Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ZAC19 R Mavic 819???

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Yiğit tarafından paylaşıldı.

1. Yiğit

Yiğit Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaslar, Arka cantimi degistirmenin zamani geldi gibi gorunuyor. XC420 cantimin birck yerinde vuruklar var ve fren yuzeyleri asinmis. Yani bir bir cant beni bekler.

Cant Setini yarislarda kullanicam ancak Tubeless ve Sermamik kaplama vs. istemiyorum. Xc420 de bu kadar vuruk gorunce benim tarzima gore yeterince saglam olmadigini dusundum. (75 kg-1.81 boy) Arka canti 19 luk bir cantla degistirmenin saglamlik acisindan iyilestirme saglayacagini dusunuyorum.Ancak zac19 ve MavicXM819 arasindaki agirlik farkini bilmiyorum. Veya Mavic XC717 ile XC420 arasinda kayda deger bir saglamlik farki var mi ?? (bu kadar ince eleyip sik dokuyorum cunku eger tasarruf edebilirsem yaris duzeyi bir gobek alabilirim)Yardimlariniz icin tesekkurler...

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Yiğit öncelikle Zac19 ile Mavic 819 birbirinin dengi çemberler değiller. 819, tubeless bir çember. Zac 19'a göre (benim fikrim) çok daha sağlam ve değişik tel başı sistemi nedeniyle biraz daha ağır. Tubeless istemiyorum dediğine göre 819'u attık...
    Mavic XC 717, Rigida XC 420'ye göre çooook daha sağlam bir çember. Ağırlığı da çok iyi. Ancak fiyatı haliyle daha yüksek.
    Zac 19'da fena bir çember değil, ancak yarış seviyesi bir göbek demenden en azından XT düşündüğünü tahmin ediyorum. Bana sorarsan XT göbekler bu çember için fazla, Zac 19'a bu göbekler (malzeme seviyesindeki denklik anlamında) fazla bana kalırsa...
    Tavsiyem bir de Mavic 317'lere bak. Gerçi 19 mm.lik bir çember demişsin ama ona çok da gerek yok. Sonuçra fren yüzeyleri bile aşınmış diyorsun XC 420'lerin için. Demek ki çok uzun süre kullandın. Bu kadar zamana karşı bırakalım da bir kaç vuruk, ezik olsun değil mi ama ;)

3. Yiğit

Yiğit Üye

Seviye:
    Xc420 ler 5500 km yol yapti. Isparta da tarlalardan camurun icinden gecti. Karla , yagmurla mucadele etti , Ustunde 1 cift XT frenlerden gelme orjinal pabuc bitti.

XT gobeklerim(arka XT gobek 5500 km den beri bakimsiz umarim gobekleri actigimda bir supriz olmaz ) zaten var ancak XTR ya da Dtswiss ayari bir gobekten bahsetmistim..
    Eger gercekten Mavic717 ler o kadar saglamsa biras kasip alabilrim. Ancak yuzeyleri seramik sanirim. Bu durumda fren pabuclarimi degistirmem gerekebilir gibi geldi bana..

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Halil e katılıyorum 819 la zac19 alakasız sınıftalar hem kullanım açısından hemde kalite olarak...

ben 717 kullanıyorum ve 70-73 kilo arasında seyrediyorum... bilen arkadalar bisikleti nasıl kullandığımı bilir yeterince hatta fazlasıyla sağlamdır 717 ler ama fiyat olarak 40€ civarındalar... 317 ler biraz daha uygun fiyatlı ve biraz daha yumuşak çemberler...

sana tavsiyem dt nin v-fren uyumlu çemberlerine göz atman sağlam ve uygun fiyatlı modelleri var...

HaliliOzturk bunu beğendi.
  5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Eğer yarış seviyesi göbeklerden kastın XTR veya DT 240's falansa zaten ZAC19'ları unut yiğit :). Ferrari'ye jant kapağı takmak gibi olur ;) :p.
    Bence bütçeni zorlayabiliyorsan alacağın 2 çember olabilir bu şartlar altında;
    Mavic 717
    DT XR 4.1

Bu çemberlerden birisi ile yapacağın set hem çok sağlam, hem de hafif olur.

6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Ek yapalım. 717'ler seramik yüzeyli değil.
    DT XR 4.1'in de seramik opsiyonu var. Ancak normali de var haliyle...

7. Yiğit

Yiğit Üye

Seviye:
    Tesekkur ederim. Butcem su an olmadigi kadar dar bir durumda. Yurtdisindan geliyorum iki gun sonra. Bisiklet forumdan Hosgeldin partisi isterim :eek:

Aslinda fiyatlar yurtdisinda olan biri icin cok da yuksek sayilmaz.. Burada 40 € 4 gunde hicbirsey yapmadan akip gidio elinden ...

unutmadan ...

XT gobeklerin omru ne kadar ?? Shimano 4000 km de bir bakim oneriyor ancak Benim 5500 km(O set su an askida) oldu biras evhamlaniyorum simdi yatak felan cizildiyse diye...

M540 cantlar yaris performansi kaldirir mi dersiniz peki ??

8. Yiğit

Yiğit Üye

Seviye:
    Ferrariye kapak takmak gibi olur demisken ... Az telli cantlari tasima sirasinda korumak icin takabilecegimiz bir kapak vs turu bir sey var mi ?? Tasima cantalari oldugunu biliyorum. Ancak onlar sadece boyayi koruyacakmis gibi geliyo... Ayrica biras tuzlular..

9. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bisikletinide içine koysbileceğim box tipi yani sert bagaj tarzında bir bisiklet çantası alırsan hiç bir ekipmanına zarar gelmeden taşıyabilirsin...

10. Yiğit

Yiğit Üye

Seviye:
    Turkiye de oldugunu zannetmiyorum. Ayrica cok da yuksek fiyatlari var... Ama tabii kullandigimiz malzemeler de yuksek fiyatli olunca haklisin bir butce ayirmak gerek...

Sanirim boyle bir seye Okulu bitirdigimde sahip olabilrim. Eger ki onumuzdeki 3 yil icinde Tr de yeterince tecrube edinebilirsem yarismak konusunda yurtdisi yarislarini dusunebilrim.Haliyle ucakla tasimak icin bolye bir case almam gerekebilir.. Yurt disi organizasyonlari cok daha renkli oluyor.