Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yurtdışından Tacx roller almak istiyorum

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında celikeren tarafından paylaşıldı.

1. celikeren

celikeren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba
    bir süredir roller mı yoksa home trainer mi diye düşünürken artık roller da karar kıldım.

Ancak ülkemizde bulmak biraz zor ve pahalı

Yurtdışında uygun fiyatlı satış yapan bir site var burdan alsam sizce teslimat noktasında sorun yaşarmıyım? Gümrük vs gibi

mutlu07 bunu beğendi.
  2. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
  3. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yalnız gümrükte sorun çıkarsa (üzerinde fatura yoktur, içini görmek isterler vs.) gidip oradan almanız gerekir :D.

Başıma geldi daha önce. Başakşehir'den 4. Levent'e elimde 15kg'lık devasa paket ile gitmek zorunda kaldım. Gün sonunda kolumu hissetmiyordum :)

4. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ya bunun üstünde bisiklet ile durmak nasıl zor değil mi. İlk görüşte bana sanki düşerim gibi geliyor

celikeren bunu beğendi.
  5. azzurro

azzurro Aktif Üye

Adı:
    Erhan K.
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @celikeren Denildiği gibi 75 euro'nun üzerindeki tutar için vergiyi ödedikten sonra sorun olmuyor. Hatta bike24'den aldığım ürünler için hiç form filan doldurmadan kargo teslim aşamasında ücretini vermiştim.

Bu arada neden roller'a karar verdiğinizi sorabilir miyim? Bildiğim kadarıyla daha çok denge çalışmaları için roller kullanılıyor.

celikeren bunu beğendi.
  6. celikeren

celikeren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @Erdal YILMAZ Erdal hocam bilgi ve linkler için teşekkür ederim

7. Sefa coskun

Sefa coskun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bende bike24'ten trainer aldim. 2 haftada evime teslim edildi kdvsini odeyip aldim. Sikinti olacagini dusunmuyorum.

celikeren bunu beğendi.
  8. celikeren

celikeren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @azzurro bilgiler için teşekkürler, açıkcası daha gerçeğe yakın olduğunu düşündüğüm için Roller düşünüyorum, Home Trainer da aslında güç çalışması için ama özel lastik ve ses olayı beni caydırıyor :(

@Taxonera evet banada öyle geliyor muhtemelende öyle olacak bir süre, ancak illaki alışılır düye düşünüyorum

azzurro bunu beğendi.
  9. Sefa coskun

Sefa coskun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Heryerde profesyonel olarak yapmak istiyorsaniz, ikisinede ihtiyaciniz var diyor. Ama ben uygun,hedefi belirlenmis bir program uygulamak icin traineri sectim. Birde 3. Parti antrenman programlari var, zwift, trainerroad gibi
    Almadan once bunlarida arastirin bence

celikeren bunu beğendi.
  10. mutlu07

mutlu07 Forum Bağımlısı

Seviye:
    @celikeren hocam aynı roller bende de var 5 altı gün oldu alalı,her eve lazım diye düşünüyorum,trenır bence hikaye roller ciden şahane,ben elimde geitrdim ağır felan değil 8 kilo koltuk altıma koydum ptt şubeden teslim aldım geldim,imkanınız var ise türkiyeden almayın ciden çok pahalı,iki plastik parçası için fiyat bence uçuk almanyada 2. el satanlara bakıyorum 50 euroya onlarca ilan var,sıfır ise uygun buraya göre yine 100 Euro burdan yine ucuza gelir

ekleme:hocam ses öyle yotubda izledğiniz videolar gibi değil,bunu belirtim ses ciden var baya baya hemde yakından görüp dinleme olanağınız varsa bir deneyin derim,ama sese bakmıyorum az önce 35 dakika binebildim ilk sürüşüm daha,her yer ter oldu,bu yüzden balkona çıkardım,trenırımda var ama çok çok farklı bu benim kişisel düşüncem roller şart antrenman apan bir birey için bence,kısacası roller için muhteşem diyebilirm,hattda imkanınız var ise bunun bir üst modeli var onu alın derin ayağa çok rahat kalkabiliyorsunuz.

celikeren bunu beğendi.
  11. celikeren

celikeren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @Sefa coskun Sefa hocam hakılsınız, ikiside farklı bir amaca hizmet ediyor ancak sadece birisine bütçem var ve dogru olana karar vermem gerekli, ikisini de denemediğim için deneyim bilgim de yok, sadece yazılan çizilen üzerinden gidiyorum. Siz değerli ve tecrübeli arkadaşların fikirleri bunun için çok önemli.

amacım kış şartlarında dışarı çıkamadığım zamanlarda antremanlara evde devam edebilmek,
    ilk olarak hangisini almalıyım acaba?

