Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yurtdışından kargo ile bisiklet göndermek

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında atakan tosunoğlu tarafından paylaşıldı.

1. atakan tosunoğlu

atakan tosunoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    merhabalar . Ben şuan Slovenya/maribor da erasmus öğrencisiyim burada arkadaşımın kullandığı bir bisiklet var burdan giderken bu bisikletleri burda bırakmak zorunda kalıyoruz benim bisikleti parçalatıp koli ile Türkiye'ye gönderme gibi bir niyetim var sizce nasıl bir fiyat sunarlar ? bilgisi olan varmı? Slovenya/maribor dan Türkiye/izmir e gidicek ?

2. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Ülkenin posta ofisi sitesinden yaklaşık fiyatları hesaplayabilirsiniz. Fakat genel olarak fiyatı bisikletin fiyatını geçecektir diye düşünüyorum. İkinci seçenek de uçak ile getirmek. Havayollarının bisiklet taşıma kuralları var. Onu da kendi sitesinden / çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

atakan tosunoğlu bunu beğendi.
  3. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Kendi geleceğiniz uçakla getirin.

4. atakan tosunoğlu

Seviye:
    bisiklet 2.el oldu için bir fiyatı yok aslında :) Türkiye ye geldi diyelim vergi filen ödemek zorundamıyım fatura filende yok çünkü? cevap için teşekkürler

çok fazla eşyam var uçağım münihten yani burdan 6 saat otobüs yolculuğu yapıcam sonra orda uçakla izmir taşımama imkan yok .

5. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Vergi konuları da Gümrük ve Ticaret Bakanlığı sitesinde yazıyor. Yolcu yanında gelen bisikletin vergisi yok. Yolcuyla yakın zamanda gelen kargo da yolcu getirmiş sayılıyor. Neyse; bence hiç zorlamayın. Zaten çok değerli bir bisiklet değil. Ya çok uygun fiyata satın, verin, hediye edin, ya da bırakın bir yere gitsin.

6. muratcolakoglu

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bisiklet 2. el de olsa bir değer beyan etmeniz istenir. 50 USD yazarsınız sorun olmaz. Geçen sene benim bisikletim 50 euroya İngiltereden gelmişti. Sadece gidonu gevşetip yan çeviriyorsunuz öylece kutuya koyup gönderiyorsunuz. Kutu bulursanız çok kolay.

7. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Uçak değilde gemi ile taşıma yapan firmaları araştırın derim,uçağa göre ucuz olduğunu duymuştum.Ama biraz gelmesi biraz uzun sürer onuda söyleyeyim.

8. muratcolakoglu

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Otobüse koyduktan sonra sorun olmaz. Zaten havalimanında uçağa veriyorsun. Tamam kolay değil ama gözünde büyütecek bir şey yok.

Maribor nerede haberin yok anlaşılan. Gemi, kamyon, uçak artık farketmiyor.

Maribordan defalarca arabayla geçtim neden bilmem çok sevdiğim bir yerdir. Doğu'dan Batı'ya arabayla giderken "tamam şimdi artık Avrupa'ya girdim" dediğim şehirdir. Maribordan öncesi hep doğuludur.

9. atakan tosunoğlu

Seviye:
    teşekkürler dediklerinizi gözden geçiricem herkese iyi forumlar ;)

10. muratcolakoglu

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bu sene ben de uçakta bisiklet taşıyacaktım, bu konuyu incelerken "uçakla bisiklet taşımak için kutulamak gerekmez" gibi bir ifade okudum. Yani olduğu gibi uçağa kutulamadan vermek mümkün. Ama bunu Lufthansada okudum. Diğerlerini bilmem ama havacılıkta kurallar bütün uçak şirketleri için geçerli.

11. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Merak ettiğim bir şey var ali bey kargo işi yapan firmalar denize kıyısı olmayan yerlerde uluslar arası taşımacılığı sadece hava yoluyla mı yapıyor. Yani firma politikası farklı olabilir tabi ama parti parti toplayıp belirli tarihlerde gemi ile daha ucuz ve uçakla taşınamayacak kadar büyük yada ağır kargoları taşıdıklarını biliyorum.Ama sayenizde Maribor unda nerede olduğunu öğrendim en yakın deniz şehrine 260 km uzaklıkta yolların birleşimi denilebilecek Küçük bir şehir. Bu arada Gemi, kamyon, uçak Fark yapmıyor demişsiniz. Ailem kara yolu taşımacılığı yapıyor yani işin içerisinde olduğum için farklarını çok iyi biliyorum.