Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yürüyen bisikletçi arkadaşlar aranıyor.

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Mesut Girgiç tarafından paylaşıldı.

1. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Bir gün içinde hiç durmadan 100km. yürümeyi düşünüyoruz.
    Rota Konya merkez-Beyşehir merkez.
    Şehirlerarası yürüme konusunda tecrübesi olan arkadaşlardan deneyimlerini ve önerilerini paylaşmasını rica ediyoruz.

Halen iki kişi bu yürüyüşü planlamaktayız.

Eğer bu olay hoşumuza giderse 3 günde yürüyerek Konya dan Antalyaya gitmeyi planlıyoruz.

Daha önce biz zaten Konyadan Antalyaya bisikeltle iki kez gitmiştik. (Biri üç günde Konya-Antalya kamplı gezi, diğeri Eğirdir-Antalya arası kamplı gezi)

Not: Bisikleti bırakmayı asla düşünmüyoruz.
    Yürüdükten sonra bisiklete binmek çok güzel bir duygu.
    Bisikletin değerini daha iyi anlamak isteyenlere yürümelerini öneririz.
    Teşekkürler.

2. Şahin Bulut

Şahin Bulut Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bir gün içinde hiç durmadan 100km. çok değil mi?

3. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Tıbben mümkün. ;)

4. Mümtaz Öztürk

Mümtaz Öztürk Spor Aşığı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bisikletleri polise mi kaptırdınız?:D

Erdem Yıldırım ve AHMTB bunu beğendi.
  5. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    bir günde 100 km yürümek için gerçekten deneyimli olmak gerekir kanımca. kendinize dikkat edin

Mesut Girgiç bunu beğendi.
  6. AHMTB

AHMTB Kıdemli Üye

Seviye:
    Hay ağzına sağlık sevgili ağabeyciğim...... Herif gibi bisiklete binmek varken; ... Yok, yürüyemediğimizden değil. Hatta 100 Km. yürümeye her zaman varım. Ancaaak..
    Bir Çin atasözü der ki; Çalışıyorsa... Kurcalama....
    Ayaklarımız pedala basmaya devam ediyorsa; Emeklemekten kurtulup yürümeye; Yürümekten kurtulup pedal basmaya tekemmül etmiş iken; Tekrar yürümeye irtica etmek...??
    Ancak şöyle olabilir... Pedala basmayı özlemek; Bisiklete binebilme nimetine defalarca şükretmek amacıyla düşünebilirim uzun yürüyüşleri....
    Ki, şükretmek de gerekiyor... bir vesile ile. Bu yürüyüş de bize bir vesile olsun inşaallah.

7. Ümit Bozyılan

Ümit Bozyılan Kıdemli Üye

Seviye:
    projeniz çok ilgi çekici gerçekten...
    ama bir o kadar da zor.saatte 10 km hızla yürünebilse ki ben pek mümkün olmadığını düşünüyorum, 10 saat aralıksız yürümenizi gerektirir.
    yine de çok heyecanlı bir olay... konuyu takip ediyor olacağım...orta-vadede büyük hayalim olan inter-otostop(otostop ile avrupa turu) projemde yapabileceğim şeylerin sınırı hakkında da bir fiikir edinmiş olurum...

iyi akşamlar...

8. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Kıskanmayalım lütfen..:)

Nazar etme ne olur, yürü senin de yürüyüşünü görsünler... :rolleyes:

Yürümeyi bilen bisikletin değerini daha iyi anlar. (Bu da bir Taiwan ata sözü):p

9. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Ortalama 5 km hızla yürünse 20 saat durmaksızın yürümek lazım Mesut hocam, buna yeme içme dinlenme dahil değil, tıbben demişklen ayaklarda oluşan su toplamaları aşınmalara vs tıbben müdahele açısından sponsor da bulmak gerekebilir :) tabii çok iyi ayakkabı çorap ve batonlar eşliğinde kademeli arttırılarak başarmak mümkün :rolleyes:

