yurtdışından bisiklet ve parçaları getirtmek

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
arkadaşlar ebaydan bir sürü parça beğendim fiyatlarıda uygun sizce getirtsemmi gümrüğe takılma ihtimali azda olsa var eğer takılırsa param boşuna gitmiş olur

Scudo

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Gümrük mevzuatı belli. Ona göre eğer takılacaksa, risk alırsın. Veya almazsın. Tam olarak neyi soruyorsun anlamadım?

Tolga Can

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Çok fazla sipariş vermedikten sonra, Örnek gidon 10 $ 10 adet sipariş verdin. Satar yolumu bulurum diye.
Gümrükte takılır. Geri gider. Paranda satıcı da kalır. 100 $ geçmeyen, 2-3 parça malzemeyi rahatlıkla alabilirsin.
Ebay ve Aliexpress den bir çok kez alışveriş yaptım. Firmadaki arkadaşlarımda alışveriş yapıyorlar.
Türkiyeye göre 3 de 1 fiyatına motosikletlerimize parça ve aksesuar alıyoruz.
Yeni satıcı olmamasına da dikkat edin.

• Beğen
Tepkiler: Cem BİLGİN

niyazi akarken

Daimi Üye
Tepki
181
Bisiklet
b'Twin
ebaydan 75$ ve 5 parçaya kadar aldıkların gümrüğe takılmıyor.. ona göre 75 i ve 5 i geçmeden alabiliyorsun...

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Sınır 75$ değil, 75€..

ErcanArslan

Aktif Üye
Tepki
7
Bisiklet
Sedona
75 € sınırı var dedikleri gibi, normalde bu sınıra kargo ücreti dahil değil ama Türkiye'deki ptt çalışanları dahilmiş gibi çalışıyor. sipariş verirken kargo dahil 75€ nun altında olsun. ama alacaklarımı alamıyorum diyorsan, ben söyle bir yöntem yaptım parçaları annemin babamın ağabeyimin adına getirtiyorum ( parçalayarak 75€nun altında kalarak) bir problem yaşamadım. eğer özel kargo şirketi ile gelirse 75 €nun üzerini direkt gümrüğe gönderiyorlar, 2 ayda bir ürün alabiliyorsun yılda maksimum 5 kez.

Tolga Can

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Tek malzeme olduğu zaman 100 € bile sıkıntı olmuyor.
450 $ - 2008 yılında sualtı kamerası almıştım. Takılmadı.
350 $ ve 200 $ - 2009 yılında bir hafta ara ile fotoğraf makinası aldım takılmadı.
50-100-150 $ - 2010 ilk 6 ay farklı aksesuarlar aldım.
220 $ - 2010 yılında 20 adet fotoğraf makinası kılıfı aldım. Takıldı ve geri gitti.
200 $ - 2011 yılında Suzuki DL650 V-Strom motosiklet için zincir aldık.
50-100 $ arası 2011 den bu yana 3 ayda bir firmadan bir arkadaşıma yurtdışından ne isterlerse alıyorum. Daha da bir sorun yaşamadım.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
2 ayda bir sınırı kalktı. Yılda 5 kez hakkını ister 1 haftada ister 1 yılda kullanabilirsiniz.

ErcanArslan

Aktif Üye
Tepki
7
Bisiklet
Sedona
@Tolga Can

Önceki yıllarda gümrük sınırı daha yüksekti yanlış hatırlamıyorsam geçen sene 150€ ondan önceki yıl 300€ idi. o nedenle takılmamış olabilir.

Tepki
25
Bisiklet
Focus
Arkadaslar Peki bisiklet getirtme sorun oluyormu?Ben İngiltere'den bir kaç firma buldum ama güvenilirlikleri hakkında pek bi bilgim yok.Birde bildiginiz ,güvenilir yurtdısı firmalar varsa tavsiye edermisiniz?

doğan_69

Daimi Üye
Tepki
326
arkadaşlar ben aliexpressten forma siparişi verdim ilk kez yapıyorum..siparişi vereli 5 gün oldu hala sevkiyat bekleniyor yazısı var normalmi bu yoksa bir sıkıntımı var şuanda ;)

Tolga Can

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Satıcının ürün ile ilgili açıklamasını okudun mu ?
Açıklamasında ürünün hazırlanması yada temin edilmesi ile ilgili detay var mı ?
Bazı satıcılar ertesi gün, bazılarıda 3 iş günü içersinde (Haftasonu tatili hariç) takip numarası veriyor. Mesajlarını kontrol et.
Aliexpress de ki güzellik kargo ücreti yok, Hep free shepping, Benim aldığım en erken 15 gün en uzun 24 gün sonra elime ulaştı.
Takip numarasını 10 gün sonra, PTT yurtdışı kargo sorgulamasından bak. Kargonun durumu hakkında bilgi sahibi olursun.
Türkiye, PTT torbaya girdi yazısından sonrasıda PTT nin hızına kalıyor. 3 gün içinde elinde olur.
Bulunduğun bölgeye ce dağıtımına göre de3 ila 7 gün arasında değişikilik gösterebilir.

doğan_69

Daimi Üye
Tepki
326
sipariş numarası var ama takip numarası falan yok 14 ünde sipariş vermeme rağmen hala awaıtıng shıpment (sevkiyat bekleniyor) yazıyor..ben bu işten hoşlanmamaya başladım siparişi iptalmietsem iptal etimmi kartımdaki 37 dolarlık bloke hemen kalkıyormu ?