Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

zayıflamak için

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında MehmetErtuğrul tarafından paylaşıldı.

1. MehmetErtuğrul

MehmetErtuğrul Kıdemli Üye

Seviye:
    benim boy 1,77 gibi birşey kilo ise 81 kilo.göbeğimi eritmek için hangi kombinasyonu kullanmamı önerirsiniz?
    A(küçük vites-fazla çevirme-çok yorulma)
    B(normal vites-normal çevirme-normal yorulma)
    C(yüksek vites-az çevirme-[daha fazla zorladığım için] çok yorulma)
    evet işte böyle bel çevresinde özellikle çok fazlalığım var.kol ve bacak kaslarımda hiçbir problem yok.kollarım kuvvetlidir bacaklarımda keza öyle.80 kilo dediğime bakmayın beygir gibi kosarım :D

2. Güney Mertkan

Güney Mertkan Aktif Üye

Seviye:
    HaliliOzturk bunu beğendi.
  3. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bence de a , c yi kimse önermez sanırım

4. serkkan

serkkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok zorlamadan orta ve hafif viteste orta ve yüksek kadansla çevirmeni tavsiye ederim boşa dönmiycek hiç sürekli çevirmece , ayrıca yaptığın mesafe de önemli minimum 50 km.
    Ortalama bir binişle 2 saatte 1050 calori yakarsın , buda sana yeter.;)

Birazda gırtlağını kontrol altına alırsan tamamdır bu iş :)

Bel ve çevresi için evde başka hareketler eklemelisin hedef bölge hareketleri tek başına bisiklet o kısmı düzeltmez , küçültür ama belli bir forma sokmaz.;)

5. Murat Çiftci

Murat Çiftci Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikletle yağ yakacaksın egzersiz ile sıkılaşacaksın.Egzersiz dediğim bölgesel hareketler.Sopayla bel çevirme,ağrılık ile sağa ve sola eğilme vs.

6. MehmetErtuğrul

Seviye:
    anladım sağolun ve o yazıyı okumayan varsa okusunlar diyorum deniyeceğim 3. vitesde 15-20 km gideceğim bugün :Duzun vadede faydasını alırız elbet :)

7. MehmetErtuğrul

Seviye:
    ha birde sele üzerinde hoplama oluyor devirimizi küçültmeden bu sorunu çözmenin yolu yok mudur?

8. Tuğba Anbanazli

Tuğba Anbanazli Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet ya o sele üzerinde hoplama olayını bende yaşıyorum, istiyorum daha seri çevireyim pedalları ama hopladığım için bu müm kün olmuyor.Ne önerirsiniz? Bir de ben yokuşların % kaç eğime sahip olduğu hakkında en ufak bir tahmin etme yeteneğine bile sahip değilim henüz, baz alabileceğim herhangi bir referans varmı bildiğiniz?

9. Güney Mertkan

Güney Mertkan Aktif Üye

Seviye:
    Hoplamamak için hoplamadan yapabildiğiniz en düşük vitesle başlayın olaya. Ona alışınca bir vites daha düşürün onada alışınca tekrar düşürün. bu şekilde hoplama engellenir. Ama alışma süreci en az 1 gündür bence yani hoplamadan çevrilen en düşük vitese alışma 1 gün olmalıdır bence.

10. MehmetErtuğrul

Seviye:
    eğimin bulunması diklik/yataydır.yani diyelimki yolun uzunluğu 100 metre.yerden yüksekliği 10 metre.eğim %10 oluyor. umarım anlatabilmişimdir:)

11. Tuğba Anbanazli

Seviye:
    Teşekkür ederim gerçekten faydalı oldu, şimdi daha bi çıkasım geldi Bahçeşehir yokuşlarını :)

12. Tuğba Anbanazli

Seviye:
    Anladığım kadarıyla hem ön hemde arka vitesi en düşükte kullansam bile düz yolda hoplamamanın bir yolu var ve bu yol alışmak, bilgi için teşekkürler.

