Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yürüyüș ayakkabısı tavsiyesi

Konu, 'Outdoor' kısmında nonsteril tarafından paylaşıldı.

1. nonsteril

nonsteril Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba arkadașlar yazin özellikle patika yollarda kullanmak üzere uzun yürüsler için üst düzey markalarin (salomon, columbia vb.) kullanmis oldugunuz modellerinden f/p ürünü olduğunu düșündüğünüz ayakkabi tavsiyelerinizi paylașırmısınız. Șimdiden teșekkür ederim yorumlariniz için.

2. Amaninbow

Amaninbow Üye

Adı:
    Murat Kapçak
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Colombia genelde dogayi severim ama simdi sehirdeyim tarzi urunler uretiyor. Bu markayi elemenizi oneririm. North facein urettigi tum urunler outdoor icindir.

Kerem Özbayrak ve nonsteril bunu beğendi.
  3. nonsteril

nonsteril Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  4. egesengun

egesengun Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @nonsteril Salomon, Columbia, Merrell ve Asolo kullandım. Bunlar arasında en memun kaldığım Salomon oldu ama dayanıklılığı diğerlerine göre biraz az geldi bana. Normale göre biraz dışa basan biriyim. Hepsinden sonra ADIDAS TERREX FAST R aldım ve inanılmaz memnunum. Adidasın Outdoor modellerinin bir çoğunda aynı taban deseni kullanılıyor ama bu modelin hamurunu Continental üretmiş. Pazarlama hilesidir, traştır dedim ama Continental olmayan Adidas'ım da var. Conti olan ıslak mermerde bile kaymıyor. Şiddetle tavsiye ederim, pişman kalacağınızı düşünmüyorum.

nonsteril bunu beğendi.
  5. ommemo

ommemo ' Cruisin Down the Street In My 64 '

Adı:
    Mehmet Ç.
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kullanmadım ama salomon speedcross 3 modelini almayı düşünüyorum, araştırmanı öneririm

nonsteril bunu beğendi.
  6. nonsteril

nonsteril Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @egesengun @ommemo cok tesekkur ederim onerileriniz icin. Soylediginiz modellere bakiyorum hemen.
    Benim ayaklar biraz rahatina duskun yapisi itibariyle :) o sebeple konforlu olmasi uzun ömürlü-tabiki o da olsun - olmasindan daha önemli.

ommemo bunu beğendi.
  7. egesengun

egesengun Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @nonsteril Ömür konusu çok önemli degilse @ommemo 'nın önerdiği Salomon'u şiddetle tavsiye ediyorum :)

nonsteril bunu beğendi.
  8. ratm

ratm Forum Bağımlısı

Adı:
    Hakan Engin
    Seviye:
    @egesengun NorthFace in de Columbia nın da üst seviye diyebileceğimiz trekking bileksiz ayakkabılarını kullandım, ikisi de aşırı kayıyor, grip mrip vibram mibram hepsi hikaye. Tamamen arazide kaygan olmayan yüzeylerde kullanacaksanız eyvallah.
    Bu söylediğiniz Adidas ın modelini incelemiştim ama deneme fırsatım olmadı, dediğiniz gibiyse bir sonraki ayakkabı seçimimde ilk sırada olacak gibi gözüküyor, tabii o zamana kadar piyasadan kalkmazsa.

9. Arınç

Arınç Kıdemli Üye

Adı:
    Arınç
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kesinlikle salamon speedcros 3 mükemmel bir ayakkabı fiyatı biraz tuzlu ama hakediyor parasını.Kendi özel bağcık sistemi ve continental in ürettiği özel bir tabanı var.

nonsteril bunu beğendi.
  10. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    @nonsteril keen gayet yeterli 2 modelini kullanıyorum başarılı.

nonsteril bunu beğendi.
  11. Ahmet.YILDIZ

Ahmet.YILDIZ Doğaya Aşık Asfalta Yoldaş Rüzgârla Kardeş..

Adı:
    Ahmet YILDIZ
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Birçok marka denemiş Olarak Asolo Marka ayakkabıları her koşulda tavsiye ederim 3 yıl kullandığım Modeli eskitemedim (düğün,bayram,işyeri,bahçe,balık avı,bisiklet,motosiklet,koşu) herkoşulda başka bir ayakkabı kullanmadan tek ayakkabı.

Asıl konu sağlamlığından siyade benim için önemli olan Ayak sağlığı. Ayıptır söylemesi tırnak batması vardı bende ve düzelttirmeme rağmen sürekli tekrrarlıyordu. Ayakkabı konusunda tecrübeli bir abim bana Asolo ayakkabı kullanmamı tavsiye etti genelde ayakta çalışan kişilerin kullanıp memnun kaldığını belirtti.

