Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zayıflama kapsülü

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında alicanpek tarafından paylaşıldı.

1. alicanpek

alicanpek Aktif Üye

Seviye:
    Geçenlerde arkadaşımın tavsiyesiyle For You isimli mağazadan
    Mega Slim diye zayıflamaya yardımcı organik bir ilaç aldım.

Kullanmadan önce biraz tereddüt ettim ve danışmak istedim.
    Ürün hakkında bilgisi olan yada inceleyip yorum yapabilecek arkadaşların
    düşüncelerini bekliyorum. Özellikle bilimsel açıklamalar.

Amacım vücudumdaki yağlanmayı gidermek, kısa zamanda forma girebilmek.
    Kilom 87, boyum 85. Sanırım kilomun 75- 80 arası olması gerekir veya iyi olur.
    Yaklaşık 7 kilo fazlam olduğunu zannediyorum. Eğer süreci hızlandırırsa kullanabilirim.
    Paylaşacağınız bilgiler, kullanan ya da kullanmayı düşünen arkadaşlar için de aydınlatıcı olacaktır.

Bu tür bir ürünü spordan önce mi, yemekle birlikte mi, yemek öncesi mi almalıyız?

Ayrıca buna alternatif, daha sağlıklı ve güvenilir ilaçları da tavsiye edebilirsiniz.

Linkte ürünün içeriği mevcut.

http://www.sepenatural.com.tr/?page...525ffdc56&id=a3c65c2974270fd093ee8a9bf8ae7d0b

Not: Ürünün sertifikasını incelerseniz "Gıda üretim izni belgesi" yazısı biraz
    garip gözüküyor. Sanki bu tür bir belgede kullanılmayacak bir font.

2. Dinamo

Dinamo Forum Demirbaşı

Seviye:
    "L-Karnitin", "Çitosan", "Spirulina" karışımı ile üretilmiştir!
    Bunların üçünü bir arada görmekde varmış. Bu üç maddeyi araştırrırsa çok bilgi olduğunu göreceksin. Ben bir ara L-Carnitin ve Çitosan kullanmıştım. Üçüncü madde epey bir entresan...

onunla ilgili kısa bir bilgi:
    Spirulina 21.yüzyılın gıdası olarak tanınıyor ama aslı yüzyıllar öncesine dayanıyor. 1500�lü yıllardan kalan kaynaklara baktığımızda Aztekler tarafından kullanıldığını görüyoruz. Ayrıca Çad gölü kıyısında yaşayan Kanembu kabilesi yerlileri de bu besini çok eski çağlardan beri kullanmaktalar. Ancak bilimsel anlamda spirulina üzerine çalışmaların başlaması ve ticari anlamda kültürlerinin yapılması 1963 yılında Fransız Petrol Araştırma Enstitüsü tarafından olmuş. Daha sonra NASA astronotlarına besin tableti yapılması amacıyla bu yosun çeşidi üzerinde çalışmalar yapmış. 2000�li yıllarla birlikte Birleşmiş Milletler ve Dünya Tarım Örgütleri tarafında bu besinin hem çocuklar hem de yetişkinler için çok faydalı olduğu kabul edilmiş. Amerika, Japonya, İsrail, Tayvan, Tayland gibi ülkelerde üretilen spirulina artık ülkemizde de yetiştiriliyor.

Boşuna yutmuyorum aylardır o tabletleri ben� Spirulina doğadaki en zengin komple yüksek biyolojik değerde proteine sahip. Bu sayı kendisine en yakın soya fasulyesinden yaklaşık 2 kat daha fazla. Doğadaki en zengin B12 vitaminine sahip, en yakın takipçisi dana ciğerine göre 2-6 kat daha fazla B12 vitamini içeriyor. Ayrıca doğadaki en zengin organik demir oranı da spirulinada mevcut. Ispanaktan 58 kat, dana ciğerinden 28 kat daha fazla� Burası özellikle bayanları ve sigara içki müptelalarını ilgilendiriyor; spirulina doğadaki en zengin antioxidant kaynağı. Sahip olduğu başlıca antioxidantlar B1, B5 ve B6 vitaminleri; çinko, magnezyum ve bakır mineralleri; amino asitler ve beta carotene, vitamin E ve selenyum.

Bu arada bana mg lar az geldi. Örnek vereyim ben çitosan ı 1000mg kullanıyorum. Her kapsül 300mg mış bence çok az bu üç ürünten L-carnitini pek önermiyorum aslında am etkili, sporla kullanınca çok etkilidir. Fakat normal nabzınızı artıracaktır...

alicanpek bunu beğendi.
  3. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kusura bakmayın ama bu umut tacirliği ve başka hiç birşey değil. Bir defa sitenin girişindeki ibare dikkatimi çekti TARTIYA ÇIKMAKTAN KORKMAYIN.

Tartıyla işimiz ne? Bizim tartı ile işimiz yok. Zayıflamak denen olgu adı uzerinde incelmektir. Bunuda yağ dokusunu yakarak sağlamaktır.

