haberi yok. Camurlugun biri curuyup dustugu icin sudan yavas gecme kuralina biraz uyuz o kadar. Okula gitmiyorsa o kuralda gecersiz zaten :)
Arada hizli gittigini dusunurse "baba kac km yapiyoruz" deyip kadansi arttirip dahada kocaman guluyorsa, pedala basiyorsa, altindaki bisiklet bir yere ulastiriyorsa mutlu iste!
Bu arada kadansida bilmiyor ya ayri :)

Uzun lafin kisasi, kafamizda herseyi ego haline getiren, pahali - ucuz ovunme ve yerinmesine sokan, bisikleti pahali bir meraga donusturen, gercek guzelligini ortup unutan bizleriz!
Isin kotusu artik bunu hayatimizin her alanina yaydik ve malimiz coksa olmayana acir kucumser bir tavirla, yoksa elimizdekilerle gunun tadini cikaracagimiza baskalarini gozleyip hasetle ve utancla gezer olduk...

Bosverin arkadaslar! Ozunuze donun, kiymet bilin, kiymet verin, cig olanlara gulup gecin fazla muhattap olmayin ;)

Serdar Unalan

Aktif Üye
Tepki
93
Bisiklet
Specialized
Uzun lafin kisasi, kafamizda herseyi ego haline getiren, pahali - ucuz ovunme ve yerinmesine sokan, bisikleti pahali bir meraga donusdturen, gercek guzelligini ortup unutan bizleriz! Isin kotusu artik bunu hayatimizin her alanina yaydik ve malimiz coksa olmayana acir kucumser bir tavirla, yoksa elimizdekilerle gunun tadini cikaracagimiza baskalarini gozleyip hasetle ve utancla gezer olduk... Bosverin arkadaslar! Ozunuze donun, kiymet bilin, kiymet verin, cig olanlara gulup gecin fazla muhattap olmayin ;)

O kadar güzel özetlemişsiniz ki tebrik ederim.
''Isin kotusu artik bunu hayatimizin her alanina yaydik ve malimiz coksa olmayana acir kucumser bir tavirla, yoksa elimizdekilerle gunun tadini cikaracagimiza baskalarini gozleyip hasetle ve utancla gezer olduk...'' Buraya tekrar alıntılıyorum. Durum aynen budur. Başkalarının yaptıkları başkalrını kendi yaptıklarımız bizi ilgilendirir. Başkasını yaptığı görgüsüzlükse karşılığında gösterilecek tavır aynı ayarda olmamalı.O zaman konu haset ve gereksiz bir yoksunluğa döner.
Eğer bir kişi materyalle bana üstünlük sağlamaya çalışıyorsa ve ben bunu ciddiye alıyorsam sorun yapan kadar bendedir. Somut örnek olmadığı zaman bu tip konular iç dökmeye ve beraberinde başka konularda ki hıncı çıkarmaya dönüyor. Olaya ''bana ne'' diye bakarsan ne o kişi hobisiyle sana hava atmış olur ne de sen gereksiz fakir edebiyatı yapmış olursun.

Asıl soru şu ; 2000 Tl ye alınan cep telefonlarını herkes tam hakkını vererek mi kullanıyor?Şu anda 300 Tl ye sıfır cep telefonu var kaç kişi bunları kullanıyor? Neden o cep telefonu alanlar görgüsüz olmuyorda bisiklet alan görgüsüz oluyor? Kişi isterse tuşları altın kaplama telefon alabilir mi? Aldı diyelim ve benim gözüme soktu bana ne ?? konu bu kadar basit.

