Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zayıflamak İSTEYENLER!!!

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Karakartal Platton tarafından paylaşıldı.

1. Karakartal Platton

Karakartal Platton Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu yiyecekler zayıflatıyor

İngiltere'de yayımlanan Daily Mirror Gazetesi en iyi zayıflatan 10 yiyeceği belirledi. En çok zayıflatan yiyecekler ve vücutta yaptıkları etkiler şöyle...

Esmer pirinç: B Vitamini deposu olması sayesinde proteinleri, yağları parçalıyor, hazmı kolaylaştırıyor.

Greyfurt: Metabolizmayı hızlandırıyor, vücut direncini artırıyor.

Kırmızı üzüm: Dolaşım sistemini temizliyor. İçerdiği lif, vitamin ve mineraller sayesine kolesterolün düşmesine yardımcı oluyor.

Salatalık: Lif zengini olması sayesinde tokluk hissi veriyor. Ayrıca sağlıklı bir su deposu.

Nar: Hormonları dengeliyor. Bu sayede kilonuzu kontrol etmeniz daha kolaylaşıyor. Ayrıca güçlü bir antioksidan.

Adzuki fasulyesi: (Küçük kırmızı fasulye) Fasulyeler arasında en az yağ oranına sahip. Vücutta daha fazla suyu tutuyor.

Brokoli: Lif ve C vitamini deposu. Ayrıca kilo vermeye yarayan kalsiyum içeriyor. Karaciğere iyi geliyor. Hazma yardımcı oluyor.

Elma: Hafif tatlı, bağırsakları harekete geçiriyor.

Kiraz: Yumuşak bir müshil etkisi yapıyor ve kilo kaybına neden oluyor.

Yulaf: Tok ve şişkinlik hissi veriyor. Bir kase lapası vücutta üç kase su tutmayı sağlıyor.

Kaynak:Hürriyetsağlık

2. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    çok güzel ya.zayıflamaya ihtiyacım yok ama formumu korumak için ideal.teşekkürler çarşı.........

3. BadBoy

BadBoy Aktif Üye

Seviye:
    mrb.ben kilo almak istiyorum~)..bunun bir dieti var mi?

4. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kilo almak için body building yapmanı öneririm. Yemek yiyerek alınan kilo yağ oluyor. Ama body building yaparak alınan kilo kas kütlesi olarak alınır. Vücut daha yapılı ve atletik görünür ayrıca.

5. everon

everon Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    valla teşekkür benim acayip ihtiyacım var bisikletle kilolarımızı düşünürsek bisiklete biraz ayıp oluyor

6. BadBoy

BadBoy Aktif Üye

Seviye:
    valla benim baya bi atletik vucudum var~)
    ayrica body bildinga karsi benim alerjim var~)
    bana gore gereksiz sey.
    havuz,barfiks ve kosu bence en iyi seyler.

7. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Olmaz mı ...

Kahvaltı :
    3 yumurta beyazı + 1 sarısı , 1 su bardagı yulaf ezmesi , 1 su bardagı süt , peynir , bal , domates-salatalık

Ara :
    100 gr ton balıgı yada lor peyniri , muz , fındık

Öğlen :
    100 gr tavuk gogsu , pilav yada makarna , sebze yemegi

Ara :
    100 gr ton balıgı yada 100 gr lor peyniri , 2 haslanmıs patates , salata

Akşam :
    100 gr tavuk gogsu , makarna yada pilav , sebze yemegi

Ara :
    100 gr tavuk gogsu , 2 dilim cavdarlı ekmek , meyve

Hayırlı olsun :)

Aksam yemeklerinde bol bol karbonhidrat tüket.. Gece yatmadan kalorisi yüksek besinler ye iç ..

encralis bunu beğendi.
  8. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Abi ben karşıyım bu duruma! :) Bunları öneriyolar, yapıyo adamlar da, ondan sonra bu sefer ''yağları nasıl eriticez?'' diyolar :) Çünkü bana da aynısı oldu. İlk başladığımda cılızdım, buna benzer bir liste tutuşturuldu elime, biraz kilo al, yoksa kas yapamazsın dendi. O zaman da internet imkânımız yoktu pek, araştırmamıştım... Şimdi de göbek bölgesindeki yağlanmayı ne yapsak da eritsek diye düşünüyoruz :)

