Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yurtdışından pahalı trainer getirmek

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında kaan a. tarafından paylaşıldı.

1. kaan a.

kaan a. Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Yurtdışından trainer getirmek istiyorum. Ama alacağım ürün 75 euro gümrük sınırının çok üstünde ve gümrük memurlarının dikkatini çekebilecek kadar ağır (21 kilo). satıcıdan faturaya düşük fiyat yazmasını isteyebilirim. gümrük memurları trainerların pahalı bir şey olabileceklerini düşünmezlerse fiyat araştırması yapmadan geçirebilirler belki. biliyorum riskli bir iş ama daha önce 30" lik monitor getirtmiştim ve sorunsuz gümrükten geçmişti.

sizin tecrübeleriniz nelerdir? yurtdışından bu modeli veya bunun gibi 75 eurodan pahalı bir trainer'ı getirten oldu mu? gümrüğe takıldı mı?
    http://www.wahoofitness.com/devices/kickr.html

2. Cenk Yiğit

Cenk Yiğit Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bu tarz düşük fiyat yazma ne yazık'ki artık başarılı bir sistem değil bilakis çok zararlı bile çıkabilirsiniz zaten bu tarz firmalar düşük fatura kesme veya faturasız gönderimi asla kabul etmezler. Diğer önemli detay ise taşıyıcı firma'dır bu konuda bilgi edinin . Amerika'dan geleceği için ödeyeceğiniz vergi oranı %20 dir .

3. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    1500 euro altindaysa %20 (AB ulkesi ise %18) vergi odersin. O da kontrole girer de faturasina bakilirsa.
    Dusuk fatura gosterdigin urunler kaybolursa, faturadaki tutar kadar iade alabiliyorsun kargo firmasindan. Cikabilecek %20 vergi icin boyle bir riske girmem ben.

Ek olarak dusuk faturali urun gumrukte kontrole girerse, memur da killanirsa, senden odeme kaydi ister. Bu durumda yine yuksek tutari odemek zorunda kalirsin.