10. aytacaksoy

aytacaksoy Forum Demirbaşı

Seviye:
    yürümek ağrıyan dizlerime şifa olacaksa gelebilirim.ancak izmir'de olmak kaydıyla:)çünkü dizlerim çok ağrıyor ve padal basmaya hasret kaldım:)

11. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    1 gün içinde 100km yürüyebileceğinize gerçekten inanıyormusunuz? Yani azminizi kırmak gibi olmasın ama 1 gün içinde bu mesafeyi ben pek mümkün görmüyorum...Gerekli tıbbi destek yayınızda olmadığı taktirdede ayrıca çok tehlikeli olacaktır...

12. ateze

ateze Kıdemli Üye

Seviye:
    Mesut Abi, yürüyüşe ben varım, haberleşelim. Belki bir arkadaşım daha katılabilir benimle birlikte. Ama yüz km konusunda tereddütüm var :)

13. Mümtaz Öztürk

Mümtaz Öztürk Spor Aşığı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Saatte 5-6 km ortalama ile kesintisiz 20 saat civarı yürümek gerek.Birde buna 3-4 saatte bir yarım saat ile bir saat civarında mola koyarsanız ki gerekir diye düşünüyorum, toplam 25 saat bir aktivite eder.Bana öyle geliyor ki bu yürüyüşü gerçekleştirdikten sonra bisikletlerinize evlenme teklif edeceksiniz:)
    Bu arada takdir etmiyor da değilim hani...:)
    Hadi hayırlı yürümeler...:)

14. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    Konuya açıklık getirmek adına ticari olmayan bir link verme gereği hissettim..
    Sanırım aşağıda okuyacağınız haberi Mesut Abim okumuş ve katılım şartlarını araştırmaya başlamış bile ve antreman için kurban* arıyor :)

*Kurban burada adaklık anlamında kullanılmıştır..Sağ salim günlük 100km tamamlandığında yanındaki arkadaşı "benim bir adağım vardı" deyip sağ yanı üstü.....neyse. Mesut Abi kusura bakma hasretimden sulandırdım...

http://www.htspor.com/Diger/spor-haber/132208-deli-olmak-lazim.aspx

Projeye gönülden destek veriyor, başarılar diliyorum..

fatihgüven ve Mesut Girgiç bunu beğendi.
  15. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Bir gün içinde 100 km. yürüyebileceğimize inanıyoruz.
    Yazın gündüzlerin 14 saat olduğu dönemde bu yürüyüş yapılabilir.

Gerekli tıbbi desteğe gelince:
    Şimdiye kadar bu tura katılmak için gönüllü olan iki kişiden biri Akciğer hastalıkları uzman doktoru, diğeri de Göğüs kalp damar cerrahı. Yani tıbbi destek zaten bizzat kendileri.

Hocam, gelebildiğin yere kadar gelirsin. Yolda sana yılanını, kertenkeleni yakalar sevdirtir sonra doğaya tekrar bırakırız, böylelikle onlara da doyarsın. Yola doyduğun zaman da seni güvenli bir araca bindirip Konya ya geri göndeririz.

Yapmayı planladığımız bu aktivite bisikletlerimizi aldatma anlamında değil tam tersine bisikletlerimize olan aşkımızı tazeleme sadedindedir.
    Kıymetli teknik katkılarınız için de teşekkürler.

Murat cım.
    Biz bu yürüyüş planını kış aylarından beri yapıyoruz.
    Birkaç antrenman yürüyüşü dahi yaptık.
    Hiç oturmadan 20 km. kadar yürüyebiliyoruz. 20 km de bir 5 kez otursak zaten 100 km eder.

Verdiğin linke gelince:
    Yani belki senin yukarda verdiğin linkteki arkadaşlar böyle bir aktiviteyi bizden esinlendiler. Ama olsun. Boynuz kulağı geçermiş. Allah yollarını açık etsin. İftihar ederiz. Takıldıkları bir konu olursa bize danışsınlar.