Dosyalar

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Yazılanların bir kısmına özellikle hala bisikletin parasına göre hakkını verme olayına katılmıyorum. Hakkını vermek kime göre neye göre hakkını vermek? Ben geçen sene sadece Eylül ayında 650km yol yapmışım mesela. Bu bu forumdaki çoğu kişiden fazla olmasına rağmen yine bir çok kişiye göre bisikletin hakkını vermek değil.
Ama çocukluğumdan beri 20 küsür senedir bisiklete binen biri olarak, şimdiye kadar 4 tane bisikleti(1 bmx, 2 mtb, 1 çelik şehir bisikleti) tamamen eskitmiş ve toplamda şu anda bindiğim dahil 7 bisiklet sahibi olmuş biri olarak(bunları da zenginlik gibi algılamayın hepsini toplasınız bir tane yeni bisiklet parası etmez oradan buradan verilmeler var aralarında), bu sene ilk defa, göbeğime de bakmadan, yüksek kadansta kalp ritmimin 190'larda gezmesine rağmen, %7'den daha dik yokuşları çıkarken zorlanmama rağmen, uzun turlarda onları yavaşlattığım için arkadaşlarımdan özür dilemek durumunda kalmama rağmen, bu sene ilk defa bir karbon bisiklet alacağım mesela. Bir çok kişiye göre de bunun hakkını veremeyeceğim.
Bisikletimi alacağım çıkacağım haftasonları 100 200 km yol yapıp geleceğim hafta içleri de şimdi olduğu gibi trainerıma çıkıp HIIT antrenmanları yapacağım. Sonra da koyacağım odamda yanımda duracak. Çünkü bu beni mutlu edecek. İlk başta ben de düşüneceğim acaba yanlış mı yapıyorum diye. Sonra kendimi kaç aydır bunun için para biriktirdiğim, bundan başka zevkim olmadığı, başka bir şeye para harcamadığım, milletin bir senede bu kadar parayı sigaraya harcadığı gibi nedenlerle avutacağım ve bisikletime bakıp mutlu olacağım.
İnsanları ne yaptıklarına göre eleştirmeyin. Daha önce yazdığım gibi kimsenin malı kimseyi ilgilendirmez. Sen biriyle keyifli vakit geçirmeye bak, beraber tura çıktığın arkadaşınla güzel bir gün geçirmeye bak. Bisikleti de seninkinden güzelse maşallah ya da kendince bu durumda ne diyorsan de geç. Çok mu zor?

Mailine bile bakmayacak adam sadece fotoğraf çekmek için akıllı telefon alır sorun yok.
Ehliyetini yeni almış adam gider 60 70 bin lira verir 0km araba alır sorun yok.
Ülkede maksimum 1080p çözünürlük varken akşamları kablo tvden dizi izlemek için millet gider 4K televizyon alır sorun yok.
Evinde aynı yemeği yiyebilecekken gidelim dışarda güzel bir yemek yiyelim diyip 5 misli para verir sorun yok.
Evini kendi temizleyebilecekken her hafta 100 150 verip temizlikçi çağırır sorun yok.
Boyasını badanasını kendi yapabilecekken 2000 lira verir badanacı tutar sorun yok.
Kış günü üzerine kazak giyip oturmak yerine gider kökler kombiyi evin içini 23 derece yapar sorun yok.
Ama "hakkını vermeyecek" biri gidip pahalı bisiklet alınca oouuuvvvvvv.

Yapmayın arkadaşlar :) Mantıksız harcamayı sizin de yapıyor olmanız onu mantıklı hale getirmez. Hepimizin hayatında var gereksiz harcamalar. Varsın bu adam da bisiklet alsın koysun kenara dursun.

Ahmet-E

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Lapierre
Başka şekilde harcama imkanı var iken bisiklet için,az ya da çok,para harcayana her zaman saygı duyarım.Bisiklet bir kültür işidir.Keşke ülkemizde de milyar dolarlık bisiklet piyasası olsaydı.

• Beğen
Tepkiler: Serdar Unalan

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
Bazılarımız dünyayı dolaşmak için bisiklet satın alır, bazılarımız ise dünyayı dolaşan o adamanın satın aldığı bisikletini satın almak için dünyayı (forumları) dolaşır.

Tepki
66
Bisiklet
Cube
@Gökhan G.