Tırnak batması iyileşti Ayak kesinlikle ter yapmıyor artık koku zaten yok. gün boyu yürüsenizde taban ağrısı yok ben 3 yıl sonra yine aynı model ayakkabıyı aldım heralde bir 3 yıl sonrada değiştirmem.

Asolo Shiver Goretex Ayakkabi Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Her koşul için ayakkabısı var markanın ama bu ürünü günlük kullanıma daha uygun Su geçirmiyor hava alıyor.

nonsteril bunu beğendi.
  12. egesengun

egesengun Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @ratm Piyasadan kalksa bile n11, gittigidiyor gibi sitelerden bulunur. Ben bir tane daha almak istiyorum.
    @Ahmet.YILDIZ Dediğiniz gibi Asolo da çok kaliteli ama fiyat olarak tuzlu biraz. Bir gün giydiğim ayakkabıyı ertesi gün giymemeye özen gösteren biriyim. Haliyle Asolo incir ağacını dikiyor :)
    Barçında %50 indirimde yakalayınca Adidası bir tane Conti tabanli bileksiz, bir tane de normal tabanlı bilekli bot almıştım. Conti açık ara kaymıyor.

nonsteril bunu beğendi.
  13. Ahmet.YILDIZ

Ahmet.YILDIZ Doğaya Aşık Asfalta Yoldaş Rüzgârla Kardeş..

Adı:
    Ahmet YILDIZ
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Hiçbirşeyi uzun süre kullanamam araç,telefon,bisiklet vb mutlaka ya değiştirmem lazım yada modifiye etmem lazım çabuk sıkılan biriyim ne hikmetse okadar rahat ettimse ayakkabıyla 4 yıl şuan başka ayakkabı giymiyorum

Bir ara dedim ben bidaha bukadar para veremem yine iyi markaların orta karar fiyatta ayakkabılarını denedim ve aldım 180 tl ye 1 hafta giyemedim geride veremedim haliyle tekrar gittim mecburen asolo aldım.

Bu yol bisikletine bindikten sonra Mtb'den zevk alamamak gibi sanırım. :) :)

nonsteril bunu beğendi.
  14. bulentbuy

bulentbuy Yeni Üye

Adı:
    Bülent
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Yıllardır yalnız Salomon kullanıyorum. Yazın patika yol için f/p açısından Sense Mantra 2 öneririm. Yalnız indirimleri takip edin. n11, gittigidiyor gibi sitelerin ek kampanyalarına da denk gelirse fiyat iyice makul düzeye iniyor.

nonsteril bunu beğendi.
  15. özgürgüneş

özgürgüneş Yeni Üye

Adı:
    Can Göksay
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Salomon xt wings 2 ile 1200 km dağlarda kostum ve parcalanmadı.. sadece taban yumuşaklığı gitti. Şimdi xt wing 3 aldım, biraz daha sağlam yapmışlar, öneririm.. çok yumusak ve rahat bir ayakkabı, fileli ve terletmiyor..speedcross modeli yumuşak topraklı parkurlarda koşmak için üretiliyor, taban farkı var..taşlı yollarda rahat degil..

nonsteril bunu beğendi.
  16. ozeltimci09

ozeltimci09 Aşk ve İkiTeker

Adı:
    Özgür
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Salomon speedcross 3 kamuflaj modelini kullanıyorum. Süper bi icat çok güzel öneririm

17. Melih Demir

Melih Demir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yaz mevsimi için kullanabileceğiniz Columbia Drainmaker 2'yi önerebilirim. Tabanı kaymıyor ki zaten ayakkabının kullanım amacı toprak,patika vb. yollarda giderken diz mesafesini geçmeyen dere, akarsu, karşınıza çıkarsa hiç düşünmeden içine girip devam edebilmeniz üzerine. Üst kısmı komple file ve bu sayede çok çabuk kuruyor ve oldukça sağlam. Henüz bu bahsettiğim ortamlarda kullanma şansım olmadı, genelde spor salonunda ya da sahilde koşarken kullanıyorum. Kışın olan soğuğu ayağımda hissetmem dışında gayet memnunum.

18. EmirGozaydin

EmirGozaydin Yeni Üye

Adı:
    Emir İlkayGozaydin
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    quechua'yı denediniz mi

19. Kadirhan

Kadirhan Kıdemli Üye

Adı:
    Kadirhan D.
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Merrrell ın kışlık bir modeliyle Göremede vadi yürüyüşlerine katılıyordum. Amacı yürüyüş olmamasına rağmen mükemmel yol tutuyordu. Marka olarak öneririm.

20. Tasogare

Tasogare Bisikletkolik

Adı:
    Mugen
    Seviye:
    havalar sıcak mı ? eğer öyleyse elbette KEEN :)