Gelelim bahsettiğin kurban olayına.
    Kurban kesmenin vacibiyetini de göz ardı edemeyiz. Gerekirse o da olur. Verilecek bir canımız var. O da kurban olmuş olur. İnşallah böylesi daha sevaplıdır.
    Not:Benimle gelecek olan Kalp damar cerrahı olan arkadaşım sanırım kurban da kesebilir. Dileyenin derisini tulum da çıkartabilir. Sadece yanımıza tuz almayı unutmamalıyız. Derinin muhafazası açısından yani. Sağlıcakla kalın. Kokmadan kalın.:) :)

16. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Hocam selam.
    Ayaklarda olacak su toplamasını hatta kalça ve diz eklemlerindeki muhtemel erozyon ve iskemileri dahi antrenman yürüyüşlerinde zaten yaşayıp vucudu bunlara alıştırıp sonra yola çıkmayı düşünüyoruz.

En çok kullandığımız ve en dayanıklı kros ayakkabılarımızı kullanacağız. Yeni bir ayakkabı kullanıp da ayaklarımızı onun azizliğine terketmeyi düşünmüyoruz.
    BAton kullanma konusu çok güzel bir konu. Bunu dikkate alacağız.
    Teşekkürler. :)

Değerli kardeşim.
    Bizler ağrıyan dizlerimize deva değil, ağrımayan dizlerimize ve ağrımayan başımıza ağrı çağırıyoruz.
    Sen istersen yine de bizimle gel ama seni bir faytona falan oturtup çekelim istersen.
    Gönüller birlikte.
    Teşekkürler, İzmire selam.

17. ateze

ateze Kıdemli Üye

Seviye:
    Off Mesut Abi, nerden bulursun bu lafları bilmem, gülmekten karnım ağrıdı yemin ederim, ilahi yaa...

18. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Mesut Hocam Merhaba.
    İddialı bir hedef, yapılmayacak gibi değil hani...
    Gerçekleşmesi anlamaında, yapılması gereken tek eylem, menzile odaklanmak olmalıdır bence. Başaracağınızdan şüphem yok.
    Musadenizle küçük bir paylaşımda bulunmak istiyorum.
    En büyük hedef ve hayalim bu Ülkeyi yürüyerek keşfetmekti. Bunda başarı sağlayamıyacağımı çalışma ve izinlerimin kısıtlı olmasından anladım. İçimde kalan ve gerçekleşmesini hülya boyutuyla arzuladığım en büyük utkudur bu. Bu hülyamın tam anlamıyla gerçekleştirmedim diyemem. Nacizane delilik boyutuyla yaşanan bir eylem içerisine girmiştim. SEVDA ve AŞK YÜRÜYÜŞÜ’ydü benimkisi. İller arası diyebileceğimiz uzun soluklu bir yürüyüş. Bu yürüyüş için kapsamlı herhangi bir hazırlık içerisine girmemiştim. Çıkacağım dedim ve yola çıktım….Arkamda gördüğüm sadece kaybolan büyük bir kentti.

