Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

zayıf(yağsız)insanın ter atarak spor yapması tehlikedemi?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında lodos tarafından paylaşıldı.

1. lodos

lodos Yeni Üye

zayıf(yağsız)insanın ter atarak spor yapması tehlikedemi?
    uzmanlar diyorki spor yapınca vicud yağları iritir eğer ter atmışsanız..vicudunuzda yağ yoksa adaleden yer.....benim gibi boyu 1.85 ve 67 kilo olan ve vicudunda fazla yağı olmayan insanların ter atması halinde organizma kasları ve adaleleri mi yer?bu iyimidir kötümü?
    şu sonuçmu çıkıyor...çok zayıf yağsız ve güçsüz bir insan ter atıcı ppor yaparsa var olan adale ve kaslarını da kaybedebilirmi?

2. Tuğrul

Tuğrul Onursal Üye

Seviye:
    Gerekli sıvı ve besin zamanında alınırsa bir sorun olacağını zannetmiyorum

3. kaangun

kaangun Aktif Üye

Seviye:
    örneğin şu kenyalı atletler genelde bir deri bir kemik.. gram yağ yok vücutlarında..
    e terlemediklerini de sanmıyorum antreman yaparken ya da maraton koşarken..
    onlara bişey olmuyorsa sana hiç olmaz merak etme..
    tabi konuda uzman değilim, kendi fikrim..
    ben de 173cm ve 52 kiloyum.. bisiklete binerken terlerim diye çekinmiyorum, basıyorum pedala..

4. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

yakışır abime..yürü be kim tutar seni..:D:D:D

5. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    valla uzmanlar kendilerince haklı olabilirler ama benim organizma onların bildiğinden farklı çalışıyo demekki.1.78 boyum ve 62 kiloyum.görüntüde zayıfım yani anlayacağınız.ama çocukluğumdan beri bisiklete binerim,atlarım zıplarım her haltı yerim daha bi zararını görmedim. :D ne bisiklet yüzünden kilo verdim nede herhangi bir sağlık sorunu yaşadım.bırakın kas erimesini hatta rekorları alt üst edecek düşmeler yaşadım genede hayatım boyunca ne biyerim kırıldı nede çatladı.(maşallah deyin :D )bence çok ciddiye alınacak bişi deil.düzenli beslenildiği sürece hiç bir sorun olmaz bana kalırsa.

yaww bu arada sendede maşallah ne boy varmış beee!1.85 lik bisikletçimi olur :eek: valla bravo :in:

6. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    1 hafta aç kalmamış her insanda ortalama yağ oranı ne yaparsa yapsın yüzde 5in üstündedir, altına inerse ciddi sağlık sorunları yaşarsınız, aynı şekilde su/yağ oranı dengesi de bozulursa sağlığınızı ciddi şekilde etkiler, zaten suyu antreman sırasında yağ oranınız yüksekte olsa düşükte olsa içmeniz gerekir. vücut hücrelerindeki besin deponuzu antreman yaparken harcarsınız, fakat antreman sırasında veya sonrasında yerine belli miktarda karbonhidrat ağırlıklı besin alarak depoları doldurmanız gerekir.

7. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    abi sen en iyisi kulaktan dolma bilgilerle spor yapma..güzel bi doktora git durumu anlat.muayane mi olursun yoksa chek-up'a mı girersin artık orasını doktor bilir....