Aynen katılıyorum. Sürekli binilen bir 20 kg. çift amortisörlü Bianchi Scorpion, hiç binilmeyen duvara monte edilip alttan ışıklandırılmış 10-15 bin liralık 8 kg. Specialized'dan yeğdir benim gözümde.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
mehmet dostum ,bilirsin tasavvufu ,severim tasavvuf felsefesini severim mevlanayı severim yunus emreyi hacı bektaş veliyi anadolu ne adamlar gördü ,1200 yıl önce yaşamış olan yunus emre bi köye gelir ,bakarki bi tabutu bir çok adam taşıyor , herhalde önemli biri der kendi kendine ,
ölen köyün ağasıdır ,bi elde yunus atar tabuta
orada yazar şiirini,

mal sahibi mülk sahibi
hani bunun ilk sahibi
o yalan bu yalan
hadi birazda sen oyalan ,,

yunus çulsuzdur ,ama sever yaşamı gönülden bağlıdır
pek fazla yükseklerde olmak istememiş
bir ozandır en sevdiğim ve mevlana ,

anadolu artık üretmiyor ,bu uygarlık gözümüzü fena boyadı ,teknololoji manyağı yaptı,arabası çizilince fakiride sıkılıyor zenginide
fakir almıştır bir yerden araba, başına bi şey gelsin, aman allah adam yeme içmeden kesilir
böyle malk ile mülk ile yaşamak doğru değildir
bunlar boş işler ,

karşımda köşemde duruyor 50.000 km 'den fazla gitmiş olan karbon bisikletim delik desik oldu pul pul döküldü,
oturupta ağlayacakmıyız yani
herşey fani, ama her şey ,bizde faniyiz, öldüğümüz zaman vücudumuzdan peydahlanacak kurtlar, aynen yiyecek bizi ,geriye kalacak iskeletimiz
onun için adam gibi yaşamalıyız adam gibi, insan olmayı öğrenmeliyiz
üniversite diploması ile olmaz bu iş ,
kişi kendine dönecek, kendi ruhuna, içine, ruhunun derinliklerine,
aynada kendine soru soracak ben kimim diye
yoksa gerisi yalandır..

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
- Tekeri toprağa bile değmemiş 10 binlik tur bisikletini, 100 km bile yapmamış yarış bisikletini övmek, üst seviye bisiklet alıp hakkını verememek, 15 kilo fazlan olup dura-ace setin ultegradan hafifliğinden bahsetmek, tubular jant setiyle bakkala gitmek,....

- Yokuşları en hızlı çıkıp segmentlerde kom almak, yarışlarda başa güreşmek, binlerce irtifalı uzun turlar yapıp taş gibi sağlam dönmek, bacak kaslarının ne kadar tavan yaptığını göstermek...

Bu iki farklı gruptakilerin de görüntülerini birçok mecrada görüyorum. Bu iki grubun motivasyonunun altında yatan niyet herneyse, birbirinden farkı yok bu kesin. Kısaca, aldanmamak lazım.

Sorun sadece satın almayla ilgili değil, kendini feda edip bisiklette en iyisi olmaya çalışmanın altındaki dürtü de benzer nedenlere dayanıyor.

Hayır, ben insanın alçakgönüllü olması gerektiğini söylemiyorum. Alçakgönüllülük ve teslimiyet de egonun başka bir yanıdır. Siz ne kadar alçakgönüllü olursanız, kibirli insanların da o kadar fazla saygısını kazanırsınız. Bu böyle birbirini besler. Egonun istediği şey saygın olmak ve sevilmekse eğer, alçakgönüllü bunu kibirli insanlardan elde ediyor zaten, kibirli insanlar da alçakgönüllü insanlar sayesinde tatmin oluyor, gururları okşanıyor.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Yunus dedin ya beni benden aldın kudret abi. O zaman sözü bir kez daha Yunus a bırakalım.

Bir kez gönül kırdın ise bu kıldığın namaz değil
Yetmiş iki millet bile elin yüzün yumaz değil