Neyse ben bu konuya derinlemesine girip kendimi yaralamadan çıksam iyi olacak.
    Diyeceğim şu. Sevgili Hakan YAZMAN’ın dediklerine bazı noktalarda katılıyorum. Ortalama yapacağınız hız saatte 5 Km. geçmeyecektir. (Hatta en isabetli ve hırslı hızdır bu.)
    Bu yürüyüşün devamını getirdiğiniz taktirde genel anlamında yürüyüş adabınızda sapmalar kaçınılmaz olacaktır. Daha ilk günü ayakta şişmeler benim gibi vasat bir çıkış yapacaksanız eğer akşamında su toplanmalarına engel olamazsınız. Yükü de unutmamak gerekr, bu da saatte 5 Km. altına da düşmeniz demektir.
    Asfalt yolun yürüyüş için ne kadar acımasız olduğunu söylesem azdır. İnanın bana kros yürüyüş daha avantajlı bir durum alır diğerine göre…Batonların çokta işlevli olduğunu sanmıyorum. En azından yapacağınız güzergahı göz önüne alınca bu kanaata varıyorum.
    Gündüz ve Gece etkeni beraberinde mevsim durumunu da göz ardı etmemenizi öneririm. Bu şartların her birinin kendine göre getirisi götürüsü var.
    Bu günlerdeyse eylem hazırlıklarınız, gün’ün kısalığını hatırlatmama gerek yok sanırım. Önümüzdeki günlersde aylardaysa eğer; günün uzunluğu avantajken güneşn kavurucu sıcaklığı sarar insanı yol boyunca. Bu durumda uzunsa etabınız kısa şortlara aldanmayın derim. Uzun yürüyüş pantolanları vazgeçilmeziniz olsun.
    Bağışlayın ama her iki durumda da geçe yürüyüşü kaçınılmaz olacaktır bu durumda varsa imkanınız ahengi tamamlama adına Dolunaylı günü kndinize bayram bilin.

Gerçekleşecek olan bu düşünüze katılmayı çok isterim. Aradığınız herhangi bir kıstasınız varmıdır katılımcılarda.
    Yürüyüş vazgeçlmeziniz olsun.

Yüreğim ve Sevgimle.
    http://www.candede.net/

19. ErhanYılmaz

ErhanYılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    biz ısparta davraz dağı civarında 50km intikal yapmıştık dağlık arazide siz düz yolda rahat 100km yürürsünüz :in:

20. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:

Amedoca, Amedocaaa....

nedi yemkinip durun
    bu yürüyüşe sen de gelecen.
    hiç zıkrayıp oturma

Bu 100 km lik gezi bir laylaylom gezisi olmayacak.
    Bu gezi daha önce ayaklar şişmecesine yapılmış sıkı antrenmanın meyvesini topladığımız bir gezisi olacak ve her katılımcı hem kendini hem de yol güzergahına denk düşen dünya alemini daha yakından görmüş, koklamış, adımlamış ve hissetmiş olacak. Bu adımlar sadece yol üzerinde değil gönüllerin derinliklerine doğru da izler bırakacak inşallah.

Bu yürüyüş öncesinde yoğun ayak şişirme ve nasır bağlatma operasyonlarımız olacak. Mesela O günkü 100 km lik yürüyüşten önceki son bir ay içine tekabül eden zaman diliminde bile en az 150 km lik yürüyüş ve kros koşumuz olacak.
    Halen şu günlerde bile devam eden kros ve bisiklet antrenmanları da cabası.

Tabanları(toynakları) nasır bağlamamış kişiler zaten bize yetişemezler.
    Hatırlıyorum da bundan 5-6 sene önce Konya dağlarında her hafta yaptığımız uzun kros koşularımızdan sonra ayaklarımızın altında kan torbaları ve akabinde kalın nasırlar oluşurdu. Ne güzel günlerdi. Kanlı-canlı günlerdi. :)

Bu gezide nasırlarına nasır katmasını bilenler ise bir dahaki sefere bizimle beraber inşallah kısmetse Transtoros Konya-Akdeniz gezisine katılabilecekler.

Yol boyunca yaklaşık her 10 km de bir tatlı su çeşmesi ve neredeyse her çeşmenin başında teze meyve sebze haşlanmış mısır vb. satan köylüler olacak.

Haziranın 27 si olan Cumartesi günü gündüzün 15,22 saat olduğu bir gün ve gecesinde de yaklaşık 16 saat boyunca dolunay var.

Kısmetse gezi bir cumartesi günü olacak ve o cumartesi de yukardaki cumartesi olabilir.

Sizi özel tek kıstasımız şudur.
    Katılımcının adının "Candede" olması yeterlidir. :)
    Gezi takvimini buradan takip edebilirseniz, mutlaka bekleriz ;)

AHMTB ve candede bunu beğendi.