13. Agamemnon

Agamemnon Kıdemli Üye

Seviye:
    Zayıflamak istiyorsanız. Sabah erken saate, haftanın 5 günü 60 dakika tempolu yürüyüş yaparsanız özellikle karın ve bel bölgenizde bulunan yağlarınızdan kurtulursunuz. Belçevresi için en etkin çözüm tempolu yürüyüşdür....
    Saygılar

14. Niyazi ALTUN

Niyazi ALTUN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Evet arkadaşlar zayıflamaya başlarken yapmış olduğunuz sporla beraber beslenme düzenimize de dikkat etmemiz gerekmektedir.Elimden geldiğince size yardımcı olabilmek için küçük bir beslenme diyet programı hazırladım.İsteyen arkadaşlar uygulayabilirler.

"Hızlı İncelme Diyeti"
    Burada size öğün öğün ne yemeniz gerektiğini değil, her öğün için değişik alternatifler sunuyorum. Bunların içinde beğendiklerinizi ve canınızın çektiğini yiyebilirsiniz. Kahvaltınız 300 - 350, öğle ve akşam yemekleriniz 350 - 400, ara öğünleriniz ise 65 kaloriden oluşuyor.

Sabah

Bir dilim kepek ekmeğine sürülmüş yağsız labne, yanında bir adet domates ya da greyfurt ve bir bardak taze sıkılmış meyve suyu.
    İki dilim kepek ekmeğiyle hazırlanmış peynirli tost, bir adet yumurtayla yapılmış omlet, bir adet domates.
    Bir adet elma, 30 gram müsli, bir çay kaşığı bal ve 100 gram yağsız sütle hazırlanmış elmalı müsli.
    Bir dilim reçelli ya da ballı etimek, 40 gram yağsız salam ya da tavuk göğsü, yarım adet salatalık
    Çalışanlar için, bir adet muz, bir adet elma, bir adet kividen oluşan meyve tabağı

Öğle
    Bir porsiyon yağsız tavada hazırlanmış sebze ızgara
    İki dilim vejetaryen pizza
    Bir kase çorba, bir dilim kepek ekmeği, 20 gram yağsız peynir ,
    Bir adet fırında patates, yanında haşlanmış sebze
    Çalışanlar için, Salata yapraklı, peynirli, domatesli sandviç, yanında bir bardak domates suyu

Akşam
    Bir adet kepek ekmeğiyle hazırlanmış domatesli, biberli, peynirli tost
    Patates, kabak ve bamyayla hazırlanmış bir tabak yağsız türlü
    Bir tabak spagetti bolonez
    ,İki adet etli domates dolması
    250 gram haşlanmış patates, üzerine maydanoz, karabiber ve tuz serpebilirsiniz.

Ara öğünler65 kaloriden az
    Bir adet kayısı
    Bir adet elma
    Bir adet portakal ya da greyfurt
    Bir avuç dolusu üzüm ya da kiraz
    Bir adet şeftali
    İki - üç adet havuç
    150 gram yağsız yoğurt
    İki adet bisküvi
    65 kaloriden fazla
    Bir adet muz
    Bir adet armut
    150 - 200 gram diyet meyve yoğurdu
    150 gram probiyotik yoğurt
    Bir adet çokoprens
    Üç parça çikolata

Ayrıca sabahları kalktığınızda ılık soğuk olmayacak 1-2 bardak su içmenizi tavsiye ediyorum.Bu içtiğiniz su kahvaltıya başlamadan önce kalktığınız andan itabaren uyku dönemindeki vucudun uğradığı pasif dehidrasyondan dolayı kaybettiği sıvıyı karşılamanızı ve başta ve mide yemek borusu bağırsaklar ve böbreklerin düzenli çalışmasına ve mesanenin görevi yerine getirmesine yardımcı olur ve inanın gözlerinizin feride yerine gelecektir.Asla çok soğuk içmeyin kalktığızda ve yatarken.Soğuk su damarların büzülmesine ve ağrılı bir hissiyat verir midenize.