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu

dostum mehmet ,
senin açtığın her topiğe bakıyorum çünkü düşüncelerimiz aynı ,ne yazıkki devir değişti,artık insanlar almadan vermem dünyasında önce alacak ve tüketecek,hiç kimse burada yazdıklarıma inanmıyor sonra evime bi geliyor vay anasını diyor,47 m2 bile bana fazla geliyor iki odam bomboş duruyor ne eşyası yahu ben eşya sevmem ,giyim eşyasıda ayakkabıda sevmem fazla ,
teknoloji aleti hikaye bende ,
bende akıllı telefonda yok ,cep var 10 yıllık kötü bi adet samsung onuda resim çekmek için aldım kötü çekiyor dört dörtlük çekse ne olur yani bunlara ben kafa yormam ,şu anda ps2 oynuyor idim ,senin mesajı görünce kestim ,bu black oyunuda acaip doğrusu ,benim teknolojim bu kadar işte, ps2 konsülü 37 ekran 25 yıllık tv ile ,ha ps2 bozulur ise çöpe atarım tabi yenisinide alacağımı zannetmiyorum ,zati bu japonlar az kurnaz değil milleti doyumsuz yapmak için ardı ardına ps3-ps4 çıkardılar bununlada kalmadılar efendim neymiş hd -tv alacanda ,boş işler bunlar ,ps2 en ucuzu ,oyunları ile 5 lira ,indirsinlerde fiatları göreyim ,fakir aile çocuklarıda oynasın ps3-ps4 evinde tabi,
mp3 creative var 10 senelik iş görüyor ,müzik dinliyorum kulaklıktan tabi yürürken bazende bisiklette ama trafiğin yoğun olan yerlerinde değil.
eski bilgisayar tam köhne idi ,ve gümledi driver yandı ,yenisi elden düşme 15 yıllık, ucuza aldım ,iş görmekte öyle pahalı teknoloji manyaklığı bende yok arabamı hadi canım sende işim olmaz ,tek pahalı alet yaşamımda aynen 2008 model scott scale karbon bisiklet oldu o da olsun yahu...:hhhhhh:

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Öyle yorumlar gelmiş ki, adam sanki 20.000TL'ye aldığı bisikleti sizin paranızla aldı. Ya da siz alacaktınız da o bisikleti, sonuncusunu o aldı, şimdi binmiyor diye mundar oluyor bisiklet :D

Adam isterse 3km mesafeye kahve içmeye gider, ister 5km işe gidip gelir, isterse 150km antrenman yapar, evine döner. Kime ne bundan? Bunu kaç paralık bisikletle yaptığının ne önemi var?
Ben bildiğin çekememe durumu görüyorum burada, kimse kusura bakmasın.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bi arkadaşım vardı 3 adet bisiklet aldı son donanımlar, hep kısa takıldı ,pek bizim gibi kafayı bozmadı kartepeler ile ,:hhhhhh: bi ara körfezi dolaştı geldi pinarello ile ,ama sonra duydumki bisikletten ayrı imiş bu aralar ,insanlar hür doğar diyor isek ,sele üstündede hürdürler,kimi zevk içer biner kimi performans için biner ,kimide dünyayı dolaşır ,ama altında 350.000 liralık cip ile gelip benim en sevdiğim dostumun kafasını arttırır ise 30 lira için, üstellik bakıma verdiği bisiklet 800 lira değerinde, o zaman tepem atar, aynen mekanikçi dostumun attığı gibi, bu tip kişiler hasistir, adam bisikleti aşalıyor idi tavırları ile ,alt tarafı bisiklet bu , bu kadar edermi diyor, ettiği laf bu ,30 lira için , adama derlerki arkadaş altındaki cip 350.000 lira ,böyle tipleri çok gördüm paranın hasisi olanlar bunlar en mutsuz kişilikler esasında cimrilik ruh hastalığıdır.
her şeye aman param gitmesin diye düşünenler, yahu adamın parası bavullar dolusu kardeşim..:huhuu:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Parası olan gitsin en iyisini alsın, kimsenin malında gözümüz yok. Mesele Mehmet beyin dediği gibi hava atıp atmamada. Bi laf vardı: "efendi ol, canımı ye" diye; efendi olan canımı yesin :D

Ben 16 kiloluk en basit donanımlı katlanır bisikleti sürerken de zevk alıyordum, şu ankini sürerken de zevk alıyorum. Mesele yaptığın işi zevk aldığın için yapmak ama o işi yapmak.