9. Murat EVGİN

Murat EVGİN Bisikletkolik

Seviye:
    Yukarıda yazılanları, sakın yeme :)

10. msconfig

msconfig Bisikletkolik

Seviye:
    kardes henuz 16 yasindasin :) dusunme boyle seyleri :) hayat guzel yasamana bak

11. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    günde 2 saat sağlam şekilde yüz, 2 saatte bisiklete bin.günün geri kalanındada ne istersen onu ye bak bakalım ne oluyor :)

12. Sercan

Sercan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Haklısın Mustafa Abi, ama şuan bir problemim yok zaten. Ben sadece Bisikletçi Abi'nin önerdiği listeye karşı olduğumu belirtmek için örnek verdim. Çünkü sonraları pişman olabilecekleri şeyler yapmasın kimse.

Oxsy, dediklerini geçen yaz 3 ay boyunca fazlasıyla yaptım, ama yaz boyu her gün börekler, çörekler vb. hamur işleri yapan bir babaannen varsa, inan çok zor! :)

Şöyle ki, her yaz uzun bir süre dedem, babaannem ve kuzenlerimle birlikte yazlıkta vakit geçiriyorum. Günde en az 4 saatimiz plajda geçiyor. Sabah erken kalkıp bol bol yüzüyorum, güneşleniyorum... Eve gelip duş aldıktan sonra, babaanne unlu mamullerinden yiyoruz. Ardından bisiklete biniyorum ve rahat 3 saat bisiklet sürüyorum. Akşamları da sahilde 1 saat kadar yavaş yavaş da olsa (malum sahil kalablık, insanlar oluyor, hız yapamıyoruz) sürüyorum. Akşam yemeğinde de yine babaanne ürünlerine dayanıyoruz. Haliyle ne yapsak da kilo aynı kalıyor. Yani ne eksiliyoruz, ne artıyoruz. Bazen arttığı da oluyor, ama düştüğünü hiç görmedim :)

Demek ki neymiş? ''Ne yersen ye...'' yanlış bir öneriymiş. O sebeple günde 2 saat sağlam yüzüp, 2 saat de bisiklete biniyor olsak bile, beslenmemize dikkat etmemiz, elimizden geldiğince yağlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden kaçınmamız gerekli.

13. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    eğer hakkıyla yaparsan inanki çoook kolay.

14. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    Paylaşım için teşekkürler :)

15. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:

Sercan..
    Bende sana yardımcı olacam diye dünden beri tekrar gözden geçirmediğim diyet kitabım kalmamıştı. :cool:

Bakıyorum da hiç yardıma ihtiyacın yokmuş. Benim kadar bilgin görgün varmış bu konuda.. Alacağın olsun. Artık kesinlikle senin 16 yaşında olduğuna inanmıyorum Sercan Amca. :p

16. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    benim bahsettiğim yüzme olayı plajda gerçekleşmiyor. güneşlenmekle yağlanmakla alakası yok yani. bisikletle 3 saat gezmek war,2 saat düzgün antreman yapmak war.(sahilde turlamaktan bahsetmiyorum).her gün 6000 m yüzüp, +80 km bisiklete binersen, sonucu en kısa zamanda görürsün. bunları yapabilmen içinde yemek yemen lazım. gerçi bunları ilk etapta tabiki yapamazsın. önce antreman yapmak için antreman yapman lazım .aslında bu antremanları bu şekilde büyük ihtimalle yapamazsın . yani sen günde 6000 m yüzemezsin.yada 10 km koşamazsın. sadece bisiklete binip istediğini yersen kiloda weremezsin.

17. alexandraki

alexandraki Yeni Üye

Seviye:
    listedeki bir tek uzum'e itirazim var. üzümdeki dogal glukoz dogrudan kan sekerini yukseltir ve ayrica kilo yapar. uzum muz incir ve patates'in icerdigi seker normal insan icin bile fazla tuketimde cok zararli.

18. İsa Mutlu

İsa Mutlu Aktif Üye

Seviye:
    4 ayda 102 kilodan 83 kiloya düştüm. biraz sabır ve ne yediğini birilsen oluyor bu iş. tabi biraz fiziksel aktivite de lazım. her şey insanın iradesine bağlı...

19. Gokhan Varoglu

Gokhan Varoglu Yeni Üye

Seviye:
    10 kilo falan verirsem ben de, süper olacak :)