Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yurtdışından ptt ye gelen parça

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Erhan1 tarafından paylaşıldı.

1. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Selam İngiltereden 26 sında wiggle co uk den 3 parça sipariş verdim(gidon,boğaz, g.bandı),öncelikli gönderi dahil 97.25 euro tuttu;şu an parcel force izleme nosu ile izleyebiliyorum ancak Türkiyeye (Ptt olmalı) geldiğinde adresime ulaşması ne kadar zaman alır,çok bekler miyim? ve güncel ptt kargo fiyatı nedir?(ağırlık 500gr cıvarı)daha önemlisi ptt ye geldikten sonra isim ya da izleme nosu ile takip etme imkanı var mı?
    teşekkür ederim..

2. kocak04

kocak04 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ülkeye girdiyse çok kısa zamanda elinize ulaşır.

3. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bazı mesajlarda 2-3 hafta sürebildiği gibi yorumlar okumuştum..bu yüzden sordum..
    Bir de siparişimin ikinci kısmı olacak,şu gümrük konusunda 100 euro gönderi ücreti hariç deniyor ancak mesela chain reactioncycles faturaya bu ücreti de ekliyormuş,burada bir karışıklık olur mu ve parçalar 100 euro altı ama gönderi ücretiyle bu sınırı aşarsa takılabilir mi? bu konuyu bilen arkadaşlar varsa paylaşsın lütfen ,
    Teşekkür ederim

4. Hasan ŞEN

Hasan ŞEN Aktif Üye

Seviye:
    kardeş ben chainreactioncycles den uzun zamandır alış veriş yapıyorum kargo dahil 140 sterlin e kadar alışverişlerim oldu takılmadan bir hafta içinde kapıma kadar geldi daha hiç bir paketim takılmadı gümrüğe rahatlıkla gelir ürünlerin merak etme sen

Erhan1 bunu beğendi.
  5. kocak04

kocak04 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben daha yeni ebay den rotor aldım 8 günde kapıma kadar geldi.Tracking no ile takip ettim ve Türkiye ye girdikten 2-3 gün sonra bana ulaştı.Yani gümrüğe takılmazsa kısa sürede ulaşıyor size.

Erhan1 bunu beğendi.
  6. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    ptt çalışanları çok kafasına buyruk. CRCden aldığım ön göbek yaklaşık 1 ay yada 3 hafta da elime geçti. CRC siparişi en geç 3 iş günü içerisinde kargoya veriyor, royal mail ile yola çıkan kargo yine en geç 4 gün içerisinde Türkiye'ye ulaşıyor. Türkiye'ye girmesi 1 haftayı bulur en geç yani. fakat dağıtıma ptt ile çıkan parça 2 haftada Balıkesir'e gelmiyor.

yani kısaca tam olarak ne zaman geleceği kestirilemiyor.

7. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Oradan geliş süresinden ziyade (o süre aşağı yukarı aynı) ptt den elime ulaşma süresi önemli ,aslında isme gelen bir kargoyu izleme sistemi olması lazım ya da ortalama makul bir süre verilmeli ,beklemek zor ..

8. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Selam, ptt nin izleme nosu gibi bir uygulaması var mı yoksa dışardaki izlemeyi mi kasdettiniz?

9. kocak04

kocak04 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ptt de izleme sistemi var.Bana Hong Kong dan geldi ürün satıcının verdiği tracking no ile önce Hong Kong Post a girdiğimde beni Ptt nin sitesine yönlendirdi.Tekrar aynı numarayı girdim ve kargonun nerede ılduğunu gördüm..

10. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Güney Tuncer bunu beğendi.
  11. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Takip numarası olmayan kargolar da olabiliyor. Chain'den en son verdiğim sipatişte takip numarası yoktu ama eskilerine nazaran daha hızlı gelmişti, 4 gün gibi bir sürede. Normal şartlarda 7-8gün sürüyor. Bazen PTT'nin Ankara merkez dağıtım md. lüğünde 3-4 gün beklediği de olur ama İstanbul bu konuda çok hızlı. Elektronik ortama geçildiği için bilgisayar veya yazılımlarda arıza veya yoğunluk olması durumunda işlemler yavaşlayabiliyor malesef. Bu yüzden takipsiz kargolar daha hızlı geliyor olabilir.

12. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Selam ,merakta kalmaktansa gecikse de takip etmek iyi,bir de bu sipariş wiggle adlı siteden yapıldı, şu an c.reaction da takip no su verilmiyor.Teşekkür ederim..

13. Fatih Balkış

Fatih Balkış Forum Demirbaşı

Seviye:
    sorun çıkmaz, ptt nin sayfasından 24 saat hizmet veren bir telefon numarası var, ED ile başlayan tracking numberını görevliye söyle, yardımcı olur.

14. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ptt nin sitesinde takip no girince dün ve bugün Teslim Alındı ,
    Torbaya Eklendi -Dağıtıcıya Teslim Edildi-İzmir ibareleri var, galiba kısa zamanda gelecek ,ancak kullanıcı adı ve ücret kısımları boş görünüyor.
    Takip etme işe yarıyor gerçekten ,ulaşınca paylaşırım teşekkür ederim...

15. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bugün Ptt nin 444 lü numarasını aradım ,oradan İzmirden birkaç numara verdiler ,biri numaraya baktı ve gümrükte olabileceğini daha bekleyebileceğimi söyledi.3 ünde İzmire dağıtıcıya teslim edildi denen parçalar ne zaman elime ulaşır ?
    1-İstanbuldan İzmir dağıtıcıya teslim edildi demekle parçalar İzmir gümrüğüne mi girmiş oluyor?
    2-Kargo dahil 100 euro altı olsa da tüm gelen gönderiler gümrüğe giriyor mu ve ürün bedeli faturası(satıcı firma tarafından) koli üstünde bulunuyor mu?
    Kesin bir zaman verilmemesi can sıkıyor ,sizin tecrübeleriniz nedir,teşekkürler.

16. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    12 gün sonunda parçalar elime ulaştı, yorumlarınız için teşekkür ederim...

17. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Benimde ingiltereden 23.06'da verdiğim sipariş haal gelmedi.. Takip numarasıda olmadığı için PTT'den de yardımcı olamıyorlar.. Normalde daha önceki en az 4-5 alışverişimde en geç 8 gün içinde elimdeydi paket ama 15 gün oldu hala ses yok.. Merakla bekliyorum bakalım..

18. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Selam,aslında 5 günde İngiltereden Türkiyeye geldi, fakat İzmirdeki Ptt deposundan 25km uzaklıktaki evime gelmesi de 5 gün sürdü 5-6 kere arayıp ısrar etmesem büyük ihtimal uzayacaktı süre.Aslında kargo üstündeki isimden de bakılabilse bu gecikme olmayabilir...Şimdi diğer parçalar için c.reactions a bakıcam ama şu an hızlı gönderi ve takip no uygulaması yok.
    Önceki alışverişleriniz de takip numarası var mıydı ve hangi siteden aldınız?
    İyi günler...

19. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:

nerden yaptınız alışverişi. benimki yaklaşık 20 günde geldi. CRCden alışveriş yapmıştım.

20. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    Şanslıymışsın Berkay, benim siparişler genelde iki haftadan önce gelmiyor, bir de gümrüğe takılıp, 15 gün de orda durdu mu, paketi bir aydan önce göremiyorum:) Hatta üç ay önce verdiğim bir sipariş hiç elime geçmedi.

Bütün bu gecikmelerin tek sorumlusu PTT tabii ki, oldukça gevşek ve sorumsuz bir çalışma şekilleri var, mümkün olduğu sürece PTT yi tercih etmemeye çalışıyorum ama yurtdışından alışveriş yaparken mecbur kalabiliyorum.

Ayrıca yurtiçi kargo gönderilerimde de, memurlar bırakın yardımcı olmayı, kargoyu teslim almamak için ellerinden gelen yapıyor. Bu kadar büyük ve elinde her türlü olanağı bulunan bir organizasyonun, çok daha iyi çalışabilmesi gerekirdi.