yusuf erizgan'in kazası ve yanlış yaklaşımlar

kayhan1907

Daimi Üye
Tepki
454
merhaba

Üzülerek arkadaşımızın geçirdiği kazanın görüntülerini üzülerek izledim. Burdan tekrar bildirmek isterim ki HASTAYA ASLA DOKUNMAYIN DOKUNULMASINA İZİN VERMEYİN. Tabi bu konuda eğitiminiz SERTİFİKALI varsa amenna. Kanaması varsa kanasın kırığı varsa dursun yerde hastanın bilinci açıksa kımıldamaması için uyarın ve 112 ye haber verip bekleyin Türkiye ortalaması 10 dk altı 2008 verisi %90 ulaşım süresi bu yılki hedef %93 geçen dakikalar size uzun gelebilir ama bekleyin kesinlikle. Bu kazada oldugu gibi hele başını boynunu asla kımıldatmayın. Bir sorunuz olursa lütfen danışın

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Kayhan Bey cook dogru bir noktaya deginmissiniz. Daha dün haberlerde trafik kazasi geciren birisinin otomobilden bilincsizce cikarilisini ve yanlis tasima sonucu hayatini kaybedisini hayret ve üzüntü icerisinde izledim.

Ne yazik ki kucaklayip götürülen yaralilar, sadece Superman filmlerinde rahat bir yatakta gözlerini acip kendilerine geliyorlar. Evet, bir kisinin hayatini kurtarmak, ona yardim etmek güzel bir düsünce, fakat birakin bunu egitimli uzmanlar yapsin. Siz sadece ambulans cagirarak ve yaraliya zarar vermeden, belki sadece bilincinin acik kalmasini saglayarak buna araci olun.

yunus koç

Daimi Üye
Tepki
88
allah göstermesin kaza geçirdikten sonra şahsen birinin üstümde tepinircesine zıplamasını istemezdim.

• Beğen
Tepkiler: kayhan1907

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Yo bence arık her anlam da sağlık konusun da özellikle bilinçleniyor.
Ah birde saçma insanlar kazaya neden olmasalar..Bili için tşk ler.İyi forumlar..

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
Son zamanlarda daha çok dikkat ediliyor kısa sürede ulaşmaya ancak büyük şehirlerde yoğun trafik ciddi bir engel bence. Burda esas olan ambulanstaki kişinin bir gün kendimiz olabileceğini düşünerek hareket etmektir. Zamanında levent kırca Türkiye deki kaza sonrası müdahaleyi çok iyi eleştiren efsane bir skeç yapmıştı izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Buyrun linki

(link)

Burdakiler abartı olsada benzerleri yaşandı bu ülkede.

Tepki
27
Arkadaşlar forumda yeniyim Yusuf erizganın geçirmiş olduğu kazayla ilgili resim fln varmı?