@mutlu07 Mutlu hocam hayırlı olsun güzel günlerde kullanın, size nerden temin ettiniz acaba?

mutlu07 bunu beğendi.
  12. mutlu07

mutlu07 Forum Bağımlısı

Seviye:
    @celikeren hocam ben 1 ay uğrştım çok inceledim çok aradım türkiyedeki dükanları aradım hep ya yok dediler yada 800 küsür tl fiyat biçtiler,almanyadan tam alıcaktım,forumda 2. el buldum mecburen onu aldım,artık ekliyemedim yeter dedim bu kadarda incelemeye gerek yok,dedim aldım,imkanınız var ise yurt dışından bir an önce getirtin kendinize derim,cidden trenır hikaye bu benim görüşüm,benim trenırımda var prof güzel bişey ama asla trenırın yerini tutmuyor,denge felan konusuna girmicem,benim amacım evde yapılan antrenman azda olsa dışarıya yansısın istedim çok güzel ürün roller hiç düşünmeyin alın derin bir üst modeline bakın imkanınız varsa onu alın,ve katien ses olayına takılmayın ses var ama sorun değil 1 bir buçuk saat üsütünde yetiyor,hiç bir program bilmeseniz bile alın küçük aynaya rüblede 15-17 cevirin inanın fevkalade etki eder

celikeren bunu beğendi.
  13. Sefa coskun

Sefa coskun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Butceniz uygunsa smart trainer almani oneririm hocam, dedigim programlari incelediginde goreceksin, dunya trainera yoneliyor, bende sizinle ayni dusuncedeydim, roller almayi dusunuyordum, cunku forumda yazan bir kac konu var, ondada hep trainer cok sikici diyor ama oyle degil inanin bu programlarla cok zevkli oluyor ve hedefiniz oluyor hatta profesyonel antrenman programlara sahip oluyordunuz

celikeren bunu beğendi.
  14. celikeren

celikeren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @mutlu07 Home Trainer de lastik beni düşündürüyor, trainer lastiği takmak gerekli, çıkar tak olmaz, yeni jant alsak oda pahalı

mutlu07 bunu beğendi.
  15. mutlu07

mutlu07 Forum Bağımlısı

Seviye:
    hocam bunu bir kere alıcaksınız zaten lastikte ben hiç bir şey değişmeden kulanıyroumbu kadar uç ince ayrıntılra bence takılmayın,ve bu kadarda üşengeç olmaya gerek yok,altı üstü bir dış lastik değişimi bile üşendiryorsa bişey söylyemem sonuçta 5 dakianızı allmayan ufak bir iş,kaldıki komple biskleti sökmüyorsunuz kazma kürek işide değil,yanlış anlamayın ama bu tür şey söyliyenlere kızıyorum ve gülüyorum,kolay gelsin size

celikeren bunu beğendi.
  16. celikeren

celikeren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @mutlu07 lastik takmak sokmek sorun degil, ama birgün içerde bir gün dışarda sök tak tak lastikte zarar görür diye düşünüyorum. birde 3 ay kadar oldu Yol bisikletine geçeli, öncesi MTB kullanıcısıydım, hoş hali hazırda yine kullanıyorum, ancak onların lastikleri tabiri caizse hamur gibi çok kolay takılp sökülüyor, yol da birkere lastiğim patladı dış lastik çok sert ve sıkı plastik levye kırılma noktasına kadar geliyor. o yüzden yazdım yanlış anlaşılmasın, üşengeç birisi değilim sözkonusu bisikletim olunca hiç değilim :))9

17. mutlu07

mutlu07 Forum Bağımlısı

Seviye:
    @celikeren hocam katılmıyorum size ne levye ne başka bişey ele çok rahat sökülüyor usulü bildikten sonra 3 dakiamı bile almıyor inanın,

celikeren bunu beğendi.
  18. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Roller üstüne çıkıp nasıl denge sağlıyorsunuz. Youtube da bi video izledim de adam denge kuramıyor bi yerden tutunuyor e tabi sonunda düşüyor.

celikeren bunu beğendi.
  19. jim beam

jim beam Yeni Üye

Seviye:
    ben de roller yerine turbo trainer taraftarıyım. ilk alırken önce roller aldım sonra pişman oldum. roller da en az turbo kadar gürültü çıkarıyor. denge sağlama zorunluluğu ve direnç ayarı olmaması da ayrıca sıkıyor bir süre sonra. bence ucuz bir arka jant ve eski bir lastik ile bu iş çözülür ben öyle yaptım. tabii bir de ruble lazım. bunlara ek olarak hangisi alırsanız alın iri kıyım bir vantilatör de şart.

20. gokhankoc

gokhankoc Aktif Üye

Adı:
    Gökhan Koç
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Continental 4 season 25mm lastiklerim var değiştirmeden çıkıyorum trainera çok sık olmasa da. Lastikler dışarıda 1000 km yi ve 5-6 saat trainer sürüşünü geçti hiçbir problem yok sadece belli belirsiz bir aşınma oluştu. 5-6 saat az gözükebilir size ama inanın 30-40 dakikadan fazlasına dayanamıyorum ve bu sene hava gayet güzeldi kışa göre o yüzden daha ziyade dışarı çıkmayı tercih ettim. Takılmayın sökme takma olayına çok fazla. Bunları takmadan önce slickler vardı üzerinde ve onlarla da trainerda sürüş yaptım hiç abartıldığı kadar veya jant lastik değiştirmeyi gerektirecek kadar vahim bir durum yok. Tabi sürüşten sürüşe bir trainerdan diğerine fark vardır muhtemelen. Ben Minoura VFS trainer kullanıyorum makarası alüminyum ve dümdüz, tırtık elastomer vs yok üzerinde.

celikeren bunu beğendi.