Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yurtdisindan Bisiklet alimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ÖzgürÇobanoğlu tarafından paylaşıldı.

1. ÖzgürÇobanoğlu

ÖzgürÇobanoğlu Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhaba arkadaslar

Yurtdisindan bisiklet getirme konusunda bilginiz var mi. Sonunda alacagim bisikletin turune karar vermistim(cyclocross) faka Turkiye'de bulamiyorum. Trek Turkiye ile de gorustum, malesef bu sene terkar siparisin olmayacagini soyluyorlar.
    Online alisveris, tanidigin yurtdisindan gondermesi vs gibi seceneklerim var. Siz hic direk bisiklet alimi yaptiniz mi bu sekilde.
    Mesela gumruk yasasina gore, yurtdisindan gelirken yaninizda 2 adet bisiklet sokma hakkiniz var, ama bu urunleri online alisveris ile aldigimizda muhtemel kuvvetle gumruge takilacaktir.

Bu konuda deneyimi olan arkadaslarin yardimlari tahminimce bircok kisiye de burda onayak olacaktir.

Simdiden tesekkurler

2. coşkun ayaz

coşkun ayaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Selam, Yurtdışından yurda giriş yaparken bisiklet getirildğinde gümrük alınmamasını anlayamadım. Herhalde bu hak için yurt dışında çalışanları kastediyorsunuz.
    Turist olarak çıkıp girişlerdede bu dediğiniz(gümrüksüz 2 bisiklet getirebilmek) geçerlimidir ?

canyon bunu beğendi.
  3. canyon

canyon Forum Demirbaşı

Seviye:
    evet çoşkun abi bisiklet getirebiliyorsun ben almanyada doğdum büyüdüm ayrıca 4 sene antalya havva limanında çalıştım hiç bir sorun çıkmaz hata uçaktan indikten sonra bavularınızı aldığınız yerde bisikletinizi alıp ordan binerek kapıdan çıkabilirsiniz evet bavulunu at sırtına bisiklete bin gümrük kapısından bisikletle geçebiliyorsun hiç bir şey sorun yok hayırlı akşamlar dilerim

coşkun ayaz ve Levent Temiz bunu beğendi.
  4. ÖzgürÇobanoğlu

ÖzgürÇobanoğlu Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Selam tekrar
    Gumruk mevzuatina gore her T.C. vatandasinin hava/kara/deniz yolu ile yaninda 2 adet bisiklet getirme hakki varmis. Bunu da baska bir forumda bu islerle ugrasan bir arkadas not dusmustu.

Ama ben online alisveriste durum nasil onu merak ediyorum. Sonucta genelde, yurtdisindan alisveris yaptiginizda urunun fatura degeri 200$in ustundeyse vergiye tabi tutuluyor ve baya ugrasman gerekiyor. E tabi bisikletler genelde 1000$in ustunde oldugunu dusununce takilmamasi gibi bir sans yok. Ama belki istisnalar vardir(umarim). Yoksa bir yurtdisi cikisinda kucaklayip gelecegim :)

5. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Jester,
    Geçen hafta Delta bisiklette (Kızıltoprakta) Cannondale'nin cyclo-cross bisikletini gördüm.
    Oldukça iyi bir bisikletti, bakmanı tavsiye ederim.:)

6. ÖzgürÇobanoğlu

ÖzgürÇobanoğlu Aktif Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhaba Mustafa Bey.
    Ben de o bisikleti gorunce sevincten ucmustum ama hevesim hizli bir sekilde kursagimda kaldi.
    Birincisi kadro boyu benim icin cok yuksekti(yanilmiyorsam 54tu ki ben 173cm boyundayim max 49cm olur bana sanirim)
    ikincisi butcemin cok cok ustunde 3000 ytl gibi bir fiyati vardi. Simdi bir iki yurtdisi siteye bakiyorum. Trek XO1i almamak cok uzdu beni ama kisa bir sure sonra yurtdisi seyahatim olacak. Oradan baktiktan sonra kesin kararimi verecegim nasil alacagima(bir bisiklet cenneti olan sangaya gidiyorum da)

7. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    cannondale gerçekten sağlam bisiklet ama yurt dışından getirtmek kolay birşey değil..

8. erhana

erhana Aktif Üye

Seviye:
    Kapsam bisikletle sınırlı değil, mevzuatta "yolcu beraberinde kişisel spor yapmaya yönelik spor ekipmanının gümrüksüz geçişi" şeklinde bir ifade var. Fakat miktarı iki değil bir olarak hatırlıyorum. Ama bendeki bilgi üç yıl öncesine ait.

Posta/kargo ile bisiklet getirtmek eminim tam bir kabus olacaktır. Bu forumda bisiklet bir yana, kadro veya teker seti getirtip de fiyatından fazla vergi ödeyip, binbir zahmetlerle gümrükten çekme hikayeleri anlatıldı.

Fakat bir yurtdışı seyahati sırasında (Türkiye'de bulunamayan) bir bisikleti - kucaklamaya gerek yok, çantasında veya ambalajında :) - getirmeye tezahüratla destek veririm. Çünkü ben de yaptım.

9. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Adet olarak bilgim yok fakat yurtdışından satın aldığınız ürünü (ister parça ister bisiklet) sorunsuz Türkiye'ye getirebilirsiniz.
    Bodrum'daki birkaç turist müşterim uçakla gelirken kendi bisikletlerini de dorunsuz getirmişlerdi.
    Alışverişi nereden yaptığınız önemli değil.Online ya da sokaktaki bayiden alınmış olması sonucu değiştirmiyor.
    Eğer ürünün size ait olduğunu belgeleyebiliyorsanız o vakit sorunsuz ca ülkenize getirebiliyor olmalısınız.

10. erhana

erhana Aktif Üye

Seviye:
  11. canyon

canyon Forum Demirbaşı

Seviye:
    yani anlaşılan arkadaşlar biiskleti daha ucuza daha kaliteli şekilde temin edebiliriz hiç buralardan aman çok pahalı aman neden böyle hesabı yapmanıza düşünmenize gerek yok az bir araştırma ile inanın dışardan alabilirsiniz benim imkanı olsa şimdiye çoktan almıştım tavsiye ederim hiç bir sorun yok olmaz meraklanmayın

Harun Bozdogan bunu beğendi.