Zaman Tünelinde Kozmik Safsata (Proje No.3)

Ahmet Miura

Forum Demirbaşı
Tepki
845
İsim
Ahmet Cemiloglu
Bisiklet
Diğer
Sayın seyirciler, birinci bölümümüzde 2004 model titanyum Airborne Zeppelin ile yaptığımız Fixed No.1'i seyrettik.

Geçen bölümümüzde Cinelli mi değil mi krizi yaşatan 1973 model Rixon kadromuz ile CroMoly malzemeye terfi ettik. Aylar süren No.2, nazara geleceği günü bekler şekilde dikkat çekiyor (!)

Zaman tünelinde aheste aheste geriye doğru giderken kozmik bir boşluk oluştu (safsata) ve beklediğimizden çok daha geriye gittik. Şimdi 1950'leri görmeyi planlarken 1892 yılına geldik. Bisiklet geometrisinin erken safhaları, aluminyum'un bir çeşit balık akvaryumu zannedildiği dönemlerden bahsediyoruz... Çok zor, ama zevkli bir proje ile karşı karşıyayız.

Patlamış mısırınızı ve kolanızı yanınıza alın, koltuklarınıza rahatça yerleşin...

Gelecek bölümümüzde, dedeniz yaşında pas ile savaşacağız. Aztek tapınaklarından maceraperest arkeologların bulduğu, basamaklı piramit şeklinde kadro rekorları, Ortaçağ Kuzey Avrupası'nda barbarlar tarafından yakın dövüşte kullanılmış pimli çelik ayna kol, 5.Element tahta, bildiğiniz inek derisi, belki bir tutam da şişe mantarı kullanacağız. Yer yer aluminyum ve titanyum da kullanacağız ama kimseye söylemeyin!

Renk numunesi için Starbucks kasasından çeşitli evrelerde işlenmiş kahve çekirdekleri çalacağız. Günlerce çekirdeklere bakıp renge karar veremeyeceğiz. Hurdalıkları, çöpleri karıştırıp hazine arayacağız.

Pek yakında BisikletForum sayfalarında!

:eek:

Scudo

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Azizim dört gözle bekliyoruz.

Sevgiler, saygılar.

Aydın.

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Bu arada yardım edilecek bir husus varsa (pas vs. için) buradayım.

Ahmet Miura

Forum Demirbaşı
Tepki
845
İsim
Ahmet Cemiloglu
Bisiklet
Diğer
Kadro kargoda, gelince resimlerini çekeceğim. Pas konusunda başıma ne gelecek henüz blimiyorum, bakalım :)

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
Bu bölüme girmeye çekinir oldum yakında bisikletlerimi satıp bir fıxed toplayacağım korkarım.
meraklada bekliyorum yeni projelerinizi

Ahmet Miura

Forum Demirbaşı
Tepki
845
İsim
Ahmet Cemiloglu
Bisiklet
Diğer
İzmir'den gelen kadroyu çöpe gönderdim. Olan 125 Lira'ma oldu. Arka çatalın iki tarafı da eğik, üst boru da yay şekline gelecek şekilde ezilmişti. Kazıklanmanın dayanılmaz hafifliği içindeyim. Aynı şekilde eski bir kadro bulana kadar projemi beklemeye aldım, 1 ay içerisinde bulamazsam Raleigh kadromu kullanacağım.

Bu arada jantlar ve lastikler geldi, heyecanlıyım ve bitirmek için can atıyorum :)

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Pazar günü ziyaret için uğradığımızda Serkan bize kadroyu gösterdi. Gerçekten çok rezil bir durum.

Bisiklet üzerinde de sticker'ı kalmış bir zamanlardan; eğer İzmir-Seda Bisiklet ile iletişime geçerseniz sizin için hazine sayılacak bir eski bisiklet deposu var. Size sembolik rakamlara neler gönderirler hayal bile edemezsiniz.

Ahmet Miura

Forum Demirbaşı
Tepki
845
İsim
Ahmet Cemiloglu
Bisiklet
Diğer
Gidip depoyu görmek lazım desenize...

Ahmet Miura

Forum Demirbaşı
Tepki
845
İsim
Ahmet Cemiloglu
Bisiklet
Diğer
Yaza doğru bir haftasonu İzmir ziyareti yapmak gerekecek :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
benimde bisiklet toplarken sık sık başıma gelen bir problem bu olsa gerek aradığın parçayı buluyorsun ama bu tür şeyler oluyor malesef geçmiş olsun ortaya çıkacak bisikleti merakla bekliyorum.