Tartı uzerindede vücudumuzda ne kadar yağ var onu bilmiyoruz. Yağı ölçmek için yağ ölçüm cihazı ve tekniği vardır.

Böyle kendi başımıza bu tarz urunleri kullanmak bize faydadan çok zararda getirebilir. Bunlardan en korkuncu Taşikardi'dir. Nabzınız yükseldikçe yükselir ve allah korusun ölüm riski bile olabilir.

Bunları neden paylaşıyorum askerliğim sonrası zorlu bir 15 ayda beslenme uzmanı, doktor, body building hocası ve fizyoterapist e gitmek ile birlikte ağzıma tek bir yabancı madde koymadan 15 ayda 30 kg YAĞ YAKTIM.

Üstelik hala daha yakmam gereken bir 7 kilogram var. Ama artık vücut bunu vermek istemiyor. Ne yaparsanız yapın bir zaman sonra koruma mekanizması devreye girer.

Ancak hiçte kolay olmuyor. Yardımcı ürünler size sadece geçici çözümler sunar. Önce vücudunuza zaman tanımalısınız. Siz ne kadar isterseniz isteyin vücut sisteminizin bir çalışma prensibi var. Kas dokusunu arttırmakta etkili çözüm sunar bu konuda. Tek bir yardımcı madde almadan uygun beslenme sistemi olursa 10-12 ay vadede dahada güçlenmiş bir vaziyette yağın daha kolay yakılabildiğini fark ediceksiniz.

Şahsen bende Ecastack kullanmayı dusundugum dönemler oldu. fakat her seferinde gidip doktora danışmayı denedim?

Ayrıca 30 kg yağ yakmanın neticesinde bradikardi ile tanısmıstım ve troit hormonlarımda değişimlerde oldu.

Ancak şu an biraz yağlanma olsa da bedenimde bu kesinlikle hareket kabiliyetimi kısıtlamıyor. Zaten yağın vücutta neden bulundugunu hepimiz biliyoruz.

Vücut kitle endeksiniz - yüzde 22 den yukarısı obezite sınıfına girer. Obezitede tedavi daha kolay olmakla beraber yüzde 15-12 lik bir seviyeden sonra yağ yakımı çok imkansız olabiliyor.

Hormonlarınız düzenli çalışmak zorunda.

Hiç bir madde kullanmadan doktora gidip danışmak, en kolay çözümü.

Zaten olası duruma göre doktor size ne yapmanız gerektiğini anlatacak ve eğer metabolizma hızınız bozuk ise bunun kaynaklandığı hormonları bularak (örneğin bu konuda troit bezi son derece işlevsel korunma mekanizmasının merkezi)Çözümünü, beslenme uzmanı, spor antrenörü, fizyoterapist eşliğinde çözüme ulaştırır.

Çok antremanlı bir sporcuda olsak bu tarz urunler kullanmak yerine doğal urunleri seçelim.

Yalnız body ile uğraştıgım bu 20 aylık dönemde öğrendiğim birşey varsada oda

NO PAİN NO GAİN felsefesi oldu (Acı yoksa gelişme yok) Vücudunuzum mukelleşmesi için sürekli kondüsyon yüklenmelerinin artması gerekir.

Yağın yakılabilmesi Kondüsyon yüklemeleri ile doğru orantılıdır.

saygılar.

4. BlackDahliaMurder

BlackDahliaMurder Üye

Seviye:
    ahahah Comic Sans'la yazmışlar sertifikayı, hakkaten "comic" olmuş :)

Alican aynı okuldanız, beni tanıyorsun yakından, kilo sorunu olmayan bir adamım. Ama 3 sene önce yazın böyle değildim, inanmazsın 93 kilo olmuştum ergenlik dönemi sonrası, boy atma dönemim de gelmemişti daha, bu da rahatsız ediyordu beni. Öyle ediyordu ki, miskin yapımın da zorlamasıyla direk Carnitine kapsülü araştırmalarına girdim ben de. Bir set kullandım, yağlanmamda ciddi azalma oldu, ama sonra bir baktım geri alıyorum kiloları. Çünkü metabolizmam yavaş çalışmaya alışmıştı Carnitine öncesi, e bırakınca da haliyle yağlanma yeniden başladı. Doktora gittiğimde de aynısını söyledi zaten.

Sonrasındaysa ne yaptığımı söyleyeyim sana; tüm yaz tatili boyunca, yani 3 ay aralıksız her gün 1-1.5 saat bisiklete bindim. Çok nadir aksattım. Bazı günler bacaklar çok yorgunsa sadece yürüyüş yaptım aynı süre içinde. Ve 3 ayın sonunda kollarımda ve ellerimdeki damarlar yeniden gözükmeye başladı, üstümdeki miskinlik ve ağırlık tamamen gitti. Gereken ağırlığa inince de diğer gevşek kasların sıkılaşması için 1-2 ay salona gittim, ve düzene girmişti bünye.

Tabii sonrasında bu son 2 yılki çizim kursları, bilgisayar başında geçen tasarım saatleri vs biraz olsun beni geri attı, ama bu yaz yeniden toparlıyorum kendimi. Tek çözüm disiplin ve üşenmemek, ve yukarıda süper demişler; "Yağın yakılabilmesi Kondüsyon yüklemeleri ile doğru orantılıdır."

