Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yurtdışından aldığım ruble hakkında

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında ekrem akkaya tarafından paylaşıldı.

1. ekrem akkaya

ekrem akkaya Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    herkese merhaba, yurtdışından 2 hafta önce aldığım sram pg990 model rublem henüz elime ulaştı. aklımı kurcalayan şey ise rublenin orjinal kutusu içinde gelmemiş olması, içime çakma olma ihtimalini doğuruyo ama ürünü aldığım chainreactioncycles sitesinde böyle birşey olacağını tahmin etmiyorum. ürünü sıfır konumundan aldım, aşağıda ki resimlerden sizin yorumunuz nedir ürün ve durum hakkında

2. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ürün düz listeden mi alındı yoksa recycled(geri dönüşüm) logosu mu vardı? Chain reaction sitesinde çok uygun fiyatlara recycled malzemeler görmüştüm. Recycled açıkması bildiğimiz geri dönüşüm gibi yeni üretim malzeme değil de satılmamış bisikletlerin parçalanarak satışı şeklinde oluyor. Bu şekilde aldıysanız kutusuz gelmesi normal.

Recycled olmasa bile zincirin dişlere oturduğu noktalar temiz gibi görünüyor. Çok az bile kullanılmış olsa diş yuvalarında aşınma veya ufak çizikler görünür.

3. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Aldığınız ürün için "OE" ya da ona benzer bir ibare var mıydı?

Sram gibi şirketler bu tip parçaları hem son kullanıcılar hem de bisiklet üreticileri için üretiyorlar. Son kullanıcı için olanların sizin beklediğiniz gibi ambalajları oluyor (çünkü tek tek satılıyorlar). Bisiklet üreticilerine yönelik olanlar ise daha büyük (24'lü, 100'lü gibi) koliler içinde oluyor, tek tek ambalajı bulunmuyor. Bazı satıcılar perakende ambalajı bulunmayan ürünleri tek tek satabiliyorlar, muhtemelen sizin aldığınız da böyle.

4. ekrem akkaya

ekrem akkaya Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ürünü satın aldığım link bu, bahsettiğiniz gibi bir belirtmeyle karşılaşmadım. utku bey sanırım söylediğiniz gibi bir durum var çünkü bazı noktalarında küçük çaplı aşınmalar var. gelen bir malzemenin eksik olduğundanda şüphem var, 4 tane yaprak dişli 1 tane spacer 1 tane lock vidasi ile geldi ama eski rublemi çıkartırken göbek ile ruble arasında kalan kısımda spacer gibi bir parça vardı. onun rubleyemi yoksa jantamı ait olduğunu anlayamadım. eğer rubleye aitse 1 spacerim eksik gelmiş :(
    http://www.chainreactioncycles.com/tr/en/sram-pg990-9-speed-mtb-cassette/rp-prod40173

5. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Bahsettiginiz spacer jant ile geliyor, orada bir sorun yok.
    Fakat kutusuz gelmesi hos degil. Belirtmeleri gerekiyordu. Hos degil ama sorun mu, bence degil. Uygun fiyata almissiniz. Kullanin bence.
    Ama bir sekilde siteye sikayetiniz de iletin.

6. ekrem akkaya

ekrem akkaya Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    teşekkür ederim, sıkıntımı bildirdim bakalım ne diyecekler.

7. Tahsin Y.

Tahsin Y. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Urun gayet cok guzel gozukuyor.