Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yurtdışından bisiklet siparişi için yardım.

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında seriican tarafından paylaşıldı.

1. seriican

seriican Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Linkteki bisikleti almak istiyorum. Daha önce yurtdışından alışveriş yapan arkadaşlarım varsa bana yardımcı olabilir mi acaba? Edirne'de yaşıyorum ufak araştırmalarım sonucu satış işlemlerinde bisikletin Türkiye'ye gönderiminin olmadığını gördüm haliyle gümrük derdide olmayacak. Acaba Yunanistan'a geçip ordan alabilme imkanım olabilir mi? Türkiye'ye geldiğimden gümrüğün engel olma gibi bir durum söz konusu mu?
    http://www.pepperbikes.de/trekking/trekking-red-pepper-2012.html#
    Şimdiden Teşekkürler. :)

2. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Belki biraz yarım yamalak hatırlıyorum ama... Temel sürekli bisikletle gümrükten geçiyormuş. Önünde de bir sepet, sepetin içinde kum. Gümrük memuru şüpheleniyormuş bir şey kaçırıyor diye ama bir türlü bulamıyormuş. Her sorduğunda bizim Temel kum geçiriyorum diyormuş. Neyse aradan zaman geçmiş, memur emekli olmuş. Temel'i bir gün görmüş ve "yıllardır kumun içinde bir şeyler taşıdın durdun, ben de bir türlü yakalayamadım. Hakkaten ne geçiriyordun bisikletle gümrükten?" diye sormuş. Temel de bisiklet demiş.

Gümrüğün engel olma durumu olur mu sorusunu görünce bu fıkra geldi aklıma. :) Bu mümkün müdür ki? Giderken eski bisiklet götür, gelirken yenisine bin gel..? :p

erendiz çetiner bunu beğendi.
  3. seriican

seriican Yeni Üye

Seviye:
    olabilitesi mümkün tabiki ama genel olarak tek derdim yunanistanda bu kargo işlemi nasıl olması. kargo geldiğinde yunanistan gümrüğünün sıkıntı yaratması. yani kısaca bu işi daha önceden yapmış bir kişinin ağzından okumak benim için çok iyi olabilir. fıkra içinde teşekkür ederim, anlatabilirim bende aklıma geldikçe :)

4. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Forumda vardı böyle bir konu. Sanırım bir bisiklet topluluğunun birkaç üyesi kargo adresini Yunanistan verip otobüsle yunanistana geçmiş bisiklet ille dönmüşlerdi. Gümrük kanununa göre yanınızda 1 adet kullandığınız bisiklet getirebiliyorsunuz vergisiz. Gümrük müşaviri birini bulup detayları öğrenebilirsiniz.

5. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Yunanistan'da sevk adresi bulabiliyorsanız tabiki çok rahat olur. Gider üstüne biner getirirsiniz. Sorun olmaz. Beraberinizde bir bisiklet sokma hakkınız zaten var ama bisiklete binerek üstünde sınırdan geçince kimse bu neyin nesi diye sormaz bile.

6. seriican

seriican Yeni Üye

Seviye:
    Peki Yunanistan sevki sırasında internet fiyatında bir oynama olabilir mi ? 999 euro kargo ve verginin dahil (Almaya'da) olduğu yazıyor.

muratcolakoglu bunu beğendi.
  7. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Yunanistan Avrupa Birliğinde olduğu için Almanya'dan gelen bir ürün gümrüksüz gelir. Ankara'dan İstanbul'a gelir gibi. Fiyatında oynama yapmanın bir anlamı yok.

Gökhan Ö. bunu beğendi.
  8. seriican

seriican Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler :)

9. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merak edip, linkte verdiğiniz adrese Edirne' ye kargolarının olup olmadığını sordum. Tabii ki gönderebileceklerini, taşıma ücretinin 200€ civarında tutacağını ve bisiklet fiyatının KDV siz olacağı cevabını verdiler.
    Yunanistan' a kargosu 69 € imiş. Yani 20 km ileride bir adres verseniz 130 € daha ucuza gelecek. Ama KDV li tabii.
    Diyelim ki Türkiye' ilk geliş noktası İstanbul' dur. Yunanistana geliş noktası da Atina filan olur herhalde. Daha sonra dağıtımı yapan firmaların arasında bu kadar fark mı olur?:boese157:

10. seriican

seriican Yeni Üye

Seviye:
    site ile bende irtibata geçtim aynı durumu banada söylediler yalnız Yunanistan AB ülkesi olduğundan vergi oynamaları olmuyor vergide taşıma hepsi içinde gönderiyolar ama Türkiye işin içine girince nerede olursa olsun direk indirildiği gibi vergiyi dayıyorlar o yüzden Yunanistan aracılığı ile almak için tek masrafın pasaport olacak o da yurtdışı için gezme fırsatını sunuyor. Turculukta bu + bir avantaj tabiki.