Bir de sen öyle deli gibi kilo sorunu olan biri değilsin ki abi, yani bariz boy-kilo dengen var, çok daha kolay ve kısa olacaktır senin için.

alicanpek bunu beğendi.
  5. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Spriluna faydalı, L-carnitin ehh, chitosan tamamiyle gereksiz, chitosan yağ emilimini azalttığı söyleniyor öyle olsa bile sağlıklı bir diyette sağlıklı yağlar çok önemli. Hardline ın Burner ürününü önerebilirim iyi bir kombinasyon, ancak diyet düzeltilmezse ve iyi bir antrenman-dinlenme programı uygulanmassa hiç bir şey bir işe yaramaz...

alicanpek bunu beğendi.
  6. gokhancan

Seviye:
    Yazıda dikkatimi çeken bir nokta var. Oda bariz bi şekilde düzensiz hayatın bu yağlanma sorununa sebeb olduğu.

Eğer hayatınızı düzensiz devam ettiriyosanız er geç bu aşırı yağlanma sorunu ile karsılaşabilirsiniz. ORAN KORKUNC yüzde 90.

Öncelikle dikkat edilecek en buyuk husus ise yağ yakmak isteyen arkadaşlarımızın uykusuna son derece dikkat etmesi.

Saat 10.30 da uyumuş olmak çok iyidir. Ama mutlaka growth hormonundan faydalanmak icin saat 12 den önce yatmış olalım.

cunku growth hormonu saat 10 ile 2 arasında salınıyor tam olarak.

7. alicanpek

alicanpek Aktif Üye

Seviye:
    Bora'nın (BlackDahliaMurder) da bahsettiği gibi,
    bizim yaşadığımız güzelsanatlara hazırlık dönemi,
    üniversiteye girdikten sonraki düzensiz süreç(ki hazırlanırken bozuluyor),
    daha sonra bilgisayar ve masa başında uzun süre vakit geçirmek,
    düzensiz beslenme, uyku ve az çok alkol tüketimi
    yağlanmayı beraberinde getirdi.

Yoksa bende ortaokulun başından üniversiteye kadar basketbol oynadım.
    Bıraktıktan sonra bu durum ortaya çıktı zaten. Ben de gayet inceydim 1-2
    seneye kadar. Yorumlarınız için herkese teşekkür ederim, beni aydınlattınız,
    zaten hemfikir olduğumuz bu konuda beni desteklediniz. Kafamdaki soru işaretlerini
    gidermiş oldunuz. Tavsiyelerinizi mutlaka dikkate alacağım.

Sanırım kullanan ya da kullanmayı düşünen arkadaşlar için faydalı olmuştur.

8. BlackDahliaMurder

BlackDahliaMurder Üye

Seviye:

Kesinlikle doğru, "hareketsizlik" olgusu çok büyük tehlike, özellikle yanında miskinliği beraberinde getirdiğinde.. (Özellikle bizim Grafik Tasarım işinde, sürekli bilgisayar veya masa başında çalışmak, seri olmak adına yemekleri hızlıca geçiştirmek, geç saatlere kadar kafa patlatmak vs gerekiyor..)

Ki nefret ediyorum bu durumdan ama bu çok zevkli mesleğin de eksileri bunlar. Ama sporla artıya da çevirilebilir :)

Öyleyse herkese iyi pedallamalar..

9. gokhancan

Seviye:
    Aslında sandıgınız gibi değil. Sporun bedenin formunu koruması için etkisi yüzde 15-20 dir.

Geri kalan yüzde 55-60 lık kısım beslenme geri kalan yüzde 20 lik diilim dinlenmedir.

Buradanda anlaşılacağı gibi aşırı faaliyetlerde insana çok mükemmel sonuclar doğurmuyor . Yaşayarak öğrendim bunu.

Ayrıca bende cad cam programcısıyım. Beyinin çalışmasıda glikoz yakmaya sebebiyet verir. Ortalama gunluk 2500-2200 kalori enerji alımı sağlarsanız sizin icin son derece iyi olur.

burada hedeflenen oranlar aslında 2000 lerdir ama yiyeceklerin termojenik etkisi ( sindirim anındaki harcama) toplam aldıgınız enerjinin yüzde 10 una tekabul edebiliyor.

He kalori hesaplamaları yapmak iyi bişe değil bir kez daha altını çizim verilen oranlar ortalamadır :)

alicanpek bunu beğendi.
  10. gokhancan

Seviye:
    Hocam bisiklet ve benzeri sporlarda yağın önemi çok büyüktür.

Omega yağları, fındık yağı ve zeytin yağı ağırlık olmak uzere 50-60 gramlar yağ yakmak için gerekli.

Özellikle omega3 yağı beyini besliyor.

Bu arada unutmayalım zayıf gözükmek, sağlıklı olmak anlamına asla gelmiyor :)

saygılar.

alicanpek bunu beğendi.