Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yurtdışından beklenen parçalar ve sel

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Erhan1 tarafından paylaşıldı.

1. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İngiltereden 2 farklı siteden 31Ağustos ve 1 Eylülde siparişlerim oldu;ürünler için bir izleme numarası yok bu yüzden isimden soruşturamıyorum.Önceki sipariş 12 günde elime(İzmire) ulaşmıştı (birçok arama sonrası tabi),Yurtdışından gelen sipariş önce İstanbuldaki gümrüğe geliyor bildiğim kadarıyla, sel olayından Ptt depoları ve Gümrük bölgesi etkilenmiş olabilir mi ve bu yüzden gecikme olabilir mi?
    Bu konuda deneyimi olan ve son 10-15 gün içinde sipariş bekleyen arkadaşların yorumlarını öğrenmek isterim teşekkürler....

2. Ali Hekimoğlu

Ali Hekimoğlu Bisikletkolik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    4 eylülde siparişim oldu ingiltereden yani geçen cuma , 1 haftayı geçmez diyordum ama gelmedi henüz. ortalama kaç günde geliyor normalde?

3. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Siteden siteye bazı farklar olabilir bazıları öncelikli gönderi seçeneği ve izleme numarası imkanı veriyor .Normal gönderimler genelde 5-7 gün içinde Türkiyeye geliyor ayrıca elinize ulaşması da en az 4-5 gün alırsa 2 hafta süre alabilir.

4. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Eros3;

Verdiğin süreler çok iyi, hızlı çalışmış posta servisimiz. :) Fakat çoğu zaman 3-4 günde yurtiçini giren ürün en iyi ihtimalle 2 haftada evin yolunu buluyor. En garanti bilgiyi 169 servisini arayıp alabilirsin. Elinde tracking. no. olmadığından ürünü sordurtamazsın ama en azından postalamalarda bir aksaklık var mı diye sorabilirsin.

İngiltere'den normal air-mail ile İzmir'e : 2-3 haftada ancak geliyor. Kargo firması (DHL, UPS, FEDEX) ile 4-5 günü bulmuyor.

fecredall bunu beğendi.
  5. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Eros3;

Verdiğin süreler çok iyi, hızlı çalışmış posta servisimiz. :) Fakat çoğu zaman 3-4 günde yurtiçini giren ürün en iyi ihtimalle 2 haftada evin yolunu buluyor. En garanti bilgiyi 169 servisini arayıp alabilirsin. Elinde tracking. no. olmadığından ürünü sordurtamazsın ama en azından postalamalarda bir aksaklık var mı diye sorabilirsin.

İngiltere'den normal air-mail ile İzmir'e : 2-3 haftada ancak geliyor. Kargo firması (DHL, UPS, FEDEX) ile 4-5 günü bulmuyor.

6. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Selam,ilk alışverişim wiggle den olmuştu, 5 gün sonra İzmir Ptt ye gelmiş ancak İzmirden adresime gelmesi için izleme nosu verip 5-6 kez aradım bu yüzden 12 gün içinde elime ulaştı.Şimdi 2 farklı siparişim var(Wiggle+chainreaction) izleme nosu yok,ek olarak İstanbulda sel durumu var ,inşallah çok uzamaz.
    Elimde sitenin verdiği sipariş numarası var ama bunu vererek bilgi alabilir miyim bilmiyorum..

7. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Chainreaction ve evancyclesdan iki siparişim oldu 1 eylülde verdiğim. Evandan UPS ile (04.09) Cuma günü elimdeydi. Chainreactionsdan gelen ise posta ile dün elime ulaştı.

Posta yolu ile geleni ne yazık ki izleyemiyorsunuz, herhangi bir izleme numarası vermiyorlar.

8. Ali Hekimoğlu

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Brooks selem şimdi geldi :) daha paketi açmadım :) chainreactioncycles'ten royal mail ile 8 gün sürdü. 4. gün ''shipping is complete'' mesajı geldi ondan 4 gün sonrada eve ulaştı :)

9. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Chainreaction tan ilk alışverişim olacak, bugün 13. gün.Pazartesi gelir umuyorum.Siz de İzmirdesiniz ama 8 günde elinize gelmiş,bu noktada Pttden varış süresiyle ilgili bir standart olmaması garip.
    Bende status kısmında complete ibaresi var son gelen mailde "All of the items in this order have now been shipped" yazıyor.

