Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yüzüklü cant mı yüzüksüz cant mı ?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Levent Temiz tarafından paylaşıldı.

1. Levent Temiz

Levent Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar anladığım kadarıyla yüzük sistemi, iyi bi teknoloji, bu konudaki bilgilerinizi paylaşmak istersen haydin buyrun :cool: yüzüksüz cantlar çok mu kötüdür ? birde merak ettiğim profil konusu var yazılarınız için şimdiden teşekkürler:in:

2. Serdar Ağaya

Serdar Ağaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:

Levent abi,benimde bildiğim kadarıyla yüksüklü cant yüksüksüz canta göre daha iyi va sağlamdır.mantıken bakıldığında da zaten anlaşılacaktır.ben 10 senedir bisiklete binerim çok fazla yüksüklü cant kullanmadım ama bunun kişinin ağırlığıylada çok alakası var tabiiki bana hiç yüksüklü cant gerekmedi ve cantlarımda bozulmadı.ama şuan yeni bir cant alsam yüksüklü alırdım.bence faydalı.görüşmek üzere levent abi,hoşçakal..

Levent Temiz bunu beğendi.
  3. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Benim tercihim herzaman yüksüklü ( eyelets ) jant olmuştur. Yüksük jantta
    bir cins pul vazifesini yapar ve janttın delik noktalarından çatlamasını veya yırtılmasını engeller.
    Yüksüklü jantlarda yüksek tel gerginliği kullanabilirsiniz, buda jantı rijid yapacaktır.

Top yarış jantlarında ( MTB veya yol, clincher veya tubular) herzaman double
    eyelets görürsünüz.( Ambrosio, Mavic, Dt swiss, Araya vs.)

Derin kesitli aero tip yol jantlarında genellikle yüksük kullanılmaz, fakat bu jantların et kalınlığı ve kesit derinliği daha fazla olduğundandır. Bu tip jantlar aero olmayan modellerden biraz daha ağır olurlar.

4. heisenberg3910

heisenberg3910 Forum Bağımlısı

Seviye:
    şu an arka jantım tek kat yüksüzsüz, ön jantım çift kat yüksüklü.
    arasında çok fark var.yüksüklü jant herşeyden önce çok daha kolay akor tutuyor ve kolay kolay da bozulmuyor.kesinlikle yüksüklü derim ben

Levent Temiz bunu beğendi.