Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zaman Durur Mu?

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında yusuf hitit tarafından paylaşıldı.

1. yusuf hitit

yusuf hitit Yeni Üye

Seviye:
    ZAMAN DURUR MU? (EGE PEDAL İZMİR)

Hayatımız akıp gitmekte..

Akıp gitmekte olan bu hayatımızda her halde hiç unutamadığımızda çocukluğumuzdur..

Çocukluğumuz yaşamımızda o kadar çok yer kaplar ki bütün önemli hatıralarımız coşkularımız bayram sevinçlerimiz öyle izler bırakır ki hatırladıkça içimiz hep buruk bir sevinçle dolar gider biliriz ki artık o günler gelmeyecektir.biliriz ki o neşeli kahkahalar bir daha atılamayacaktır.Biliriz ki saf ve temiz halimiz bir daha asla olmayacaktır.

Gökten bir melek gelse “Benden tek bir şey dile” dese ne mal ne mülk ne para ne de zenginlik isterdim sadece çocukluğumu isterdim.

Ama ne böyle bir melek var nede bunu gerçekleştirecek bir mucize..

Bizim çocukluğumuz da her şey bu kadar kolay elde edilemiyordu.. oyuncak desen kendi oyuncaklarımızı kendimiz yapardık.Tahtadan bir kılıç gene tahtadan yaptığımız bir At bize yeter de artardı Oyunlarımızı arkadaşlarımızla oynar kendimiz kurgulardık.Çekik gözlü bir Çinlinin kurduğu oyunu değil kendi oyunlarımızı oynar oyunu biz kurardık. Çünkü dışarıya bağımlı değildik özgürdük ve mutluyduk.

Çocukluğumda hiç unutamadığım hatıram rahmetli babamın bana almış olduğu bisiklettir. bisikletin alınmasını o kadar çok zaman bekledim ki ancak on üç yaşımdayken alınabildi. Alınan bisiklet’te ikinci el bir bisiklet idi Kale marka çift kadrolu ağırlığını bilmem ama yerin den kaldıramıyordum.Boyumdan da büyüktü

Binebilmek için kaldırıma yanaştırıp kaldırımın üstünden binebiliyordum.sele en aşağıda olmasına rağmen pedalları tam olarak çeviremiyordum .Bütün bu olumsuzluklara rağmen düşe kalka gene de o bisiklete binmekten müthiş bir zevk alıyordum.Birazda hızımı arttırdığım zaman rüzgarın yüzüme vurduğu o esinti her şeye bedel di,hayat bu kadar güzel bu denli nasıl zevkli olabilirdi?Başımızda esen kavak yelleri değil ama bisikletin bize armağan ettiği özgürlüğün rüzgarı idi.

Bisiklet ile geçen bu güzel günler bir başka esinti ile son buldu buna son veren de kaderin rüzgarıydı.

Bu rüzgar;Sizin istediğiniz gibi hiçbir zaman esmez bazen çok hızlı,bazen yavaş bazen de yönü hiç belli olmaz ama hep eser.O rüzgara kapılarak okul ve iş hayatı derken yıllar gelip geçti.

Bu kadar mı? Hızlı geçer hayat..

Bu kadar mı? hızlıdır zaman..

Zamanı durdurabilir mi?insan.

Geriye dönüp zamanda yolculuk yapabilirmi? İnsan oğlu ne bu zamanı durdurabilecek ne de geçmişine yolculuk yapabilecek makineyi icat edebildi..

2003 yılında bacanağım bana bir bisiklet getirdi.Kendisine de bir çekilişte çıkmış “biz de binecek kimse yok sen binersin” diyerek verdi.Bisikleti aldım ve binmeye başladım.

Ve yıllar sonra yazımın başında bahsettiğim o mucize gerçekleşti kırk üç yaşımda çocukluğuma geri döndüm aynı heyecan aynı mutluluk ve aynı rüzgarlar tekrar gelip beni sarmaladı..Zaman durmuştu sanki..Hayatım bir anda güzelleşti. Artık bizleri savuran kaderin rüzgarına karşı bisikletin rüzgarıyla cevap vermeye başladım.

Sevgili dostlar hayatınızda olağanüstü bir şeylerin olmasını istiyorsanız

Bunları oluşturmak sizin elinizde.

Mucizeleri beklemeyin mucizeleri kendiniz yaratın..Bisiklette bunlardan biridir.

Bisiklet her yaşta binilebilen ve her zamanda aynı zevkleri ve duyguları yaşatan muhteşem bir icattır.

Haydi basın pedallara çocukluğunuza, geçip giden yıllarınıza vede geleceğinize…

Saygıyla,sevgiyle ve muhabbet ile kalın..

Yusuf HİTİT (EGE PEDAL İZMİR)

ALİ3544 bunu beğendi.