10. Ali Hekimoğlu

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Shipping Date kaç? bende 08/09/2009

11. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Gönderi tarihi 1 Eylül 2009 görünüyor 5-7 gün sürse Türkiyeye geliş 1 hafta da elime gelişi desek en erken 14ü Pazartesi gelebilir.

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  12. Ali Hekimoğlu

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:

13. Aydın

Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Non registered- yani kayıtsız gelen ürünleriniz -ptt tarafından herhangi bir taşıma sorumluluğu ve zaman takıntısı olmadan elinize ulaşıyor. Dolayısıyla standart beklemeyin. Tabi izleme opsiyonsuz gelen ürünlerin teslimatı sırasında herhangi bir kimlik/ imza vs.. istenmemesi nedeniyle kaybolma olasılığı da var. (Paketi getiren görevli bizzat size teslim etmekle yükümlü değil, apartmanın kapısına bırakıp gidebilir yani)

Bu arada sitenin sipariş nosu ile ürün takibi yapamazsınız.

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  14. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Teşekkür ederim ancak kaybolma olasılığını anlayamadım.Bana gelen ilk siparişim teslim edilirken kimlik de soruldu.Kapıya bırakıp gidecek kadar da sorumsuzluk olabileceğini sanmıyorum .
    Malı kaybederlerse üstüne su mu içeceğiz? Ben sadece malın kişilere ulaşım süresi konusunda kafama takılanları sormuştum..

15. asortik

asortik Aktif Üye

Seviye:
    Sürekli yurt dışından alışveriş yapıyorum, ürünlerin ulaşma süresi çok değişken, sabit bir zaman dilimi yok, fakat ortalama 2 hafta içerisinde geliyor. Bazen beni ters köşeye yatırıp aynı hafta içinde geldiği de oldu. :)

Şu anda 3 adet ürün beklemekteyim, sipariş vereli 1 hafta oldu, tahminimce bu hafta içi elimde olur.

Ayrıca diğer şehirlerdeki PTT uygulaması nasıldır bilmem, fakat Kocaeli’nde ürün sadece şahsa, kimlik ibrazı ile teslim ediliyor. Eğer şahıs evde yoksa bir kağıt bırakılıyor ve şahısın ürünü PTT’den kimlik ibrazı ve imza ile alması gerekiyor.

16. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Teşekkür ederim, kimlik sorma ve kağıt bırakma uygulaması herhalde tüm şehirlerde aynıdır.Hakkem arkadaşla aynı şehirdeyiz,,aynı site,benzer ürün olduğu halde 8 günde eline ulaşmış ben 14. günü buldum.

17. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    2 farklı yerden beklediğim kargo 5 Eylülde gelmiş(evde yoktum)1 hafta içinde postaneye gidilmediğinden İngiltereye gönderilmiş.Şimdi yeniden göndermeleri için mail attım ama onlara da henüz ulaşmamış.
    Para iadesi yapabiliriz diyorlar ama ben ellerine ulaşınca tekrar göndermelerini istedim,bu ne kadar zaman alır bilimiyorum ya da ek masraf çıkar mı?3000 km gelip 3 km öteden dönmesi sinir bozucu,hatanın bir kısmı da bende olsa da hiç olmazsa telefon edebilirlerdi ya da görevliye haber verebilirlerdi
    Buna benzer bir durum yaşayan oldu mu ?Bu durumda ne öneririsiniz teşekkürler..

18. Özgür Tunalı

Özgür Tunalı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bende dün chainden sipariş verdim bakalım nezaman gelecek.:)

19. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben de chainreaction'dan 15 eylül akşamı sipariş verdim.16'sında öğlen kargoya verilmiş.Artık royal mail ekonomi bölümünde giden kargolar için takip no verilmiyor o yüzden takip edemiyoruz.Benim de aklıma takılan sel değil de bayram.Bayram yüzünden daha da uzar mı süre acaba?

20. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Takip no olmadığı zaman Ptt garanti vermiyor belirsiz bir zamanı bekliyorsun ,kapıma kadar gelen malı İngiltereye göndermişler.
    -2 ayrı siparişim var 5 Eylülde bir kağıt bırakılmış(bugün farkettim) 7 gün bekleme süresi var deniyor ,12sinden sonra gönderilmiş olmalı.
    Ellerine geçtiğinde (18 itibarıyla geçmemiş)tekrar göndermelerini istedim ama bu ne kadar sürer fikriniz var mı?