Sevgi ve saygılarımla.

Dip not=Arkadaşlar bu diyeti hafif spor yapan arkadaşlar ve kilo vermek isteyenler uygulamas gerekir.
    Ağır spor yapanlar ve yarışmacı arkadaşlar uygulamak isterse onların kalori oranı yüksek diyet programını uygulamaları gerekir.
    Bu diyet ben boğazımdan kesemiyorum kendime hakim olamıyorum diyenlerin yapabiliceği basit bir diyettir.:in:

15. birolcakir

birolcakir Hastasıyım

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Valla onu bunu bilmem

Arkadaslar ben 6 ay once 78 kg dim haftada 3 gun toplamda 60 - 80 km arasi bisiklet suruyordum

Sonra yeni bisiklet aldim ve her gun 20 km surmeye basladim.

sonra hergun ve pazar gunleri en az 100 200 km arasi surmeye basladim

su aralar haftada 250 ila 350 km arasi bisiklet suruyorum

kilom 66

su siralar kilo almaya calisiyorum :D

16. parkcaka

parkcaka Üye

Adı:
    Çağdaş Kurtoğlu
    Seviye:
    yukarida bir cok dogru bilgi var uygulayabileceginiz.

bunlara ek olarak sunu mutlaka unutmayin. yeme ve spor aliskanliginizi birden degistirmeyin. bu en buyuk motivasyon bitiricidir. mesela gunde 3000 kalori aliskanliginiz varsa sakin diyet yapiyorum diye bir anda 1300 kaloriye indirmeyin. gece karin guruldamalari, yorgunluk, motivasyon eksikligi yaratiyor. Diyet aciya donusuyor. Ancak 3000 kaloriyi ilk hafta 2500 (gece yenen nutellalari kesin mesela), ikinci hafta 2200 (gece 9dan sonra meyve disinda bir sey yememeye basladiniz), ucuncu hafta 1800 (oglen ve aksam yemeklerinde normal porsiyonunuzu %30 azalttiniz), dorduncu hafta 1300 (yagsiz sekersiz unsuz dogal urunlerden olusan saglikli bir beslenme) kaloriye ulasirsiniz. bu sekilde yaparsaniz diyetin acilarini hissetmezsiniz. hatta 4uncu haftanin sonunda geceleri hic acikmadiginizi, az yiyerek de doydugunuzu, eskiden o kadar yemeyi nasil yediginize inanamadiginizi goreceksiniz.

diyeti ayni spor gibi yapin. 1 yil spor yapmamis biri nasil bisikletle cikip 80 kadans 50 km yapmamali, hafif hafif baslayarak zaman icinde kondisyon edinmeli, diyet de ayni sekilde olmali.

bu sekilde yapip "kilo veremiyorum" diyen olamaz inanmiyorum. sok diyetler yapiliyor , acilar cekiliyor, vucud bi anda kendiniz dogal afette zannedip kendini korumaya aliyor, diyeti yapan bakiyor 15 gun gecmis 1 gr kilo verememis, motivasyon gidiyor ve 1 sise nutella yeniyor oc alir gibi. sonra "ben yemesem de veremiyorum" deniyor.

17. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    önce kalori hesabı yapan bir alet alın sonra günde ne kadar kalori yaktıgınızı öğrenin sporla.Sonrada ne kadar yediğinizi hesaplayın.7000 kalori 1kg a eşit günlük insanın foksiyonları için 2000 kalori gerekli bisikletle 1 saate 600 le 800 arası kalori yakarsın.Ona göre hesaplatyın.Ben 85 kilodan 71 kiloya indim bu yöntemle.Gece geçde yemeyin :)

18. MehmetErtuğrul

Seviye:
    peki anladım çok sağolun