Allah akıl fikir versin ne diyelim. Akıllanmayan yalnızlık senfonisine devam edebilir, biz her fırsatta arkadaşlarımızla pedallamaya devam edelim. Nihayetinde yine de bizi ilgilendirmeyecek onun malı mülkü.

andjustice4all

science rocks
Tepki
398
İsim
Doğu Mert A.
Bisiklet
KTM
Arkadaşlar öyle her mesajı dikkatlice okumadım, hızlı hızlı okuyarak geçtim ama şu sonucu çıkarmak çok zor olmadı :

Bu coğrafyada biz birbirinden nefret eden bir kalabalığa dönüştüysek bunun sebebi gayet açık. 'Bana ne' ve 'kime ne' sorularını doğru yerde soramıyoruz. Din, dil, ırk gibi insanın seçemediği ve/veya sonradan değiştirebildiği her şeye 'bana ne' demeliyiz, başkalarına zarar vermeden kendi kararımızla uygulamaya soktuğumuz her karar için de 'kime ne' demeliyiz bence.

Sen nasıl bir dine inanıyorsun şarap içip şarkı söylüyorsunuz, nasıl adamsın 10000 dolarlık bisikletin var 30 dolar kargo için bik bik konuşuyorsun, nasıl bir dilin var ne dediğin anlaşılmıyor gibi 'bana ne' dememiz gereken yerde konunun üstüne gidiyoruz, bunları yaparken sormamız gereken soru olan 'kime ne' yerine de 'bana ne' diyerek başkalarının hayatını zehir ediyoruz.

Biraz umursamayın yahu. Kendi işinize bakın.

Ufuk Bal

Üye
Tepki
48
Bisiklet
Sedona
para pul zaten hobi varsa anlamlı. yarın elime yeterince para geçse ilk iş bi tane özel üretim colnago siparişi vermek olur. bisiklet benim hobim. burada mesaj yazan herkesin hobisi. herkes parasını buraya harcıyor. ben harçlıklarımdan artırarak harcıyorum, birileri benden daha fazla harcıyor. diğer birileri benden daha üstün veya aşağılık olmaz bu durumda. zenginliği sergilemekte de bi kusur görmüyorum. bi insan varlıklıysa sırf birileri kıskanmasın diye fakir rolü yapacak değil.

yani neticede hepimiz bu işi hobi olarak yapıyoruz. birilerimizin fırsatları daha geniş. keşke hepimizinki geniş olsa. ama bizim fırsatlarımızın geniş olmaması geniş olanları karalamamıza sebep olmamalı.

fatihtemizer

Daimi Üye
Tepki
156
Bisiklet
Specialized
Herkes kendi kısmetini yer arkadaşlar.Sen zenginsin sen fakirsin muhabbetine ayrıca tilt olurum.Yok face de yayınlıyormus yok bilmem ne yapıyormuş ne boş işler de kafanızı yoruyorsunuz.bu kadar takılmayın.sporcu olacaksanız daha fazla çalışın.hobi olarak biniyorsanız yeni yerler keşfedin.bisikletİniz eskiyse yenisini hayal edin.bırakın kim ne yaparsa yapsın.senin çok paran olunca neler yapmayacagına kim garanti verebilir değil mi..

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Sözü en iyisini yine yunus un yüzyıllar ötesinden o tazeliğini koruyan sesi, sözü ile bağlayalım kudret abi

Benim bunda kararım yok, bunda gitmeye geldim
Bezirganım mataım çok, alana satmağa geldim.
Ben gelmedim da'vi için benim işim sevi için
Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmağa geldim

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Bir de bir hobiyle fazla ilgilenip de kendini ilah olarak gören tipler var afra tafra girla :)

Rc hobisiyle ugrasiyorum,50-60 yasinda bi adam var isim vermeyeyim yardimci olmuyor yahu ulan 21 yasindayim aramisim alt tarafi numara vereceksin.Ayni adam arkadasin satisa koydugu parçaya elindeki saçmasapan seylerle takas teklif ediyor :D Ulan ayiptir be adam degil bu tipler

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Gösteriş budalalığından bahsediyorsunuz kısaca. Ne bekliyorsun ki? Adı üstünde budala. Kafaya takacak o kadar şey var ki. Bu onların yanında denizde kum kalır...