İnceleme Zefal RG01 Mini Ayak Pompası

Caner Kaya

Daimi Üye
Tepki
268
Bisiklet
Kron
@Ormanci
Bu pompanın 7 cm daha uzun versiyonu, yani Race Rocket HPX modelini kullanıyorum. Hortumu da biraz daha uzun. Siboba yerleştirmede ve çıkarmada ne sibop ucunun çıkması, ne de hava kaçırması problemi yaşamadım. Hatta özellikle vidalanan modeli tercih ettim ve doğru karar verdiğimi anladım. Yalnız takarken özenli olmak gerek, uçlar tam dik pozisyondayken takarsanız sorun yaşamayacağınıza eminim.

Scudo

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Merhaba
pompanızla hiç kalın siboplu lastik şişirdiniz mi? Ben en son yaşadığım sıkıntıdan sonra patlar patlamaz sibopları ince ile değiştirmeye karar verdim. Çünkü 5 benzinci v euzuuuun bir soğuk hava yürüyüşü sonrası hastayım. el pompam güya ikisini de şişiriyor ancak ince sibopta harika olmasına rağmen. Kalın sibopta başarılı olamadım.
İşe yarıyorsa yakın bir gelecekte bunu düşünüyorum. Benzerinden bir de evde olmasın diye sormak istedim.

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@alper 76 Bir kere yolda kalan birinin tekerinin sisirmistim sıkıntı olmadı.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@İbrahim A. Cevap için teşekkürler.
Ben nerede hata yapıyorum anlayamıyorum, pompalarımız aynı marka ve mantık da aynı. Yani metal kısım çevrilerek açılıyor kırmızı huni ters çevrilior herşey geri takılıyor ve basılıyor olmalı. Ben kalın sibop şişiremiyorum arkadaş yahu...Sırf bunun yuzunden geçen bisiketin yanında kilometrelerce yürümek zorunda kaldım ve üşüttüm.

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
@alper 76 üretim hatası olabilir. Aldığınız yere götürün veya kısa bir video çekip mail atın.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Olabilir, huniyi ters çevirince klaın sibobun içine tam oturması ve onu pısss diye söndürmeye başlaması gerek değil mi? bende bir numara yok. Sanırım kısa kalıyor.Sizde bu şekilde oldugunu tahimn ediyorum acaba bilmeden içinden bir şey mi düşürdüm de kısa kalıyor diye düşünüyorm ister istemez.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Sorun çözüldü, ne kadar kalın standart olsalar bile bazen kalın siboplar da da minik farklılıklar olaibliyormuş. Çok uğraştım ama iyice oturtunca şişirdi.
pompanız güzel, ilerde alacağım ..kaydettim. Bence büyük değil benimkinin hortumlusu gibi duruyor